Frenden Gelen Ses

un4saken

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son zamanlarda aracımın frenine bastığımda ilk kavradığı an yay sesi gibi çok kısa bir ses geliyor. bu ses anlık oluyor yani frene basmaya devam ettiğimde ses devam etmiyor. İlk baskı uyguladığımda ciyk diye bir ses geliyor sadece. Bir kaç kez araç dururken frene bastığımda da sesi duydum ama çok nadir oluyor hareketsizken. Bildiğim kadarıyla balata bitiyor olsa o ses frene bastığım müddetçe ve durana kadar gelir. Bu ses sadece pedala bastığım ilk an geliyor ve kesiliyor devam etmiyor. Hep aynı tonda aynı uzunlukta çok kısa.

Balata spreyi alıp her iki ön balataya uyguladım ama çare olmadı.

un4saken

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sabah araç dururken de aynı sesi yaptı frene basınca. El frenini çekip denedim ses gelmedi .El frenini indirdim, pedala bastım yine o cıyk sesi geldi. El freni çekili durumdayken ses yapmıyormuş onu anladım. Fikriniz var mı?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Arka kampanaları söktürüp temizletin, gerekirse balataları değiştirin ses kesilecektir...

• Beğen
Tepkiler: un4saken

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren poryasından yapabilir eski aracımda değiştikten sonra düzelmişti.

un4saken

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kampanaları söktürüp temizletin, gerekirse balataları değiştirin ses kesilecektir...
Ben hep ön frenler diye düşünmüştüm ama siz arka kampana diyince youtube'ta araştırdım. Bir kaç videoya denk geldim aynı benim yaşadıklarımı yaşamışlar, ses bile aynı. Sorun muhtemelen arka kampananın kirlenmesi. Şimdilik sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Yıl sonunda yıllık bakım var, o zaman baktırırım artık.

Şu videoda pedalı bıraktığında geliyor ama bende bastığımda geliyor. Ses aynı ses ama benimki daha az şiddetli. Bugün test ettim, el freninin düğmesine basılı tutarken indirip kaldırınca benzer sesi duydum.

Teşekkür ettim içim biraz rahatladı :)

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ben hep ön frenler diye düşünmüştüm ama siz arka kampana diyince youtube'ta araştırdım. Bir kaç videoya denk geldim aynı benim yaşadıklarımı yaşamışlar, ses bile aynı. Sorun muhtemelen arka kampananın kirlenmesi. Şimdilik sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Yıl sonunda yıllık bakım var, o zaman baktırırım artık.

Şu videoda pedalı bıraktığında geliyor ama bende bastığımda geliyor. Ses aynı ses ama benimki daha az şiddetli. Bugün test ettim, el freninin düğmesine basılı tutarken indirip kaldırınca benzer sesi duydum.

Teşekkür ettim içim biraz rahatladı :)
Rica ederim, arka kampanaları söktürüp temizletmek fazla para tutmaz, bence bir an önce temizliğini yaptırıp aracınızı konforlu kullanmaya devam edin...