Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault Symbol 2007 1.5 dci Yakıt Tüketimi

Teşekkür / Beğen

Renault Symbol 2007 1.5 dci Yakıt Tüketimi

Dostlar aracım fazla mı yakıt tüketiyor bilmiyorum yol bilgisayarında 100 km'de 6 lt yazıyor bu bana çok fazlaymış gibi geldi bu konuda ne yapabilirim acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı joker045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar aracım fazla mı yakıt tüketiyor bilmiyorum yol bilgisayarında 100 km'de 6 lt yazıyor bu bana çok fazlaymış gibi geldi bu konuda ne yapabilirim acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?
    Öncelikle uzun yol tuketimini kontrol edin. Bunun için mevcut ortalamanin üzerine devam etmeyin ama mutlaka sifirlayin. Eğer mevcut ortalamanin üzerine uzun yol yaparsanız hatalı bilgi alırsınız. Araç az yaksada ortalama da yüksek görünür. Aslında en saglami pompa hesabı yapmak onu da TL bazinda değil litre bazinda yapmalisiniz. Depoyu tam doldurup (girtlagina kadar değil pompanin attığı yerde bırakın) 100-150 km civarı yol yaptiktan sonra tekrar mümkünse aynı istasyon aynı pompadan tekrar pompa atana kadar doldurup litre bazinda ne yakmis hesabını yapın. Ayrıca yol bilgisayarinda en az 0.8-1 litre arası sapma oluyor genelde renault araçlarda. Pompa hesabı yapınca buda ortaya çıkıyor. Aslında sizin 6lt gordugunuz değer gercekte 6.8-7 lt gibi bir rakam.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle uzun yol tuketimini kontrol edin. Bunun için mevcut ortalamanin üzerine devam etmeyin ama mutlaka sifirlayin. Eğer mevcut ortalamanin üzerine uzun yol yaparsanız hatalı bilgi alırsınız. Araç az yaksada ortalama da yüksek görünür. Aslında en saglami pompa hesabı yapmak onu da TL bazinda değil litre bazinda yapmalisiniz. Depoyu tam doldurup (girtlagina kadar değil pompanin attığı yerde bırakın) 100-150 km civarı yol yaptiktan sonra tekrar mümkünse aynı istasyon aynı pompadan tekrar pompa atana kadar doldurup litre bazinda ne yakmis hesabını yapın. Ayrıca yol bilgisayarinda en az 0.8-1 litre arası sapma oluyor genelde renault araçlarda. Pompa hesabı yapınca buda ortaya çıkıyor. Aslında sizin 6lt gordugunuz değer gercekte 6.8-7 lt gibi bir rakam.
    Anladım en sağlamı pompa hesabı yakıtı alıyorum 100 km yapıp tekrar yakıt alıyorum aldığımda eklenen yakıt tükettiğim oluyor peki ne kadar tüketiyorsa normal kabul edilir.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı joker045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım en sağlamı pompa hesabı yakıtı alıyorum 100 km yapıp tekrar yakıt alıyorum aldığımda eklenen yakıt tükettiğim oluyor peki ne kadar tüketiyorsa normal kabul edilir.
    Ben kendi aracım ornek vereyim (megane) s içi 6.5-7 lt civarı yakiyor. Ekranda görünen pompa hesabı yapma forsatim olmadı henüz. Bundan bir önceki aracım da yine 6.5-7 lt ortalama yakiyordu İstanbul s içi çok aşırı olmayan citir teafikte. Fakat megane ile verdiği 6.8 litre 320 km nin ortalamasi ve bununda yaklaşık 200 km si sici ve ağır trafik diyebilecegimiz uzun dur kalkli bi trafik. Benim aracım bana oldukça normal geldi fakat sizin aracınız için bence 6 lt bile yüksek bi değer.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)