Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: fluence 2013 yakıt yol bilgisayarı dengesizliği

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı türko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu araçlar kalan yakıt konusunda çok dengesiz şöyle ki kalan yakıt km 270 şehir içinde 10 km yol yaptım tekrar baktığımda 230 km kalan yazıyor bunun bir çözümü yok mu
    Menzil değil de tuketilen yakıt miktarından takip ederseniz daha sağlıklı olur. Ben genelde yakıt aldıkça tüketilen litre den hesaplıyorum daha kolay oluyor. Menzil kısmı bahsettiginiz gibi fakat yakıt azaldikca dogruluk orani daha da artıyor özellikle ışık yandiktan sonra veya yanmasina yakın yapacagi km daha isabetli oluyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

türko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Menzil değil de tuketilen yakıt miktarından takip ederseniz daha sağlıklı olur. Ben genelde yakıt aldıkça tüketilen litre den hesaplıyorum daha kolay oluyor. Menzil kısmı bahsettiginiz gibi fakat yakıt azaldikca dogruluk orani daha da artıyor özellikle ışık yandiktan sonra veya yanmasina yakın yapacagi km daha isabetli oluyor.

ama tam tersi takıt düştükçe hızlı bir şekilde menzil düşüyor ve aniden 120 km kalmışken 40 km yazıyor ve ardından hemen ikaz ışığı yanıyor. ama 10 km düşüp çıkması çok çok saçma gerçği yansıtmıyor hiçbir zaman bu durumda nerde nasıl biteceği belli olmuyor şimdi ben ışık yanar yanmaz 100 lira mazot koydum beni kaç km götürmesi lazım?

Teşekkür / Beğen
    ama tam tersi takıt düştükçe hızlı bir şekilde menzil düşüyor ve aniden 120 km kalmışken 40 km yazıyor ve ardından hemen ikaz ışığı yanıyor. ama 10 km düşüp çıkması çok çok saçma gerçği yansıtmıyor hiçbir zaman bu durumda nerde nasıl biteceği belli olmuyor şimdi ben ışık yanar yanmaz 100 lira mazot koydum beni kaç km götürmesi lazım?
    ortalama yakıt 4.8 şu an 100 lira ile kaç km yapması lazım

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    ortalama yakıt 4.8 şu an 100 lira ile kaç km yapması lazım
    100 liralık hiç almadım Malesef ne kadar yapar bilmiyorum ama yaklaşık 300 km gibi yapar herhalde. 15 litre civarı alıyor sanıyorum yaklaşık 300 km ve üzeri yapar olması lazım.

Teşekkür / Beğen

Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 liralık hiç almadım Malesef ne kadar yapar bilmiyorum ama yaklaşık 300 km gibi yapar herhalde. 15 litre civarı alıyor sanıyorum yaklaşık 300 km ve üzeri yapar olması lazım.

100 liraya 320 km gitti nasıl normal midir?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)