Renault Austral Fan Çalışması

NuriHoca

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
İyi günler.Yaklaşık bir aydır Renault Austral techno 2024 kullanıyorum. Bazen aracı stop ettikten sonra fan çalışmaya devam ediyor,Aracı tekrar çalıştırıp kapattığımda fan duruyor.Çok fazla trafikte kalmama ve aracı çok yüksek devirde ve hızda kullanmama rağmen iki kere oldu.Bu normal midir?Yardım ederseniz çok sevinirim.
Saygılarımla

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kontak kapandıktan sonra bir süre fanın çalışması normal...

• Beğen
Tepkiler: Befe ve zmr35

NuriHoca

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Kontak kapandıktan sonra bir süre fanın çalışması normal...
Hocam cevap için teşekkürler.Ancak bunu her zaman yapmadı.İki kere yaptı.Bunun için sebeb yoktu.Ne çok yoğun trafikte kaldım ne de çok uzun yol yaptım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yoğun trafiğe girmenize gerek yok. Havanın sıcak olması yeterli. Klima açık geldiyseniz, klima tarafı fan gazı yoğunlaştırmak için bazen çalışabilir. Klima kapalı ise olay tamamen soğutma suyu ile alakalıdır. Bu sadece australde değil, 2016 Talisman'da da böyle. Kışın bunu yapmayan Talisman, hava ısınınca arada sırada bunu yapıyor. Siz kontağı kapandıktan sonra tekrar açtığınızda o soğutma sürecini resetlemiş oluyorsunuz. O yüzden kapanıyor.

• Beğen
Tepkiler: *USTA ve zmr35

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Benim 1.2 tce clio 4 aracım var mahallede süpürge tutarken 20 dk çalıştırdım 2 gün önce gaza dokunmama rağmen baktım fan çalışıyor bu havalarda normal artık çalışması

• Beğen
Tepkiler: Befe