1.5 dci motor icin uygun fiyatli yağ tavsiyeleri.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
castrol al. 30 40 liralık kar edeyim derken daha büyük zarara girmeyin. benim araca sprint diye yağ koymuslardı. 1 ayda simsiyah oldu. ayrıca inceydi. 20 50 olmasına ragmen.
aldım castrol koydum. hala rengi aynı 5 aydır

Yağın siyahlaşması dizel araçta yağın işlevini yerine getirdiğinin göstergesidir. Olumsuz bir durum değildir.

Hys01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lubco iyimi kardeşim tavsiye edermisin?

Ben Lubexi Şiddetle tavsiye ederim kullandim memnun kaldim...
Lubco 5W 30 Dpf kullanıyorum yağ değişimine 3000 km kaldı. Araçta bir sorun görmedim. Bir sonrakinde yerli üretim Lubex yada başkasına bakacağım

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lubco rus malı bir yağ. Fiyatı çok ucuzdu. Aradaki farkı anlamam için eğer bekleme imkanın varsa motul yada lubex yada castrol dpf üçünden birini alıcam sonra gözlemlerimi yorum olarak burda belirtirim. Bizim evin önünde adamın biri vardı adamın 1.5 motor sesi çok güçlü sesle çalışıyodu benim motor böyle güçlü sesli değildi. Lubco dediğim gibi bir sıkıntı çıkarmadı ama ustanın bi tanesi o tarz yağlar alma Castrol 5W 30 dpf edge al demişti. Gözlemlerimi beklerseniz diğer yağı kullanınca bakıp yorumumu yazarım

Hys01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lubco rus malı bir yağ. Fiyatı çok ucuzdu. Aradaki farkı anlamam için eğer bekleme imkanın varsa motul yada lubex yada castrol dpf üçünden birini alıcam sonra gözlemlerimi yorum olarak burda belirtirim. Bizim evin önünde adamın biri vardı adamın 1.5 motor sesi çok güçlü sesle çalışıyodu benim motor böyle güçlü sesli değildi. Lubco dediğim gibi bir sıkıntı çıkarmadı ama ustanın bi tanesi o tarz yağlar alma Castrol 5W 30 dpf edge al demişti. Gözlemlerimi beklerseniz diğer yağı kullanınca bakıp yorumumu yazarım
Tmam kardeşim yaZ sen dpf olmazsa sikinti olurmu?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel partikül filtre destekli yağ olması şarttır. Eğer ucuz diye gider normal yağ alır dökersen filtrenin tıkanmasına ve egzos emisyon hatası almana neden olabilir.

Hys01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardesim. Bendeki dpf li değil galiba sikinti cikarmi ki
Dizel partikül filtre destekli yağ olması şarttır. Eğer ucuz diye gider normal yağ alır dökersen filtrenin tıkanmasına ve egzos emisyon hatası almana neden olabilir.

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fabrika verisi ne ise onu kullanın. Elf olmazsa bilinen markalar ama numarası aynı olsun.

Hys01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de petronası tavsiye ederim, çok kaliteli bir yağ. Renault bazı araçlarında ve mercedes amg motorlarında fabrika çıkışı olarak bu yağı kullanıyor. Fiyatı da gayet makul.