Periyodik bakım fiyatları

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Expertizde motorun iyi çıkması için katkı, kalın yağ bir sürü hilesi var. 500-1000 km sonra araba başlıyor çekişten düşmeye duman atmaya. Tecrübeli motor ustası bile anlayamıyor. Youtube vs yerlerde madur olan var bir sürü insan var. DYnoda araç %80-90 verebiliyor katkı ile kalın yağ ile kısa süreli duman atmıyormuş ama bir zaman sonra malum ortaya çıkıyor. Benim başıma gelmedi ama bu durumada düşüp anlatanlar(onların yalancısıyım:) ). Ekpertizde yetmiyor ustada yetmiyor. Ne yapacağız bilmiyorum bu kadar hile hurda ile.
Malesef onlara yapabilecek birşey yok.

Adam alıyor aracı 1 yılda 70bin km yapıp servis öncesi çekiyor 15bine bakım, sonra bir 70bin daha yapıp servis öncesi 30 bine çekip yine bakım..

2 yaşında araç 140binde biz gidip servis bakımlı 30 bin diye alabiliyoruz.. Şans biraz..

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef onlara yapabilecek birşey yok.

Adam alıyor aracı 1 yılda 70bin km yapıp servis öncesi çekiyor 15bine bakım, sonra bir 70bin daha yapıp servis öncesi 30 bine çekip yine bakım..

2 yaşında araç 140binde biz gidip servis bakımlı 30 bin diye alabiliyoruz.. Şans biraz..
O kadar üç kağıt var ki 2017 de aldığım sürekli servis bakımlı HB aracımdan bile endişe eder oldum. Acaba satarken bilmediğim bir şey çıkar mı diye :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar üç kağıt var ki 2017 de aldığım sürekli servis bakımlı HB aracımdan bile endişe eder oldum. Acaba satarken bilmediğim bir şey çıkar mı diye :)

Youtube da bir kaç ekpestirz firmasi var sağolsunlar o kadar çok üç kağıdı ortaya çıkartır oldular ki insan kendi kullandığı araçtan haliyle şüphe eder olmakta son derece haklı.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bende izliyorum onları. Özellikle ruhsat aldatmacası ile pert bmw satın alana bir kişi var inanılmaz ya.

Expere sokulan araç farklı satışta verilen ruhsatın aracı farklı. Çıkınca al bu senin diyorlar arabada 60bin hasar kaydı var..

Noterde 5 defa arka arkaya şasi no kontrolü yapmıştım sırf bu yüzden.

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 120 bin bakıma gireceğim dışarda usta yağ su filtreler mazot dahil 500 tl fiyat verdi. Normal midir. 2014 İcon edc dizel

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 120 bin bakıma gireceğim dışarda usta yağ su filtreler mazot dahil 500 tl fiyat verdi. Normal midir. 2014 İcon edc dizel

Ben megane 4 için parça topladım, clio ile çok büyük fark yoktur. Bence fiyat iyi.

Benim fiyatlar zaten işçilik hariç o kadar.

Hava Filtresi : 25TL
Yağ Filtresi : 25TL
Polen Filtresi : 38TL
Mazot Fİltresi : 109TL
Motor yağı : (Luqui Moly Top Tec 4400 5w30 5Lt:280TL , Motul Specific 0720:300TL)

500TL yaptı bile. Artı işçiliği var. Ama kullandığı yağ önemli. Elf ise 150TL daha az olur bu gider.

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
2013 1.5dci joy
ön fren disk takımı : dj parts marka fiyat 210 tl
ön fren balata takımı : valeo marka fiyatı 80 tl
motor yağı : elf 5w30 dpf 5lt fiyat 145 tl (ptt avm de uygun. 01.2019 üretimli )
yağ filtre : mais marka fiyatı 30 tl

işçilik 80 tl

TOPLAM 465 TL

ANKARA BAŞKENT OTO SANAYİDE YAPTIRILMIŞTIR.

kumsat2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis

2013 1.5dci joy
ön fren disk takımı : dj parts marka fiyat 210 tl
ön fren balata takımı : valeo marka fiyatı 80 tl
motor yağı : elf 5w30 dpf 5lt fiyat 145 tl (ptt avm de uygun. 01.2019 üretimli )
yağ filtre : mais marka fiyatı 30 tl

işçilik 80 tl

TOPLAM 465 TL

ANKARA BAŞKENT OTO SANAYİDE YAPTIRILMIŞTIR.

Ankarada Hangi servise yaptiriyorsun kardesim

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube da bir kaç ekpestirz firmasi var sağolsunlar o kadar çok üç kağıdı ortaya çıkartır oldular ki insan kendi kullandığı araçtan haliyle şüphe eder olmakta son derece haklı.

Öndeki cam kırığını göremeyen kör expertiz var İstanbulda. Çoğu çömez işi bilmiyor. Sisteme güvenerek bilgisayarlı expertiz yapıyo bilgi olarak acizler. Mesela “Aralıklı” hata kodlarını “kalıcı arıza” olarak bana söylüyor adam. Her araç sıfır olsa bile aralıklı arıza kodu verir. Kalıcı kod vermediği sürece sorun olmaz.

Aracın bütün bakımlarını kendim yapıyorum hatta annem ara sıra gelip aracın altında kaldın mı merak ettim diyip geldiği bile oluyordu 😂

Boorock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla 2 gün önce 60 bin bakımına götürdüm. 825 fiyat verdiler, %25 indirimle 660 a çektiler. Sonrasında her zaman yaptıkları şey fren balataları bitik değiştirelim, silecekler değiştirelim, kampanalar temizlenecek toplam 1850 tl ektra dediler ben daha neler dedim ve yaptırmadım. Arabanın garantisi devam ediyor e peki bu garanti ne işe yarıyor neden yetkili servise getireyim garanti sadece motordan yana ise dedim. Motor hariç her bakımı yaptırabilirsiniz motorda değişecek en ufak şeyde garanti biter dediler. Bundan sonra asla servise götürmem.. Bildiğin ayakta yapıyorlar. Neymiş maks. 1 km balata ömrü varmış arabanın, dayıma sordum kim söyledi ise yalan demiş rahat 10 bin gider dedi. Her seferinde balata değişimi diye milyonları götürüyorlar.. Ve hatta ben değiştirdiklerini dahi düşünmüyorum.. 40bin de değiştirmiştim 60 bin de yine değişim yapıcaz dediler.. Sanki otomotik vites devamlı fren yapıyorum.! Düz vites ve o kadar çok frenle oynayan biri değilim.! Bundan sonra yetkili servise asla götürmem..!