Megane 2 - Rölanti dalgalanması ve stop etme sorunu

Romeo35352018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KESİN ÇÖZÜM
Aracım (Megane 2 Hachback 1.6 16 valf)
Arkadaşlar sorununuz şu şekildeyse,

Sadece araç soğukken
!!(Hem gazda hem benzinde)!!
sabahları ilk çalıştırmada ve daha sonra 5-6 saat çalışmadan park halinde bekledikten sonra ilk çalıştıtmada, araç stop etcekmiş gibi rölanti düşüp tekrar zor toparlıyorsa KRANK MİLİ SENSÖRÜ reno'nun ilk piyasaya sürdüğü, üstünde siyah soket var onlardan almayacaksınız Sonradan üretilen ''MAVİ SOKETLİ'' olanlardan alın 120 tl civarı, sorunsuz, benim sorunum düzeldi..
Kodunu yazıyorum..
8200 647 554
Bu Resimdeki Ürün:

https://i.hizliresim.com/pbXNYm.jpg

Düz vites, yalnız soketin yönü önemli uygun olanı alırsınız olmadı geri dönüp ters yöne bakanla değiştirirsiniz, Geçmiş olsun.. :)

Son düzenleme:

Romeo35352018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Krank mili sensörü arızası, araç marş uzatıyorsa anlaşılıyormuş üstteki mesajlari değiştiremediğim için yaziyorum, yanyliş yönlendirme oldu, kesin çözüm yazmıştım ama sorun tekrar aksetti tamircim, galiba benzin pompasi yada şamandiradan olduğunu söylüyor, benzin geri kaçiyor olabilirmiş.. Görüşmek üzere..!!

Suat3333

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç biri çözüm olmadıysa LPG MAP benim Megane 2 de arada stop ediyor sonrasında çalışmıyor yağlı kasnak arızadan gibi tarrr edip stop ediyordu balata spreyi ile lpg map e hortumlarını söküp sıktım 2 ay gitti sonra bir daha SIKTIM,değiştiririm sanırım.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KESİN ÇÖZÜM
Aracım (Megane 2 Hachback 1.6 16 valf)
Arkadaşlar sorununuz şu şekildeyse,

Sadece araç soğukken
!!(Hem gazda hem benzinde)!!
sabahları ilk çalıştırmada ve daha sonra 5-6 saat çalışmadan park halinde bekledikten sonra ilk çalıştıtmada, araç stop etcekmiş gibi rölanti düşüp tekrar zor toparlıyorsa KRANK MİLİ SENSÖRÜ reno'nun ilk piyasaya sürdüğü, üstünde siyah soket var onlardan almayacaksınız Sonradan üretilen ''MAVİ SOKETLİ'' olanlardan alın 120 tl civarı, sorunsuz, benim sorunum düzeldi..
Kodunu yazıyorum..
8200 647 554
Bu Resimdeki Ürün:

https://i.hizliresim.com/pbXNYm.jpg

Düz vites, yalnız soketin yönü önemli uygun olanı alırsınız olmadı geri dönüp ters yöne bakanla değiştirirsiniz, Geçmiş olsun.. :)

Dostum benim ki de 1.6 16V Lpg'li söylediğin gibi sabah ilk çalıştırma ve daha sonraki soğuk çalıştırmalarda normalde 2 sn.lik marş süresi 4-5 sn gibi uzatıyor. (Hem gaz, hem benzin de) Yalnız çok öyle stop edecekmiş gibi değilde sanki motor yavaştan hızlanarak çalışıyor gibi biraz hırıltıyla beraber çok hafif de silkeliyor. Ama her seferinde çalışıyor araçta, dur kalk da filan hiçbir şekilde stop etme yok zaten.
IMG-20181209-151642.jpg Aldığım şahıs yaptırmış bunu. Rolanti de durmama gibi bir problem yok. Şu an 164.000 km de araç.
Antalya ya da Konya civarı problemimi çözebilecek usta ya da servis tavsiyesi olursa çok memnun olurum. Herkese iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

ocinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, çözüm var mı? Benzer sorun var. 2004 Megan 2 HB otomatik benzin+lpg 202 bin km. 4 bobin 4 buji değişti. 2 bobin orjinal serviste değişmişti. Diğerlerini de orjinal malzeme ile özelde değiştirdim. 300 km sonra olan oldu. Bir öğlen motor soğumuş halde marş hemen aldı motor çalıştı. Rölantiye gelince devir düştü stop etti, gaza basınca hiç bir sorun olmadan devir yükseliyor motor gayet iyi çalışıyor. 10 dk böyle çalıştır-stop etsin şeklinde motor ısındı ve stop etme sorunu geçti. Akşam motor soğudu gene aynı sorun, rölantide stop ediyor soğukken, Isınınca her şey normal devam ediyor. Sanayiye gittim, boğaz kelebek temizlendi, benzin filtresi değişti,motor manifolt contaları değişti. Akşam eve geldik motor soğudu gene rölantide stop etmeye devam ediyor. Triger değişimine 4 ay ve 18 bin km var. Trigerin ordaki bi dişliden bahsettiler 1000 tl falan fiyat var. Ucuz ve daha basit hangi parçaları değiştirmek lazım ? İzmir de iyi megan ustası var mı ? Teşekürler.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, çözüm var mı? Benzer sorun var. 2004 Megan 2 HB otomatik benzin+lpg 202 bin km. 4 bobin 4 buji değişti. 2 bobin orjinal serviste değişmişti. Diğerlerini de orjinal malzeme ile özelde değiştirdim. 300 km sonra olan oldu. Bir öğlen motor soğumuş halde marş hemen aldı motor çalıştı. Rölantiye gelince devir düştü stop etti, gaza basınca hiç bir sorun olmadan devir yükseliyor motor gayet iyi çalışıyor. 10 dk böyle çalıştır-stop etsin şeklinde motor ısındı ve stop etme sorunu geçti. Akşam motor soğudu gene aynı sorun, rölantide stop ediyor soğukken, Isınınca her şey normal devam ediyor. Sanayiye gittim, boğaz kelebek temizlendi, benzin filtresi değişti,motor manifolt contaları değişti. Akşam eve geldik motor soğudu gene rölantide stop etmeye devam ediyor. Triger değişimine 4 ay ve 18 bin km var. Trigerin ordaki bi dişliden bahsettiler 1000 tl falan fiyat var. Ucuz ve daha basit hangi parçaları değiştirmek lazım ? İzmir de iyi megan ustası var mı ? Teşekürler.

Valla benim sıkıntı aynı devam ediyor. Ama hiç çalışmama ya da marş almama gibi problem yok. -10 dereceler de de sıkıntı olmazsa sıkıntı olmayacak bana. Rolantide durmama problemi o 1000 tl lik dişli değişimleriyle çözebilirsin diye düşünüyorum. Bu değişimler yapılmış sonrası bende araç zaten böyle bir sıkıntı yok. Yanlız aldığım şahsın yaptırdığı fiyat için özel serviste bu arkadaşı iyi öpmüşler dediler geçen Ramazan'da. Ben 2-3 konu da yazdım sorunlarımı cevap veren olmadı malesef. Umarım bilenler yazar! En azından nereden başlamamız lazım, bilmek önemli.

ocinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno serviste 4300 tl çıktı masraf, işçilik kdv dahil. Triger bakımı da dahil.sizin resimdeki Benzer parçalardı. Ayrıntıları yazacağım. Sorun çözülecek mi göreceğiz.

ocinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temiz benzin, bobinler, bujiler, filtreler, manifolt contaları, boğa kelebeği temizliği aşamalarını geçtiyseniz, servis bilgisayara takacak anında çıkacak arızalı parçalar. Bakalım ne kadar gideceğiz. Parçalar masraf resimdeki gibi.

https://ibb.co/jwzF1kw

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temiz benzin, bobinler, bujiler, filtreler, manifolt contaları, boğa kelebeği temizliği aşamalarını geçtiyseniz, servis bilgisayara takacak anında çıkacak arızalı parçalar. Bakalım ne kadar gideceğiz. Parçalar masraf resimdeki gibi.

https://ibb.co/jwzF1kw
Geçmiş olsun. Ben yetkili özel servis tercih ediyorum. Bir de özel servisten fiyat alın bence. Ne tutar bilemiyorum ama yine de deneyin.