Clio 4 Calistirma Sorunu

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman tekrardan bir deneyelim bakalim, aracimda OBD II sistemli lpg var eger Izmir ici duzgun bir lpg tamircisi bilen yazabilir mi ?

Benim araçta lpg yok durum aynı ondan olduğunu sanmıyorum
İnternette arastırma yaparken clio dısındaki reno larda da olduğunu okumuştum tam hatırlamıyorum ama hava koşullarından bahsediyordu örneğin aracı 13 derecede çalıstırdık ertesi sabah derece 9-10 lara inerse bu sekilde calısmamazlık yapıyormus anlamadım gitti vallahi zaten artık takmıyorum alıştım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merttok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar aynı sorun bendede mevcut lpgli aracım gaz kesiciyi değiştirdiğimde sorun bayabi azaldı marş motoru kömürüydü sanırım bitmişdir dendi onu değiştirmenizi öneriyorum tabikide bir ustanıza sormanızda fayda vardır

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracimi 1,5 yildir kullaniyorum ama mars sorunu beni deli etmeye basladi.Hava sicak olsada soguk olsada bazen 80 model arabalar gibi uzun uzun ceviriyor bazende videoda goruldugu gibi calismiyor ama ikinci kez mars bastigimda tak diye aliyor.Motorun sicak ya da soguk olmasida fark etmiyor, motor sicak olsada uzun uzun ceviriyor marsi.Surekli yaptigi birsey degil ama istatistik olarak soylemek gerekirse motor sicakken 10 kere yaptigim marsin 2 si, motor ve hava birazcik sogukken yaptigim 10 marsin 6'si boyle.Bujileri falan yeni degisti, sikinti nerede olabilir bilgisi olan abilerim kardeslerim bilgilendirirse sevinirim, hepinize mutlu, kazasiz, belasiz yillar :)

Arac 2013 model 1.2 16v 75hp LPG'li

Bu arada aracin bakimi yapildi isigi sondurmeyi unuttuk.

Aracinizin model yili nedir? Cozum icin yetkili servisle iletisim halindeyim... Ayni durum soz konusu... (lpg yok, benzinli)

Asd4408

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2013 1.2 koy symbol Ben de aynı sorun sanayide yapılmayan kalmadı ama çare yok. Son olarak ustalar benzin kaliteli diyor ama o da olmadı. Yazılım yazıyor bir kaç yerde servis yapabiliyormus bilgisi olan var mı.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bendede vardır 1 ay ugrastım sonunda servisi ikna ettim yazılım attılar düzeldi servis beni basta dinlemedi aracında bişey yok deyıp gonderdı ama arııza cok sıklastı maise mail attm aradılar durumu anlattım video istediler yolladım maille sonra bulundugum yerdeki servis aradı aracı getirin diye 2 gün baktı parca problemi yok en son yazılım attık dedi 5 gündür sorun yok tek marşta cevirip alıyor servise durumu söyleyin erzincanda yaptırdım ben kesin çözüm