fluence 2013 yakıt yol bilgisayarı dengesizliği

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayarı ne kadar pratik olsada menzil hesaplamaları ve ortalama tüketimde yanlışlıklar gösteriyor hemen hemen her markanınki böyle.
anlık bile bana göre hatalı.
uzun yolda sabit hızda hatta hız sabitleme açıkken misal 6-7 arası gezip duruyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayarı ne kadar pratik olsada menzil hesaplamaları ve ortalama tüketimde yanlışlıklar gösteriyor hemen hemen her markanınki böyle.
anlık bile bana göre hatalı.
uzun yolda sabit hızda hatta hız sabitleme açıkken misal 6-7 arası gezip duruyor.

Benim hız sabitleme açıkken 90km/h de 2-3 litre arası gösteriyor. Ortalama değil de tuketilen yakıt kısmı daha doğru bilgi veriyor. Örneğin tüketilen yakıt kısmında tükettiğim yakıt 20 litre gosteriyorsa pompa attigi anda 20-21 litre yakıt alıyor araç. Ben daha çok tüketilen yakıt kısmını takip ediyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim hız sabitleme açıkken 90km/h de 2-3 litre arası gösteriyor. Ortalama değil de tuketilen yakıt kısmı daha doğru bilgi veriyor. Örneğin tüketilen yakıt kısmında tükettiğim yakıt 20 litre gosteriyorsa pompa attigi anda 20-21 litre yakıt alıyor araç. Ben daha çok tüketilen yakıt kısmını takip ediyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şehirler arası sabit yolda sabit hızda tutuyor ama 1 depo şehir içi kullanımda araba 50 lt harcadım gösteriyor pompa 42-43 lt basıyor

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi