Periyodik bakım fiyatları

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağı dışarıdan alıp bakıma götüren var mı? Bu şekilde yaptırabiliyor muyuz?
Şirket araçlarımızdan birine 20.000km'lik tam sentetik 5W30 RN720 yerine 10.000km'lik yarı sentetik 5W40 RN710 yağ koyulduğunu farkettim ve servisle görüşerek ücretsiz tekrar yağ değişimi yapılmasını istedim. Şimdi araç tekrar yağ değişimine girecek. Tabi ki ücretsiz olarak yapılacak bu değişim. Olayı Renault Türkiye'ye taşımadan servisle çözme yoluna gittik.
Hem fiyat avantajı hem de bu tarz yanlışlıklar olmaması için Elf Evolution 5W30 yağı dışarıdan alıp servise gitmeyi düşünüyorum bu yılki bakım için.
Bu şekilde yaptırabilen var mıdır?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şirket araçlarımızdan birine 20.000km'lik tam sentetik 5W30 RN720 yerine 10.000km'lik yarı sentetik 5W40 RN710 yağ koyulduğunu farkettim ve servisle görüşerek ücretsiz tekrar yağ değişimi yapılmasını istedim. Şimdi araç tekrar yağ değişimine girecek. Tabi ki ücretsiz olarak yapılacak bu değişim. Olayı Renault Türkiye'ye taşımadan servisle çözme yoluna gittik.
Hem fiyat avantajı hem de bu tarz yanlışlıklar olmaması için Elf Evolution 5W30 yağı dışarıdan alıp servise gitmeyi düşünüyorum bu yılki bakım için.

Arac garantili ise kesinlikle kabul etmezler. Ayrica bahsettiginiz olay servis kasten mi bu sekilde yapmis? Kasten yapmissa kendine donecegini bilmesi gerekirdi bu durumun zira renaultun tum grubu 20.000 de giriyor bakima. Diger yandan 5/40 da da tam senteteik yag var arac belli bir yas veya km ye gelince servis 5/30 yerine 5/40 koyuyor bu da normal bir durum ama bu durum 120.000 uzeri km lerde yapiliyor. Malum 120.000 yaptiktan sonra 5/30 çok ince kaliyor motorda daha kalin bir yag koyumasi gerekiyor onuda 5/40 sagliyor.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Konuyu lütfen renault türkiye 'ye taşıyın. Siz taşımazsanız bu adamlar bu kafada devam ederler. Lütfen gerekli şikayeti yapın en azından diğer kullanıcılar için.

Gelelim sorunuza. Bu dediğinizi ben yaptım. Jetta kullanırken vosmer servislere yağım ile gittim. İlk kabul etmediler olmaz dediler. Yağda vw onay vermiş sizin onay vermeme şansınız yok gibi konuşmalar ile başladık ve zorla kabul ettiler.

Gitmeden renault türkiye ile görüşüp sorun. Onlar ok derse diğerleri red etseler dahi sonunda kabul etmek zorunda kalacaklar.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac garantili ise kesinlikle kabul etmezler. Ayrica bahsettiginiz olay servis kasten mi bu sekilde yapmis? Kasten yapmissa kendine donecegini bilmesi gerekirdi bu durumun zira renaultun tum grubu 20.000 de giriyor bakima. Diger yandan 5/40 da da tam senteteik yag var arac belli bir yas veya km ye gelince servis 5/30 yerine 5/40 koyuyor bu da normal bir durum ama bu durum 120.000 uzeri km lerde yapiliyor. Malum 120.000 yaptiktan sonra 5/30 çok ince kaliyor motorda daha kalin bir yag koyumasi gerekiyor onuda 5/40 sagliyor.

2 araç da Master. Biri 2016 biri 2017 model. 2016 model 171bin km'de 5W30 RN720 koyulmuş, 2017 model olan 2018 haziran çıkışlı 6 aylık 62bin km'de ve 5W40 RN710 yağ koyulmuş. Yani km'si yüksek olana değil tam tersi düşük olana 5W40 koyulmuş.

Bugün ücretsiz yağ ve yağ filtresi değişimi yapıldı. Değişim için herhangi bir evrak da verilmemiş. Normalde bununla ilgili tutanak falan da tutulması lazım ama işi büyütmek istemedik. Son olay dışında servisten memnun olduğumuzdan büyütmedik.
Söylediklerine göre faturayı kesenin yanlış girmesi sonucunda böyle yapılmış. Bundan sonra dikkat ederler.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu lütfen renault türkiye 'ye taşıyın. Siz taşımazsanız bu adamlar bu kafada devam ederler. Lütfen gerekli şikayeti yapın en azından diğer kullanıcılar için.

Gelelim sorunuza. Bu dediğinizi ben yaptım. Jetta kullanırken vosmer servislere yağım ile gittim. İlk kabul etmediler olmaz dediler. Yağda vw onay vermiş sizin onay vermeme şansınız yok gibi konuşmalar ile başladık ve zorla kabul ettiler.
Gitmeden renault türkiye ile görüşüp sorun. Onlar ok derse diğerleri red etseler dahi sonunda kabul etmek zorunda kalacaklar.
Renault Türkiye ile bu konuyu görüşeceğim.
VW için nasıl buldunuz servis onaylı yağı? Normalde Castrol EDGE Professional VW onaylı ve sadece yetkili servislerde var. Normal Castrol EDGE için servis onayı görünmüyor.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Türkiye ile bu konuyu görüşeceğim.
VW için nasıl buldunuz servis onaylı yağı? Normalde Castrol EDGE Professional VW onaylı ve sadece yetkili servislerde var. Normal Castrol EDGE için servis onayı görünmüyor.
Onay mevcut. Ben zaten castrol kullanmamak için farklı yağ ile gidiyordum. 2 yıl mobil 1 esp formula 5w30 kullandım sonraki yıllarda motul 8100 x clean plus 5w30 ile devam ettim. 507.00 onayı hepsinde mevcut.

Vw bu yağ benim motorlarımda kullanılabilir diyorsa doğuş yada vosmer isterse kullanmasın :)

Caydırmak için son olarak bana bakım olarak görünmez bu paket dediler. Dedim ne görülecek sistemde işlem dediler. E işlemin detaylarına ne yazacak dediğim zaman bakım paketinde olduğu gibi yağ filtre değişimi yazacak dedi.

İşte lanet vw müşteri ilişkileri.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

crtv reno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 clio sw 2.yıl bakım zamanı geldi, 1.100-TL fiyat aldım, pek mantıklı gelmedi, araştırmaya devam, son zamanlarda fiyat alan varmı dır ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 clio sw 2.yıl bakım zamanı geldi, 1.100-TL fiyat aldım, pek mantıklı gelmedi, araştırmaya devam, son zamanlarda fiyat alan varmı dır ?

1.100 lira yuksek servis fiyati galiba bu. Hangi parcalar degisecekmis bilgi aldiniz mi?

crtv reno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
standart bakım malzemeleri ; yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, polen filtresi bunları söylediklerini hatırlıyorum, frenler değişmeyecek

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
standart bakım malzemeleri ; yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, polen filtresi bunları söylediklerini hatırlıyorum, frenler değişmeyecek

Çok yuksek fiyat. Parcalari servisten alıp ozelde yaptirsaniz bile yariya cikar fiyat.