emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam öncelikle değerli bilgilerin için teşekkürler. aranıza yeni katıldım 2010 grand scenic aracım var söylediklerinizi yaptım ekranda kum saati çıkıyo devamlı açılıp kapanıyo yardımcı olurmusunuz teşekkürler şimdiden

Bu aşağıdaki adrese bakabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/carminat-tomtom-ile-video-mp3-oynatmak-tomplayer-yeni-27-01-2013--47726983

emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumleten selamin aleykum.. Oncelikle forum'un yeni bir uyesi olarak butun abilerime ve kardeslerime sevgiler,sayggilar sunar hayirli gunler dilerim..

Megane III Sporttourer 1.5 Dci Privilege aracimdaki TomTom Carminat Navi.ye video oynatmak icin TomPlayer yuklemeye calistim fakat beceremedim. SanDisk 2GB MicroSD kart kullaniyorum." Turkiye haritasini kullanamazsiniz " diye bi hata veriyor. Bu hatayi neden almis olabilirim. Nerede hata yapmis olabilirim. Bu durumda nasil bi yol izlemem gerekiyor. Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden herkese tesekkur eder, hayirli gunler dilerim..

Aşağıdaki linki adım adım takip ederseniz sıkıntınız gidecektir.

https://forum.donanimhaber.com/carm...-oynatmak-tomplayer-yeni-27-01-2013--47726983

Atakan48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba ismim atakan.Benim problemim aracın teybinde çalan radyo ve cd bilgilerini tomtom ekranında görememek bunun için yardımcı olabilirmisiniz? Teypte ne çaldığını görmek istiyorum ve teyp ayarlarınıda yapamıyorum bass-tiz v.s

muratt5367

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli ustam selamlar.

Aranıza yeni katıldım .Yaklaşık bir ay önce 2010 dci clio 3 tom tom edition modelini aldım.

Navigasyon sistemi, bilindiği üzere bu modelde ,mp3 ve video çalıştırmıyor.

Sitedeki forumları okuyarak , önce orjinal kartımı bilgisayara kopyaladım,tom playerı başka bir sd kart satın alarak yükledim ,sonuç başarılı, bu konuda bir sorunum yok.

Tüm problem orjinal kartı yerine takınca başladı.
ekranda ,radyo ,CD ,aux gibi parametreleri gösteren panel ekranda gözükmüyor.
Radyoyu ayarlayacağım frekans,yada sıcaklık paneli yok oldu.

Okumadığım ,ziyaret etmediğim site kalmadı.Ne yapacağımı bilmiyorum. Orijinal kartı güncelleyip,tekrar yerine taktım ama sonuç yok.Yardım ederseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

muratt5367

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli ustam selamlar.

Aranıza yeni katıldım .Yaklaşık bir ay önce 2010 dci clio 3 tom tom edition modelini aldım.

Sitedeki forumları okuyarak , önce orjinal kartımı bilgisayara kopyaladım,tom playerı başka bir sd kart satın alarak yükledim ,sonuç başarılı, bu konuda bir sorunum yok.

Okumadığım ,ziyaret etmediğim site kalmadı.Ne yapacağımı bilmiyorum. Orijinal kartı güncelleyip,tekrar yerine taktım ama sonuç yok.Yardım ederseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

TAMDA SORUNUM BU ,NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM.SİZ BİR ÇÖZÜM BULABİLDİNİZ Mİ ACABA.?

muratt5367

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli ustam selamlar.

muratt5367

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

selamlar.
Aracım clio 3 2011 model.Her ikimizinde aracında aynı tomtom carminat model navigasyon sistemi var.Bende tom playerı sağlıklı bir şekilde yükledim.Müzik ve video oynatabilme konusunda hiç bir sıkıntı yok.Tüm sorunum ,orijinal harita kartını taktığımda,ekrana gelmesi gereken teyp fonksiyonlarımın KAYBOLMUŞ olması ile ilgili.Yani ; harita kartını taktığımda,ekrana gelmesi gereken fm frekans no,ses bas tiz Aux gibi seçeneklerin hepsi yok oldu.Teyp ve direksiyon kumandasının çalışmasında,radyodan cd'ye yada parça geçişlerin gibi tüm fonksiyonların çalışmasında bir sorun yok.Ekrana gelmemeleri BÜYÜK sorun.Adeta bir kör gibi dokunma hissimle,radyo ve cd seçeneklerini kullanmak zorundayım.Tahminimce iki şey oldu ;yüklenen bu tom player programı korsan bir yazılım olduğu için YA SEYİR SİSTEMİNDEKİ TEYP FONKSİYONLARININ ÜZERİNE GEÇTİ ,DOLAYISI İLE EKRANIN DEĞİŞMESİ LAZIM.ÇÜNKÜ YETKİLİ SERVİS DAHİ BİR ÇÖZÜM BULAMADI.YADA TOM PLAYERI KURCALARKEN SEÇTİĞİM OYNATICI SEÇENEKLERİNDEN BİR AYARI KAPATTIM.aMA O AYARLARIDA ADETA HATİM ETTİM,BİR ŞEY DEĞİŞMEDİBu konu ile ilgili ,gerek forumlarda ,gerekse tom player ile ilgili yapılan hiç bir paylaşımda,tek bir çözüm yada aynı sorunu yaşamış bir insan evladı bulamadım.Şayet aklınıza gelen bir çözüm öneriniz varsa çok memnu olurum.Şimdiden teşekkür eder,kazasız sorunsuz iyi seyirler dilerim.

FASEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar biraz önce tomtom playeri çalıştırdım. Scandisk 4 gb micro sd hc karta yükledim. Daha önce yükleyemiyordum sebenine gelince yeni sd kartı fat32 biçiminde formatlıyordum. Orjinal kartın biçimlendirmesi fat oluğunu görünce yeni kartdıa fat olarak (ayırmabirimini varsayılan seçtim) biçimlendirdim. tomplayer_v0.240b3 ün içindekileri (audio, log dizinleri lan bütün dosyaları ) sd kartının içine kopyaladım. Arabaya gittim anahtarı taktım ve direk yeni kartı taktım (radyo önceden haricide kalmıştı) biraz bekledim ve player göründü. Player ekrandayken radyo böülümüne geçtim radyo çaldı (video ekranda oynamaya devam ediyor ve radyo çalıyor). Radyoda iken naviyi kapatım açtım yine player çalıştı. İçindeki fluence videosu gayet iyi idi.
Sonra orjinal kartı takınca da navi çalıştı.

FASEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tomplayer için video dönüştürme işleminde total video converter i kullanıyorum.
Kısaca anlatayım.
1. Program açılır.
2. New Task tıklanır ve pc den video seçilir aç butonuna tıklanır.(birden fazla videoda eklenip converter yapılabilir.)
3. Gelen ekrandan Video File kısmı seçilir ve altta açılan AVI tıklanır XVID AVI şeçilir. Bu işlem yapıldığında (veya öncesinde sonrasında) total video converter kapanıyorsa ki kapanabilir. O zaman bir daha programı çalıştırıp işleme başlamadan önce sağ üstte tools tıklanır skin menüsünden classic mode seçilir ve tekrar 2 numaradan itibaren işlemleri yaparız. Artık kapanma olmaz.)
4. Classic mode geçtik ve onun menüsünden devam ediyoruz. New Taskı tıkladık Import Medis Files i tıkladık video veya videolarımızı seçtik gelen pencereden Video File kısmı seçilir ve altta açılan AVI tıklanır XVID AVI şeçilir.
5. Şu an Task List penceresinde açtığınız video veya videolar görünecektir. Ben burda birden fazla video açılımını anlatacağım. Dikkat ederseniz Task List ekrana yüklenen To be convert kutucuğuna tik atıldığına dikkat edin. Tik atılmayan varsa siz tik ini atın. Burda şunu belitmeliyim. Setting yazısının sol yanındaki “XVID Avi Normal” kutucuğunu tıklayıp “XVID Avi lower quality” i seçmeliyiz. Önce bu ekrandaki videonun ismindeki bölgeye çift tıklayın sonra kutucuktan “XVID Avi lower quality” i seçin. Ben bunun hepsini birden seçme işini yapamadım. Bunu seçmez iseniz videonun boyutu artıyor ve tomplayer ekranında sorunlar yaratıyor. Boyut bende 10-20 mb arasında oldu ve biraz önce videolar arasında ileri geçiş yaptım hiçbir sorun olmadı. Yüksek mb videoları (geniş ekran) bu boyuta indirince tomplayerde üstten veya alttan 0,5 cm siyah ekran görünmesi normaldir.
6. Yukarıdaki kutucukların tik ile dolu olduğunu ve videoların “XVID Avi lower quality” seçildiğini yapıp devam ediyorum. Advenced tıklanır sağdaki profilin (settings butonunun solunda) altındaki pencereden de “XVID Avi lower quality” seçeriz. (daha önce sadece bu seçimi yapıyordum ve bütün video dosyalarını bu düşük formata çekmediğini görünce o yüzden 5. maddede anlattığım gibi videolarda tek tek “XVID Avi lower quality” ı seçtim).
7. Settings e tıklıyoruz.
8. Audio Option da:
Samplin rate deki Custom =44100
Bit rate deki Custom=128 yapıyoruz. Diğerlerine karışmıyoruz.

Video optionda:
Video codec : mpeg4 (ben youtube daki liste videoları youtubebyclick programı ile tüm listeyi indirdiğimde programda format bölümünü bize göre sağ tarafı mp3 sol tarafı mpeg4 seçtiğim için, yani youtube dan mp3 videosunu youtubebyclick programı ile mpeg4 formatına çevirdiğim için mpeg4 seçtim)
Fram ratedeki custom:20
Bti ratedeki custom: 365 yapıyoruz. Diğerlerine karışmıyoruz.

Video resize:
Resize deki Custom size :480-272 yapıyoruz. Diğerlerine karışmıyoruz.
Bu değerleri üst mesajımda anlattığım tomplayer in video klasöründe fluence.avi videosu vardı onun özellikleri bu şekilde idi.

Bu bölümü kapatmadan önce sol altta save apply i tıklayıp save and aply ile kayıt ediyoruz ve gelen ana ekranda Convert Nowe tuşuna basıp video dönüştürme işlemine başlıyoruz.
Dönüşen video dosyalarını sol atta open yazan butonun sol yanındaki convert klasörüne kayıt edşyor. Burdan kopyalayıp sd kartımızın vide klasörüne yapştırıyoruz.

Arabaya sd kartı taktığımızda tomplayerde izleyebilirsiniz.
Ufak bir hatırlatma yapayım Tomplayerde video bölümüne geçip birinci videoyu seçtikten sonra toplayer ekranında sol tarafta resmin çıkmasını bekleyin ondan sonra kumanda ile alttaki küçük kare kırmızı kulardaki menülere rahatça geçiş yapabilirsiniz.

NOT: Videoların konrast artıma veya azaltma tuşu navigasyon kumandasındaki sol ve sağ tarafında bulnan L şeklindeki butonlardır. Sol buton karartır sağ buton aydınlatır.

Bu arada 8gb olan toshiba micro sd HC I karta yükleme yapamadım. (scandisk 4gb olanda hiçbir sorun yok)

Son düzenleme:

muhendizz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 scenic aldım. bu baslıgı ookudum ve gerekenleri yaptım
yeni sd kart takında kum saati cıkıyor-sonra reset atıyor alet. tomplayer calısmadı bi turlu yardım edebilecek var mı?
buldugum tomplayer vers 230