Clio 4 Calistirma Sorunu

ShimSegh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracimi 1,5 yildir kullaniyorum ama mars sorunu beni deli etmeye basladi.Hava sicak olsada soguk olsada bazen 80 model arabalar gibi uzun uzun ceviriyor bazende videoda goruldugu gibi calismiyor ama ikinci kez mars bastigimda tak diye aliyor.Motorun sicak ya da soguk olmasida fark etmiyor, motor sicak olsada uzun uzun ceviriyor marsi.Surekli yaptigi birsey degil ama istatistik olarak soylemek gerekirse motor sicakken 10 kere yaptigim marsin 2 si, motor ve hava birazcik sogukken yaptigim 10 marsin 6'si boyle.Bujileri falan yeni degisti, sikinti nerede olabilir bilgisi olan abilerim kardeslerim bilgilendirirse sevinirim, hepinize mutlu, kazasiz, belasiz yillar :)

Arac 2013 model 1.2 16v 75hp LPG'li

Bu arada aracin bakimi yapildi isigi sondurmeyi unuttuk.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim araçtada mevcut 2013 1.2 icon özellikle soğuk havalarda 3-4 marşta çalısıyo bazende cok uzun çeviriyo sonradan calısıyo hatta gecen gün marşa bastım calısmadı 2. Cide calıstı stop etti 3. Seferde normal calıstı hareket halindeyken stop etti 2 kere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yıldızsiyahclio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam geçmiş olsun,öncelikle orda çıkan bi uyarı var;Mutlaka bakım yaptırın diye :) Bakımı aksatmamak lazım ki geciktiği zaman bu tip problemlere yol açabiliyor. Onun dışında şarj dinamosunda problem olabilir aracınızın. Servise götürmek en iyisi olacaktır :eyv

Edit : Işığı söndürmeyi unuttuk demişsiniz.

Son düzenleme:

ShimSegh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam ya isigida sondurdum bakimlarinida yaptim, bujisine kadar herseyi yeni ama yine yapiyor yine yapiyor.Tamam calisiyor araba ama 2013 model arabanin 80 model sahin gibi zar zor mars cevirmesini ya da ilk marsda almamasi acayip gicik edici birsey ve ilerde bu sorunun daha buyuk problem yaratacagindan cekiniyorum.

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun yeni başladıysa ve daha önce böyle bir sorun yoksa öncelikle aküye baktırmanızı tavsiye ediyorum bu soruna sebep olabiliyor
bazende tüplende ilgili bir problemde olabiliyor bence bir tüpçüye giderek yeniden programlamanız lazımbenim eski opelde bu sorun oluyordu giderdim yeniden parametre yüklerlerdi sorun çözülürdü iyi bir tüpçü olsun gittiginiz.

ShimSegh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilkten akuden dusunmustum bende, 3 ay once inci aku aldim degisen birsey olmadi.LPG sisteminede bakim zamaninda baktirdim, filtreleri degisti ayari yenilendi degisen birsey olmadi.Sadece benim aracimda degil, doktoritsa abiminde aracinda oluyormus, cozum bulamadik.Boyle bir sorunu baska nerden yapabilir ki

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim eski opelimden örnek vereyim ben mesela mardindeydim mardinde gittim ayar yaptırdım kaçkere sorunum devam etti sonra meşhur bir tüpçüden bahsettiler diyarbakırda bende gittim diyarbakıra orda adam fabrikasyon ayar degil tamamıyla kendi geliştirmiş oldugu bir ayarı verdi araba tek marş oldu. sonrasında her yolum diyarbakıra düşünce gidip hep yeniden ayar yaptırırdım ne olur ne olmaz diye.

ShimSegh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman tekrardan bir deneyelim bakalim, aracimda OBD II sistemli lpg var eger Izmir ici duzgun bir lpg tamircisi bilen yazabilir mi ?

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çözümü bu şekilde buldum inşallah sizinkide aynı olur kazasız sürüşler dilegiyle..

ShimSegh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çözümü bu şekilde buldum inşallah sizinkide aynı olur kazasız sürüşler dilegiyle..

Tesekkur ederim, cumlemize insallah kazasiz belasiz surusler