Merkezi kilit sorunu

BABO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kilit mekanizması nda bi sorun oluşmuştur . Eski nesil aracımda başıma geldi idi içeriden açılmıyordu mekanizma nın teli çıkmış
#ÇÖZÜLDÜ#
Aracı servise götürdüm ve kilit motorunu değiştirdim. Sorun motordan kaynaklıymış. Servis çalışanı aracın üstünde gelen kilit motorları zayıf böyle sıkıntılar çıkartıyor özellikle soğuk havalardan dolayı çok şikayet geldi dedi. 500 TL ye yakın bir ödeme yaptım sadece sağ şoför kapısı için. İnşallah olmaz ama bu sorunu yaşarsanız kesinlikle servise gitmeyin. "Değişim yapan usta aracımı kiralık olduğunu o yüzden servise getirdiğimi sanmış. Baştan konuşsaydık seni dışarı yönlendirirdim dedi." Usta hakkında şikayetçi olmadım ama böyle arızalar için gerekmiyorsa sevise gidilmeyeceğini anlamış ve tecrübe etmiş oldum. Saygılar...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
#ÇÖZÜLDÜ#
Aracı servise götürdüm ve kilit motorunu değiştirdim. Sorun motordan kaynaklıymış. Servis çalışanı aracın üstünde gelen kilit motorları zayıf böyle sıkıntılar çıkartıyor özellikle soğuk havalardan dolayı çok şikayet geldi dedi. 500 TL ye yakın bir ödeme yaptım sadece sağ şoför kapısı için. İnşallah olmaz ama bu sorunu yaşarsanız kesinlikle servise gitmeyin. "Değişim yapan usta aracımı kiralık olduğunu o yüzden servise getirdiğimi sanmış. Baştan konuşsaydık seni dışarı yönlendirirdim dedi." Usta hakkında şikayetçi olmadım ama böyle arızalar için gerekmiyorsa sevise gidilmeyeceğini anlamış ve tecrübe etmiş oldum. Saygılar...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok kronik bir durum hocam bu fluencelerde. Eğer sıfırsa aracınız servise götürmeniz gerekiyor değil ise Sağlam bir elektrikçi bulmanız gerek kapıyı içten söküp kilit motor kısmına ulaşıyor ve oradaki basit elektrik aksamı değiştirmesi gerekiyor. Arka kapılarda olursa daha riskli çünkü çocuk emniyet kilidi var ve daha iyi bir ustalık gerekiyor.

hocam daha önce de dedim size. Sadece elektriksel bir olay. Bazı işleri servise yaptırmak araçlarımız için tam bir yanlış uygulama..

Bülent Sertkol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen salı ASAL servise arabamı bıraktım arkadaşlar. Garanti'den sağ ön kapı kilidi değişti ve arka sol amortisör'den tümseklerde ses geliyordu.
O da garantiden değişti.

Macit Köstek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de mevcut. Benim ön iki kapı açılmıyordu tamirciye götürdüm adam gösterirken kapılar açılmaya başladı. Demesine göre soğuktan oluyormuş.

Cengizserit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun zaman zaman bendede oluyor ne yazıkki fluence den memnun değilim satmaya karar verdim

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 2 aracımda da ön yolcu kapısı dışarıdan açılmıyordu. Her zamanki kaportacı ustama gittim. Farkettik ki dıştan açma kolunun biraz üzerine baskı yapılınca açılıyor kapı. Dedi bu kilit işi değil. Kapının üzerindeki kilide denk gelen kaportada bi demir var. Kapı kapanınca kilide giren demir. Onun vidasını soktu çıkardı ve altına yuvarlak bi parça atarak tekrar yerine vidaladı yanı bir nevi o demiri yükseltti. Üstüne birde kilidi spreyle yıkadı ve kapıya tekrar ayar verdi. o gün bugündür sıkıntı yok. Bu iş içinde para istemedi zorla 20 lira verdim ☺

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi