Clio 5 2021 1.0sce joy telsiz anteni montajı

Ömer Osman Polat

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhabalar,

Amatör telsizcilikten dolayı aracıma telsiz ve antenini taktım. Lakin antenin kablosunun şimdilik kapı arasından geçiriyorum. Şöfor tarafında pedalların arkasında motor ve iç kabin arası kablo geçiş yeri mevcut ama torpido altında kablo geçişi için bir yer bulamadım. Kabloyu ne taraftan geçirebilirim? Daha önce böyle bir tesisat yapan var mıdır?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    230.6 KB · Görüntüleme: 21

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhabalar,
Torpido gözünü sökebilirseniz, arka tarafında genelde motor bölmesi tarafına açılan tapalar olur. O tapalarda delik açarak dışarı kablo çıkarabilirsiniz.

Ömer Osman Polat

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, aslında youtube videolarında torpido sökümlerini falan izledim ama pekte geçiş olacak bir yer göremedim. Belki o kalın bir ses kaplamasının arkasında olabilir. İlk müsaitlikte torpidoyla birlikte o kaplamayıda söküp deneyeceğim. Şimdilik kabloyu kapı arasından geçirdim ama en nihayetinde zedeleniyor.

Eğer kablo geçişi için orada bir yer bulursam kablonun dışına ısıdan deforme olmaması için bir kaplamada yapmak istiyorum. Kablonun dışına nasıl bir kaplama yapabilirim?(bant vs.)

Kablo özel bir konnektöre sahip ve içerikte olduğu için yanmaz özellikli alamıyorum maalesef.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çekme elektrik izolasyon bandı kullanabilirsiniz. Hem ısıya dayanıklı olur, hem de kablo izolasyonunu korur.