R19 1.4 Hareret & Hava Yapıyor..

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üst kapak frezelenecek sekman takımı değişip conta da değişecek bide sübop ayarı yağ yağ filtresi bujileri değiştirip bor power koydur depoyu fulleyip bi çeşme yap gel :eyv offff deyme tadına :D

yağ ve yağ filtresi daha 1000 km yapmadı, bujiler daha 6000 km yaptı, 30000 km ömrü var bujilerin....

bakalım, yarın başka bi ustaya göstercem, o da derse değiştircez contayı,, mecbur conta değişecek :S bakalım nolcak, yarın ola hayrola :S

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi iyi olacak iyi :eyv
- Karbüratör hazır sökülmüşken bi temizlet ( Az yakması için )
- Manifolt contasıda değişecek buda az yakması için ve motor sessiz titremeden çalışır...

problem yoksa hiç karb.ı elletme diyor millet... ayrıca izmirde herkesin önerdiği bi tane usta duydum daha, gittim, sökmeden belli olmaz, ama tahminen 150-200 e patlar sana dedi :S parçalar dahil.. ondan dursun bakalımm karb. şimdilik...

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski,yararlı konuların güncellenmesi :eyv :eyv

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski,yararlı konuların güncellenmesi :eyv :eyv

Neyse, sen konuyu uyandırmışken, bende çözüm cevabını da ekleyeyim, buraya eklememişim. bakan biri olursa görsün çözümü;

Meğersem termostat arızalıymış, bütün sıkıntı ondanmış, sanayidekiler direk conta conta diye beni keklemişler... bi termostat değiştirdik sorun çözüldü.

Dip Not: Termostat değiştirecekler sakın servise gitmesin; sanayide 10 lira termostat, serviste 75 lira, aynı marka aynı model.. ayrıca serviste işçilikle 100 TL'ye patlıyor... duyrulur :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neyse, sen konuyu uyandırmışken, bende çözüm cevabını da ekleyeyim, buraya eklememişim. bakan biri olursa görsün çözümü;

Meğersem termostat arızalıymış, bütün sıkıntı ondanmış, sanayidekiler direk conta conta diye beni keklemişler... bi termostat değiştirdik sorun çözüldü.

Dip Not: Termostat değiştirecekler sakın servise gitmesin; sanayide 10 lira termostat, serviste 75 lira, aynı marka aynı model.. ayrıca serviste işçilikle 100 TL'ye patlıyor... duyrulur :)
Sen kos koca devir daimi kendin değiştir , 3 tane vida tutan termostatı serviste :D Neyse geçmiş olsun :)

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen kos koca devir daimi kendin değiştir , 3 tane vida tutan termostatı serviste :D Neyse geçmiş olsun :)

deme öyle ya... ya varya eski termostat hala duruyor odamda, atmadım...
atmayacağımda... araba parçaları konusunda hatta hayatımda yediğim en sağlam kazık....

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

slm

konu güncellemesinden dolayı teşekkür ederim.

ama şunuda öğrenmek isterim.

TERMOSTATLA hava yapmasının nasıl bir alkası oluyor onu anlayamadım.

açıklayacak arkadaşlara teşekküt ederim.

mert_er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuya hatırlatma yapayım dedım termostatın hava yapmasıyla ilişki ne bende merak ettım. Sonucta açmasa zaten hararet ınmez hava alınsada. yanı geç açtıgı ıcın vs basınçmı yapıyor acaba