Megane 2 Alacağım Yardıma İhtiyacım Var

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...binden-full-plusfull-sanruflu-811328548/detay
Şöyle bir araç buldum hoşuma da gitti arkadaşlar ne dersiniz ? Tam istediğim gibi araç

Merhaba,

2013 yılında ilk sahibinden 120 bin km de satın aldığım 2007 model sedan 1.5 dci express. paket aracım şuanda 260 bin de. Aracımın bakımlarını 10 bin km dolmadan düzenli olarak yaptırdım. Ancak araç 200 bin km yi geçince yağ eksiltmeye başladı. Siyah duman atmamasına rağmen yada yağ akıtmamasına rağmen yağ eksiltmeye çözüm bulamayınca çözümü motor yaptırarak buldum. Şubat 2019 da 230 bin km de iken yaklaşık 7500 tl masraf ederek motor yaptırdım. Şuan için çok şükür motordan yana sorunum yok.

Benim megane 2 aracımla ilgili tecrübelerim bunlar. 200 bin km sonrası motorda sorun çıkabilir kanaatindeyim ki yaşadığım tecrübeler bana bunu gösterdi. Bunun haricinde araç konforu genişliği yakıtı beni tatmin edebiliyo..

Ayrıca ilandaki araçta şunu farkettim, aracım bir farı değişmiş sanki. Şunu da belirteyim ben kaza yapmadığım ve orjinal farlarımın sağlam olmasına rağmen farlarımı sıfırı ile değiştirdim. Çünkü merceklerin ömrü bittiği için yolu aydınlatması sıfır diyebilecek kadar azdı. Şuan yeni farlar ile yol aydınlatması mükemmel. Megane 2 faz 2 lerde farın yol aydınlatması kronik diye biliyorum.

Son düzenleme:

DeagLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorum için çok teşekkürler. Yani şöyle 180 bin civarında düzgün bakılmış bulabilirsem alacağım fakat piyasa uçmuş araç alamıyorum malesef bütçem 45-50 arası sanruflu alacağım sanrufsuz istemiyorum ama yok şuan malesef bende de araç oldugu için biraz beklemeye karar verdim şimdi hem yaz geliyor hem sıfırlar yok hem bayram öncesi falan diye uçurdular fiyatları. Şahsi düşüncem Dinamik paket düzgün bir megane 2 normal piyasada 40-45 e falan alınıyordu diye hatırlıyorum. bundan 8 ay öncesine kadar.

Bende dizel düşünüyorum ya dizele alışığım tüplü araçlar garip geliyor daha doğrusu atmosferik benzinliler / turbolu benzinli araç alsam belki garip gelmez ama dizelin o torku ve yakıt tüketimi :))

DeagLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Uğur bey kutunuzu boşaltır mısınız ?