Megane 4 - Map of Europe güncellemesi

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar ben de aracımı 2016 Aralık'ta aldım İcon 1.5 EDC bende bir kaç kez navigasyonu güncellemeyi denedim bir türlü güncelleme yok dedi yapamadım araştırmalar sonrasında rlink2 kendi web sayfasından tr olmayan bahsediyor rlink2 harita güncellemesi rlink 1 in aksine PC den olmuyor sadece servislerden yapılabilir deniyor hatta yeni hangi güncel yazılım var sitede gösteriyor link aşağıda bir inceleyin https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

Yanlış yorumlamış olabilirsiniz. 2016 Kasım ayı sonunda aldığım Megane 4 Sedan 1.2 TCE' in harita güncellemesini (navigasyon) şu ana kadar 3 defa gerçekleştirdim. (2015/12, 2016/6 ve 2016/12 sürümleri). En son 2016/12 sürümü 25 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı. Ancak, RLİNK 2 güncelleştirmesi, yıllık bakım için servise verdiğimde, geçen hafta servis tarafından gerçekleştirildi.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sistem guncellemesi servis tarafindan yapiliyor amcak harita ve uygulama guncellemesini internetten flash bellekle yapiyorsunuz

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıda arkadaşın paylaştığı https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/ linkinde çok önemli bilgiler var.

Araçlarımızda iki farklı R-Link 2 sistemi olabiliyor. 2.x.x diye giden sürüme sahip olanda Android Auto yok 3.x.x diye giden sürümde var ve

[FONT=&quot]The [/FONT][FONT=&quot]2.2.18.590[/FONT][FONT=&quot] version fixes the possibility to get the last map update, errors with live trafic and DAB message (highly recommend to do this update).[/FONT]

[FONT=&quot]2.2.18.590 sürümünden eski bir sürüme sahipseniz harita güncellemesi alamayabiliyorsunuz, sürüm hatalı.

[/FONT]
Sistem güncellemesini de yalnızca servis yapabiliyor. Sanırım (öyle olmasını umuyorum) donanımsal bir eksiklik yüzünden de 3.x li sürümü yükletemiyoruz. Ben en kısa sürede servise gidip 2.2.18.590 ı yükletmeyi düşünüyorum.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce Ankara Mais ile görüştüm. sonu 803 olanlar sonu 590 olan güncellemeyi alamıyorlarmış. Yinede gidip denenebilir.

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman harita güncellemesini de alamıyoruz demektir. Çok ilginç işler yapıyor Renault. Ne yaparsam yapayım rlink toolbox son 2015 haritasını güncelleme olarak görüp indiriyor güncel haritayı hiçbir zaman görüp indiremiyor ve kuramıyorum. Gitmeden önce ben de bir sorayım teşekkür ederim.

Son düzenleme:

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıda arkadaşın paylaştığı https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/ linkinde çok önemli bilgiler var.

Araçlarımızda iki farklı R-Link 2 sistemi olabiliyor. 2.x.x diye giden sürüme sahip olanda Android Auto yok 3.x.x diye giden sürümde var ve

2.2.18.590 sürümünden eski bir sürüme sahipseniz harita güncellemesi alamayabiliyorsunuz, sürüm hatalı.

Sistem güncellemesini de yalnızca servis yapabiliyor. Sanırım (öyle olmasını umuyorum) donanımsal bir eksiklik yüzünden de 3.x li sürümü yükletemiyoruz. Ben en kısa sürede servise gidip 2.2.18.590 ı yükletmeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar; 1 Kasım 2017 tarihinde 1.yıl bakımında bakım işlemleri yapıldığında servisten RLINK2 güncellemesinin yapıldığı söylenmişti. Sizin yazınız üzerine arabam üzerindeki yazılım sürümünü inceledim. Yazılım sürümüm 3.3.16.946 olmuş. Bu nedenle 27 Ekim 2016 da yayınlanan en son harita güncellemesini alabildiğimi düşünüyorum. 1 yıllık süresi bitmeyen arkadaşların servise gidip RLINK2 güncellemelerini yaptırmaları uygun olacaktır.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bilgiyi paylaşırken aracınızın sedan - hb, büyük ekran-küçük ekran detayını da verirseniz daha doğru olur. Sanki bunlar bile fark yaratıyor.

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bilgiyi paylaşırken aracınızın sedan - hb, büyük ekran-küçük ekran detayını da verirseniz daha doğru olur. Sanki bunlar bile fark yaratıyor.

Haklısınız. Arabam Megane 1.2 TCE EDC Icon Sedan , Ekran boyutu 8,7 inç. Trafiğe çıkış tarihi 21 Kasım 2016.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
2a5fdcf4a821712eb30aca08c1b97b30.jpg

Bismillah ben de yükleyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Mais'den multimedya bölümündeki Furkan bey tarafından arandım ve gayet güzel bir üslupla konu izah edildi. Paylaşılan linkteki gibi bir durum var. Araçlarda kullanılan multimedya sisteminin ufak donanımsal farklılıkları yüzünden her araca .590 lı son sürüm yüklenemiyor ve dolayısı ile son haritaları alamıyoruz. Yalnız bu konuda Renault Mais in yapabileceği yeni ve universal güncelleme için Fransa'yı beklemekten başka bir çare olmadığına ikna oldum. 1 yıllık güncelleme hakları biten ancak hiç harita güncelleyemeyen araç sahiplerinin durumlarını Renault çözümsüz bırakmayacakmış, yani güncelleme tarihiniz (1 yıllık) bittiyse ve bu sistem güncellemelerinin eksik gelmesinden ötürü haritanızı güncelleyemediyseniz bu mağduriyetinizi Renault Mais'e dile getirin muhtemelen yazılımsal sorunlar çözüldüğünde ücretsiz bir güncelleme alabilirsiniz.

Aracınıza .590 lı versiyonun yüklenip yüklenemeyeceğini de ancak servise giderek görebiliyorsunuz. Bu kontrol 10 dakika sürüyormuş eğer araç uyumlu ise sistem güncellemesi de 1 saat kadar sürebilirmiş.

Bir de canlı trafik bilgisi konusunu dile getirdim. Bu konuda Renault Türkiye'de bir operatör ile çalışmalarını yürütüyor ve testler yapıyormuş. Sistem stabil hale geldiğinde tüm araçlarda mutlaka aktifleştirilecekmiş.