AntiMicrop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözebildiniz mi acaba ?

Değerli ustam selamlar.

Aranıza yeni katıldım .Yaklaşık bir ay önce 2010 dci clio 3 tom tom edition modelini aldım.

Navigasyon sistemi, bilindiği üzere bu modelde ,mp3 ve video çalıştırmıyor.

Sitedeki forumları okuyarak , önce orjinal kartımı bilgisayara kopyaladım,tom playerı başka bir sd kart satın alarak yükledim ,sonuç başarılı, bu konuda bir sorunum yok.

Tüm problem orjinal kartı yerine takınca başladı.
ekranda ,radyo ,CD ,aux gibi parametreleri gösteren panel ekranda gözükmüyor.
Radyoyu ayarlayacağım frekans,yada sıcaklık paneli yok oldu.

Okumadığım ,ziyaret etmediğim site kalmadı.Ne yapacağımı bilmiyorum. Orijinal kartı güncelleyip,tekrar yerine taktım ama sonuç yok.Yardım ederseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

muratt5367

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef dostum,konu ile ilgili kimsenin bir çözümü yok.Sanırım sisitem o kadar eskidiki,herkes aracına yeni sistem multimedialar taktırdığı için olsa gerek ,sadece sen ve ben kaldık:))

yasargo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba ,
denilen herşeyi yaptım.sonuç başarılı video izledim.daha sonra kendi orjinal navigasyon kartımı takınca joystick çalışmıyor.tomplayer da video izlerken çalışıyor navigasyona geçince çalışmıyor.herşeyi denedim.başına gelen veya sonucu bilen var mı acaba?

captainx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var, bunun için tomtom'un destek sayfasına mail de attım ancak mantıklı bir geri dönüş yapılmadı. Herhangi bir gelişme olursa bilgi verebilir misiniz?

yasargo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arastirmadigim sormadığın yer kalmadı çözüm bulamadım joystick de bir problem yok ama navigasyon ve joystick arasındaki iletişim kesilmiş sizde bir gelişme var mı

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Hocam geçmiş olsun, joystick dediğiniz kablosuz kumanda değil sanırım iki koltuk arasında sabit galiba. Ben uzun zaman önce Tomplayer yüklemiştim pek beğenmedim ve kullanmadım ama sonra bir sorun yaşamadım ama benim kumanda bluetooth bağlantılı seyyar modeldi. github diye bir platform var Tomplayer'in geliştiren kişinin sayfasına sizin sorununuzu aktardım. Bir öneri gelirse size buradan iletirim. İyi günler dilerim. Sonradan aklıma geldi akü kutup başlarından birini ayırıp cihazın hafizasının boşalacağı kadar bekleseniz mesela 1 saat gibi ve sonra deneseniz belki normale dönebilir diye.

Arastirmadigim sormadığın yer kalmadı çözüm bulamadım joystick de bir problem yok ama navigasyon ve joystick arasındaki iletişim kesilmiş sizde bir gelişme var mı

yasargo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de bir denemek için yükledim beğenmedim sildim fakat ne olduysa o tomplayeri demeyince orjinal sd karta geçince evet 2 koltuk arasındaki joystick devre dışı kaldı. Akuyu denedim ama 10 15 dk bekledim 1 saati de denerim bugün. Bir cevap geldiğinde paylaşırsanız sevinirim. Çok sinir bozucu bir durum.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, ingiliz forumların birinde benzer sorununu şöyle çözdüğünü yazmış birisi

People say hold the menu button on the remote after switching the ignition on...the timing I've learned is critical, it HAS to be between the key being turned and the logo appearing on the TomTom.
Got it in the end.Just thought I'd come back and report this as it may help someone else.

Türkçesi özetle şöyle : vatandaş arabayı çalıştırır çalıştırmaz kumanda üzerindeki menü tuşuna basıp ekranda tomtom logosu görünene dek basılı tutmuş sonuçta kumandası çalışmış. İnşallah işe yarar.

Ben de bir denemek için yükledim beğenmedim sildim fakat ne olduysa o tomplayeri demeyince orjinal sd karta geçince evet 2 koltuk arasındaki joystick devre dışı kaldı. Akuyu denedim ama 10 15 dk bekledim 1 saati de denerim bugün. Bir cevap geldiğinde paylaşırsanız sevinirim. Çok sinir bozucu bir durum.

yasargo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi akuyu söktüm 1 saat bekledim sonuc yok çalıştırır çalıştırmaz menüye de tomtom gelene kadar basılı tutmayı hatta harita gelene kadar tutmayı da denedim sonuc yok çok sinir bozucu

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Hay Allah :( önceden bahsettiğim forumdan bir dönüş olursa size iletirim hocam. İyi günler dilerim.

Şimdi akuyu söktüm 1 saat bekledim sonuc yok çalıştırır çalıştırmaz menüye de tomtom gelene kadar basılı tutmayı hatta harita gelene kadar tutmayı da denedim sonuc yok çok sinir bozucu