2011 MEGANE 3 Dizel otomatik hakkında

Yavuz bey

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba, dizel otomatik megane 3 2011 model alma arefesendeyim.
Edc hakkında korkunç makaleler okudum.
Sizce 180 bin kmde üstü alınır mı
Nelere dikkat edeyim
Yazdıklarım hakkında konu varsa admin affettsin konuyu birleştirebilir
Kısa zamanım olduğu için burdan desteğe ihtiyacım var
Ustalarımın yarısı al yarısı alma dedi :)

Ortalama ne yakar bu araç otoban ve şehir içi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba, aracın kilometresi yüksek olduğu için EDC şanzımanın baskı balata sistemi aşınmış olabilir bu yüzden yapacağınız masrafı göze alarak aracı satın almalısınız.
Aracı almadan önce yetkili servise götürerek baskı balatanın durumunu bilgisayardan kontrol ettirebilirsiniz.
EDC şanzımanlar fazla sorun çıkarmaz aslında, bakım yapılırken şanzıman kontrollerinin de yapılması önemlidir...

• Beğen
Tepkiler: Yavuz bey

Yavuz bey

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, aracın kilometresi yüksek olduğu için EDC şanzımanın baskı balata sistemi aşınmış olabilir bu yüzden yapacağınız masrafı göze alarak aracı satın almalısınız.
Aracı almadan önce yetkili servise götürerek baskı balatanın durumunu bilgisayardan kontrol ettirebilirsiniz.
EDC şanzımanlar fazla sorun çıkarmaz aslında, bakım yapılırken şanzıman kontrollerinin de yapılması önemlidir...
Mustafa bey teşekkürler cevap için takribi değişsem baskı balatayı rakam ne çıkar bilginiz var mı

• Beğen
Tepkiler: *USTA

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Fiyat konusunda maalesef bilgim yok, yetkili servisten telefonla fiyat alabilirsiniz...

Yavuz bey

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Teşekkürler 50 bin civarı bi fiyat çıkarıyorlar.

Yavuz bey

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
yav arkadaşlar bu Renaultların şanzıman beyni ile kavrama değişim maliyeti yaklaşık 70 80.000’i buluyor gerçekten bu fiyatlar mı 😂

Yüksel METİN

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Megane 3 EDC DCİ Tavsiye ederim 4 yıldır severek kullanıyorum, Dci motorda kronik bir sıkıntı yok. EDC şanzıman iyi ama arıza yaptığında maliyet yüksek oluyor. benim aracım 2011 model dci edc 260 bin km de kavrama setini ve şanzıman bakımını 200 bin km de yaptırdım kavrama iyi durumdaydı, açılmışken değiştirdim, beyin 240 bin km'de arıza yaptı değiştirdik, pahalı parçalar ne yazık ki. İlgilenirseniz aracım satılık

Yavuz bey

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Megane 3 EDC DCİ Tavsiye ederim 4 yıldır severek kullanıyorum, Dci motorda kronik bir sıkıntı yok. EDC şanzıman iyi ama arıza yaptığında maliyet yüksek oluyor. benim aracım 2011 model dci edc 260 bin km de kavrama setini ve şanzıman bakımını 200 bin km de yaptırdım kavrama iyi durumdaydı, açılmışken değiştirdim, beyin 240 bin km'de arıza yaptı değiştirdik, pahalı parçalar ne yazık ki. İlgilenirseniz aracım satılık
Ben samsundayım ama alacağım ama korkutuyor bazı cihazlar gösteriyormuş kavrama durumunu ona göre aksiyon alacam haftaiçi noktalanır sanırım

Yüksel METİN

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Kavrama durumu cihaz veya kullanıcının bilgisi ile bir şekilde anlaşılıyor, ama kavrama kadarda beyin arıza yaptığında değişim maliyeti var, size tavsiyem bu parçaları değişmiş araç bulursanız almanız yönünde,

Yüksel METİN

Kayıtlı Üye
06-Ankara
1167807957 aracımın ilan numarası