Merkezi kilit sorunu

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese hayırlı günler. Forumda açılan konuları okudum fakat çözümü hakkında bir paylaşım bulamadım. Fluence aracımda şoför kapısı dıştan açılmıyor. Aracı alalı 2 aya yaklaştı. Aldığımda böyle bir sorun yoktu sonradan arasıra yapmaya başladı. Bugün sürekli yaşıyorum bu sorunu her inip binmede başka bi kapıdan girip içerden açmak zorunda kaldım. Başına gelen çözümünü bulan veya nasıl çözüleceğini bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Tekrardan hayırlı günler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese hayırlı günler. Forumda açılan konuları okudum fakat çözümü hakkında bir paylaşım bulamadım. Fluence aracımda şoför kapısı dıştan açılmıyor. Aracı alalı 2 aya yaklaştı. Aldığımda böyle bir sorun yoktu sonradan arasıra yapmaya başladı. Bugün sürekli yaşıyorum bu sorunu her inip binmede başka bi kapıdan girip içerden açmak zorunda kaldım. Başına gelen çözümünü bulan veya nasıl çözüleceğini bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Tekrardan hayırlı günler.

Kilit mekanizması nda bi sorun oluşmuştur . Eski nesil aracımda başıma geldi idi içeriden açılmıyordu mekanizma nın teli çıkmış

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ayni sorunu yasiyordum 1 haftadir wd40 pas sökücu sprey aldim iyice kilite sıktim kilitle oynayarak bol bol sıktim ve kapi koluna suan bi sıkinti yok.deneyin sizde

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayni sorunu yasiyordum 1 haftadir wd40 pas sökücu sprey aldim iyice kilite sıktim kilitle oynayarak bol bol sıktim ve kapi koluna suan bi sıkinti yok.deneyin sizde

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün deneyeceğim teşekkürler. Sorun sadece şoför kapısında. Şoför kapısı da içten açılıyor dıştan açılmıyor. Bakalım çözümünüz işe yararsa burdan dönüş yaparım.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok kronik bir durum hocam bu fluencelerde. Eğer sıfırsa aracınız servise götürmeniz gerekiyor değil ise Sağlam bir elektrikçi bulmanız gerek kapıyı içten söküp kilit motor kısmına ulaşıyor ve oradaki basit elektrik aksamı değiştirmesi gerekiyor. Arka kapılarda olursa daha riskli çünkü çocuk emniyet kilidi var ve daha iyi bir ustalık gerekiyor.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merkezi kilit arızası gibi gelmedi öyle olsaydı hiç kilitleme yapmazdı, tüm kilit motorları çalışıyor. mekanik takılma, tırnak çıkması yada kırılması ihtimali yüksek. dış kapı kolu söküp-takması çok basit ilk orayı söküp baktır, değilse kapı kartonu sökülüp bakılacak

şayet kilit motoru değişecek denirse serviste 450 lira civarı. flularda kilit motoru zayıf noktalardan biri çok araçta değiştirilmiş, servis çalışanı söyledi. başıma geldi sağ ön motoru değiştirdim

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok kronik bir durum hocam bu fluencelerde. Eğer sıfırsa aracınız servise götürmeniz gerekiyor değil ise Sağlam bir elektrikçi bulmanız gerek kapıyı içten söküp kilit motor kısmına ulaşıyor ve oradaki basit elektrik aksamı değiştirmesi gerekiyor. Arka kapılarda olursa daha riskli çünkü çocuk emniyet kilidi var ve daha iyi bir ustalık gerekiyor.

evet zayıf halka. özellikle kışın sıcaklık azalmasıyla kendini gösteriyor. arkadaştaki motor sağlam gibime geldi ama bizdeki tahmin nede olsa

Bülent Sertkol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben de aracı 20 gün önce aldım. Bende de sağ ön kapı dışarıdan açılmıyor.Bugün Yetkili servise gittim. Sağ kapı kilit komple garanti'den değişecek.
Benim arabanın daha garantisi var, iyi oldu. İyi ki kurcalatmamışım dışarıda. Araç 2015 Touch Fluence DCİ

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun ara sira bende olur yolcu kapisinda,cozumu şudur:(araciniz kartli ise) araci tam 5 defa kart uzerindeki tusa basarak ac kapa yapin..sonra karti icerdeki yuvaya takip start yapin..biraz bekleyipsonra stop edip karti yaniniza alin ve aractan uzaklasin.kilitledikten sonra tekrar acin ve kapi acilacaktir..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de aracı 20 gün önce aldım. Bende de sağ ön kapı dışarıdan açılmıyor.Bugün Yetkili servise gittim. Sağ kapı kilit komple garanti'den değişecek.
Benim arabanın daha garantisi var, iyi oldu. İyi ki kurcalatmamışım dışarıda. Araç 2015 Touch Fluence DCİ

bende kilitlemiyordu onun için değişti. aklınızda olsun değişirken kapı pano contası denen beyaz köpük benzeri parça var çıkarırken yırtılıyor. söyleyin yenisini taksınlar yoksa eskisini yapıştırıp yollayabilirler ( pano contası ses ve sıvı yalıtımına yarıyor)