2014 1.2 tce 120 yag eksiltme

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkurler. Motor degisiminin tutari 30 bin tl civarina geldi. Garanti bittigi icin yuzde onunu odememi talep ettiler 3000 civari odedim tl ye cevirince.

Motor degisimi motor/ sasi noyu etkilemedi, bu yuzden kagitlarda degisiklik yapilmasina gerek kalmadi, ozellikle sordum yetkili serviste. Ama trukiye deki uygulama farkli olabilir tabi bilemiyorum

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi için teşekkürler.
Yurtdışındaysanız Türkiye'deki şartlarla çok farklı. Verdiğiiz siteyi de okudum. Güzel bilgi var. 2016 Sonuna kadar üretilen TCE'lerden bahsetmiş. Captur var, MEgane 4 yok. Benim 2017 Megane 4 1.2 TCE'deki motor kodundan bakacağım aynı motor mu diye.
Bunun dışında benim de eksiltiyor. Biraz daha ölçeyim ciddi eksiltiyorsa ben de serviste hakkımı ararım.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence kronik bir sorun değil bu. Geçen yaz yağ değişimi yaptım. Bulgaristan yapıp geldim ondan sonra Ankara-Konya-Ege-Akdeniz arası gidip gelmeler vs. 5000 Km yaptım. Yağ seviyesinde azalma olmadı. Aracım 31.000 Km'de.

Deyav53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda şu anda 28 bin kmde bakımlarını 10_12 bin km de bir senelik yapıyorum 3 senedir yağ eksiltme durumu olmadı. 2017 yeni kasa 1.2 edc captur aracımda

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 1.2 tce capturum her sene bakımdan önce muhakkak yağ uyarısı verirdi. sağolsun bu senede bakıma 2 ay kala uyarıyı vermiş durumda . 5600 km geçmiş bakımdan bu yana 2000 litre eksiltme var. servisi sıkıştırdım motor değişimi istedim bakalım ne olacak

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 1.2 tce capturum her sene bakımdan önce muhakkak yağ uyarısı verirdi. sağolsun bu senede bakıma 2 ay kala uyarıyı vermiş durumda . 5600 km geçmiş bakımdan bu yana 2000 litre eksiltme var. servisi sıkıştırdım motor değişimi istedim bakalım ne olacak
Merhaba, son durum nedir acaba? Bir gelişme var mı?

Ben de bu hafta yağ ve filtreyi değiştirdim. Zerre kadar eksilmemiş. 1 Yıl önce ne konmuşsa aynen duruyordu. Yaptığım yol 1 yılda nerden baksanız 10.000 Km.

Bu arada 1.2 TCe toplam 4250 ml yağ alıyor. 5W40 yağ konuluyor bizim araçlara. Bunu da not edelim.

Deyav53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tekrar kontrol edeyim dedim 11.750 km olmuş son bakımdan beri yağ eksiltme yok siz de yanlış yağ mı kullandılar acaba elf 5w40 rn0710 kodlu yağda sorun olmuyor anladığım kadarıyla

osmanemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çözülemeyen cevapsız sorular

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, son durum nedir acaba? Bir gelişme var mı?

Ben de bu hafta yağ ve filtreyi değiştirdim. Zerre kadar eksilmemiş. 1 Yıl önce ne konmuşsa aynen duruyordu. Yaptığım yol 1 yılda nerden baksanız 10.000 Km.

Bu arada 1.2 TCe toplam 4250 ml yağ alıyor. 5W40 yağ konuluyor bizim araçlara. Bunu da not edelim.

kusura bakmayın yeni gördüm mesajı renault garantimiz bitmesine rağmen ücretsiz şekilde motorda işlem yaptı. genel anlamda piston sekmanlar falan değişti. değişen parçaları merak ediyorsanız ekran görüntüsü atabilirim. eğer yine eksiltme olursa motor değişimi girileceğini söylediler ama ne kadar doğru yaşayıp göreceğiz. Bu arada araç serviste 10 gün kadar kaldı ve ikame araç sağladılar

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmayın yeni gördüm mesajı renault garantimiz bitmesine rağmen ücretsiz şekilde motorda işlem yaptı. genel anlamda piston sekmanlar falan değişti. değişen parçaları merak ediyorsanız ekran görüntüsü atabilirim. eğer yine eksiltme olursa motor değişimi girileceğini söylediler ama ne kadar doğru yaşayıp göreceğiz. Bu arada araç serviste 10 gün kadar kaldı ve ikame araç sağladılar
Anladım, umarım o kadarına gerek kalmaz da, yağ eksiltme yapmaz bir daha.