Talisman - trafik işaretleri okuma özelliğinin açilmasi

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İthal megane 4 lerde tabela okuma özelliği var.Kamera özel değil.Megane 4 teki kamera ile talismandaki kameraların parça numaraları aynı.Yani herşeyi ile aynı kamera.Olay yazılımsal.Ancak bu topa girmek istemiyorlar.Uzun far asistanı ve şerit takip olan araçta bununda olması gerekiyor.Dediğim gibi parça numarası aynı.

Sayın Befe;
benim aracım ithal megane 4 hb icon full donanım, benim aracımda tabela okuma özelliği yok, GT line olanları bilmiyorum. Fakat benim aracımda olmadığını kesin olarak biliyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Forumda birkaç arkadaşımız paylaşmıştı.Model üretim ayı ile alakası olabilir.
Yine forumdan bir arkadaşımız sedan megane4 ünde kamera problemi ile ilgilis sıkıntı için servise başvurduğunda ve sonrasında aracı geri aldığında tabela okumanın aktif hale geldiğini paylasmisti.Servise sordugunda ise hatchback megane 4 kamerasi ile eski kameranin degistirildigini ogrendigini paylasmisti.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet burada ve diğer forumlarda bir kaç kez ben de katıldım o konulara, fakat oralarda da söylemiştim. Biz Ankara da 2016 Mayıs ayından itibaren bu araçları ilk alanlar olarak bi grup kurduk ve sık sık bir araya geldik. Grupta, GT line'dan Joy pakete kadar tüm versiyonlar vardı, hepsini dikkatlice inceledik, sık sık birbirimizi bilgilendirdik. Fakat hiç bir araçta tabela okuma yoktu, sadece üst versiyonlarda kadranda bir hız uyarı göstergesi var. Bahsettiğim bu gösterge benim aracımda da var hız limitini aştığınızda parlak kırmızı ikaz halini alan bir uyarı, ayrıca sesle de uyarı yapıyor. Fakat bu gösterge ve uyarı ikazı hız limitlerini tamamen Navigasyondan alıyor, ayrıca araç ekranından bu ikazı kaldırabiliyor veya tekrar aktif edebiliyorsunuz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben burada yazılan ve paylaşanlara göre yazdım önceki mesajlardaki paylaşımları.Benim megane 4 üm kamera değişince hız tabelalarını okumaya başladı diyen arkadaş görsel paylaştı mı paylaşmadı mı onu da hatırlamıyorum.
O zaman megane 4 le ilgili forum paylaşımlarına göre megane 4 ile yaptığım karşılaştırmayı edit ediyorum.Ben tabela okuma özelliği olan megane 4 sahibi değilim.Tabela okuyan bir megane 4 te kullanmadım.Aslında ben hiç megane 4 kullanmadım.Forumda paylaşım yapan megane 4 sahiplerinin verdiği bilgiye dayanarak kameraların parça numarasını karşılaştırdım.Parça numaralarıni netten indirdiğim parça sorgulama programından karşılaştırdım.Aynı idi.
Programda yazılan parça numaralarının doğruluk seviyesini de bilemiyorum.

Ancak birkaç gün önce bu konuda yaptığım paylaşımdan sonra web te talisman kamera ile ilgili arastırma yaptım.Avrupa da birÄ·aç 2. El ve sıfır malzeme satan sitede talisman initiale paris ten çıkma ve ya ona uyumlu kamera bilgi ve görsellerine baktığımda benim aracımdaki kamera ile aynı parça numarasına sahip kamera olduğunu gördüm.Kendi kameramin parca nunarasini ilgili trimi sokerek kontrol ettim.Initiale paris te tabela okuma var.Youtube tan isteyen bu ozelliğin videolarını initiale paris talisman icin izleyebilir.Ayni parca numarali kamera ayni islevsellige sahip urun demektir.
Demekki bizdeki talismanlarda da ayni kamera var.
Zaten kitapcik okundugunda ve de hem yerli hem yabanci renault resmi youtube videolari izlendiginde otomatik uzun far + serit takip olan araclarda tabela okumaninda oldugu gorulebilir.Bakin renault sitesinden indirdigim kitapcikta ilgili sayfayı resim olarak ekledim.Bu my renaulttan alıntı bir kullanıcı kitapçığı resmi.

Megane 4 te de aynı parça numaralı kameranın fiili olarak oldugunu tespit edersek onda da tabela okumanın aktive edilebilecegini varsayabiliriz.2db5790943ad204b4a2fbcefb09ee115.jpg

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben burada yazılan ve paylaşanlara göre yazdım önceki mesajlardaki paylaşımları.Benim megane 4 üm kamera değişince hız tabelalarını okumaya başladı diyen arkadaş görsel paylaştı mı paylaşmadı mı onu da hatırlamıyorum.
O zaman megane 4 le ilgili forum paylaşımlarına göre megane 4 ile yaptığım karşılaştırmayı edit ediyorum.Ben tabela okuma özelliği olan megane 4 sahibi değilim.Tabela okuyan bir megane 4 te kullanmadım.Aslında ben hiç megane 4 kullanmadım.Forumda paylaşım yapan megane 4 sahiplerinin verdiği bilgiye dayanarak kameraların parça numarasını karşılaştırdım.Parça numaralarıni netten indirdiğim parça sorgulama programından karşılaştırdım.Aynı idi.
Programda yazılan parça numaralarının doğruluk seviyesini de bilemiyorum.

Ancak birkaç gün önce bu konuda yaptığım paylaşımdan sonra web te talisman kamera ile ilgili arastırma yaptım.Avrupa da birķaç 2. El ve sıfır malzeme satan sitede talisman initiale paris ten çıkma ve ya ona uyumlu kamera bilgi ve görsellerine baktığımda benim aracımdaki kamera ile aynı parça numarasına sahip kamera olduğunu gördüm.Kendi kameramin parca nunarasini ilgili trimi sokerek kontrol ettim.Initiale paris te tabela okuma var.Youtube tan isteyen bu ozelliğin videolarını initiale paris talisman icin izleyebilir.Ayni parca numarali kamera ayni islevsellige sahip urun demektir.
Demekki bizdeki talismanlarda da ayni kamera var.
Zaten kitapcik okundugunda ve de hem yerli hem yabanci renault resmi youtube videolari izlendiginde otomatik uzun far + serit takip olan araclarda tabela okumaninda oldugu gorulebilir.Bakin renault sitesinden indirdigim kitapcikta ilgili sayfayı resim olarak ekledim.Bu my renaulttan alıntı bir kullanıcı kitapçığı resmi.

Megane 4 te de aynı parça numaralı kameranın fiili olarak oldugunu tespit edersek onda da tabela okumanın aktive edilebilecegini varsayabiliriz.2db5790943ad204b4a2fbcefb09ee115.jpg

Saygıdeğer yönetici arkadaşlar.Mevcut konuya tapatalktan cevap yazmaya çalışırken yanlışlıkla yeni konu açtım.Mevcut konu ile birleştirebilir misiniz?

Belirttiginiz gibi kamera parca nunaralari ayniysa is yazilima dusuyor. Elimde bi talisman olsa aramin iyi oldugu yetkili servis var araci oraya goturup actiririm. He su da var bu ozellik yazilimla hallediliyor diyelim ama yetkili servislerin cihazlarina tanimli mi o yazilim? Ornegin turkiye araclarinda o ozellik olan donanimli araca acik olabilir mi? İsin asli sonucta her sey yazilima takiliyor. Yakin zamanda yetkili servisler yapmasada ozel servisler veya bu tip yazilim isleriyle ugrasan firmalar bunu halledecektir. Tabi esasen donanimsal olarak aracta olan mevcut ozellige yazilim icin para verilir mi o da ayri bisey

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılımsal bir iş tamamen bizimkiler kapalı bilerek acmıyorlar saçmalığa bak ya . Yokmu bu forumda bu işi yapacak adam. Vw forumda var mercedes forumda var burdada cıksa keşke . Avrupada aktif kullanılan bütün özellikleri bizde kullanabiliriz hepsinin alt yapısı yüklü .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet burada ve diğer forumlarda bir kaç kez ben de katıldım o konulara, fakat oralarda da söylemiştim. Biz Ankara da 2016 Mayıs ayından itibaren bu araçları ilk alanlar olarak bi grup kurduk ve sık sık bir araya geldik. Grupta, GT line'dan Joy pakete kadar tüm versiyonlar vardı, hepsini dikkatlice inceledik, sık sık birbirimizi bilgilendirdik. Fakat hiç bir araçta tabela okuma yoktu, sadece üst versiyonlarda kadranda bir hız uyarı göstergesi var. Bahsettiğim bu gösterge benim aracımda da var hız limitini aştığınızda parlak kırmızı ikaz halini alan bir uyarı, ayrıca sesle de uyarı yapıyor. Fakat bu gösterge ve uyarı ikazı hız limitlerini tamamen Navigasyondan alıyor, ayrıca araç ekranından bu ikazı kaldırabiliyor veya tekrar aktif edebiliyorsunuz.

Siz gösterge panelini kast etmiyorsunuz sanırım.Multimedya ekranını mı kast ediyorsunuz?
Fotoğraf var mı?

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın Befe,
Gösterge panelinde hız göstergesini gördüğümüz bölümde benim bahsettiğim uyarı. Foto vardı, bakayım bilgisayarımda mevcutsa atarım şimdi. Yoksa bile araçtan çeker atarım fotoyu.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aşağıdaki linkte talisman dan çıkma bir kamera satılıyor.
https://www.onderdelenlijn.nl/auto-...derdeel/camera-voorzijde/onderdeelid/7424725/

Alttaki linkteki de megane 4 e ait çıkma bir kamera satılıyor;
https://www.bildelsbasen.se/?link=item&ggl=s16&searchmode=1&vc1=184&pc1=109&vc[0]=184134100&pc[0]=109107104&post_id=34270713

Her ikisinin de parça numaraları aynı [h=1]284624085R[/h]

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gösterge panelinde bahsettiğim hız uyarı ikazı görüntüsü.

pGk0P0.jpg
[/URL][/IMG]