Clİo 4 alev kirmizi yetkİlİ servİs renk tutturamiyor

f@tih_28

Fatih Korkmaz,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
memlekette işini hakkıyla yapan usta gerçekten az..geçmiş olsun..

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Şikayet var.com a yazın garantisi de var böyle hata olmaz hakkınızı arayın

hasank59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz nereye boyattın ız

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault clio 4 aracım kaza sonucu arka kapı değişimi ve çamurlukta lokal boya ile düzelecek şekilde hasar gördü.
Yetkili servis rengi tutturamayınca aracın sol tarafını tamamen tavana kadar boyamaya çalışmış boyayan arkadaşlar sanatsal çalışmaları sonucunda portakal kabuğu deseni elde etmişler. Alev kırmızı araç boyamak zor ise neden 800 tl fark alıp bir ay bekletip satıyorlar sizce. Alev kırmızı araç sahiplerine tavsiyem kaza yapmayın sonra benim gibi sürünürsünüz

Eğer o yetkili servis size ton farkı ile verdiyse onun yetkili servislogini elinden alsınlar. Clio ve captur daki alev kırmızı renk kırmızının asıl tonu değildir. Boya bitikten sonra özel malzemeler ile kırmızı o tona getiriliyor. Ki bu malzemeler yetkili servislerde mevcut dışarıda bulamazsınız. Ve o özel işlem gittikten sonra 3 kat cila atılıyor. Captur varken servis bana aracı bi yere sürtme rötuş boyaları yok demişti. O zaman kafaya takmamıştım ama kapıyı kaldırıp bakınca aracın rengi alev kırmızı kaput ici vişne çürüğü. Yanı aracın asıl rengi vişne curugu. Boya cila ile açıla açıla o ton elde ediliyor. Mais tarafına şikayet edin konunuzu takip edin. Satarken sorun yaratır. Ayrıca öyle kalacaksa zaten mide bulandırır.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

hasank59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alev kırmızı clio 4 aracım var renk tutmadı 2 kapı kaca boyanıyor reno servisi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bildiğim kadarı ile Kemaltepretoğlu renk konısunda iyiymiş.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyi yetkili servis hangi ildeyse soyleyinde oraya gidelim bu nedir arkadaş. Kapıdan girmeden 1000 liralık masraf çıkıyor.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir servise gittim dedim ki araç titriyor motor sogukken zor gidiyor. Usta pişkince bu Symbol 1.2 ne bekliyorsun ki abi dedi neyse bindi arabaya sen kafanda büyütmüşsün dedi. Bir başkasına gittim daha kullanmadan sen motor sogukken gel dedi. Sonra yalandan boğaz kelebeğini temizledi beni postaladi. Ayrıca ayrıntılı arıza tespiti 250 lira. Yakıt pompası 1000 lira 4 buji 300 lira periyodik bakım 480 lira vs. Ne diyim ben bu adamlara.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir servise gittim dedim ki araç titriyor motor sogukken zor gidiyor. Usta pişkince bu Symbol 1.2 ne bekliyorsun ki abi dedi neyse bindi arabaya sen kafanda büyütmüşsün dedi. Bir başkasına gittim daha kullanmadan sen motor sogukken gel dedi. Sonra yalandan boğaz kelebeğini temizledi beni postaladi. Ayrıca ayrıntılı arıza tespiti 250 lira. Yakıt pompası 1000 lira 4 buji 300 lira periyodik bakım 480 lira vs. Ne diyim ben bu adamlara.
Renaultta bilgisiz eleman cok. Cogu da ustayim diye geciniyor. Tavsiyem bu tip islemlerinizde agirlikli olarak hasar yapan servislerden yana kullanin. Yani soyle soyleyeyim benim gityigim servis icin periyodik bakim ilinci sıradadır ve hatta cogu zaman bakim liftlerini boş görürsünüz. Ama hasar tarafina gecin adim atacak yer bulamazsınız. Adamlarin isi hasar bu konida uzmanlasmislar. Reklam yapmak degil niyetim ama periyodik bakim yapan servislerden pek bir ilgi alaka veya cozum beklemeyin. Zaten gereginden fazla bilgisizler teknik anlamda. Cogu daha geri gorus kamerasini calisgirmaktan muzdarip. Bu ve bunun gibi bir cok sey. Captur varken kalkos titreme yapiyor, sol ayna da titreme var, arka deri koltuklardan ses geliyor sikayetleri ile gittim daha kabul kartini eline alir almaz utsa renault bu ne bekliyorsun diye bir yaklasimla giristi acar. Yani bu adami afedersinizde ne yapmali? Daha sozunu bitirmeden patlamadim adama arabaya da islem yaptirmadan aldim maise mail attim olayi bildirdim. Ertesi gun aradilar getirin arabayi bakalim dediler ama gitmedim bir daha. Her zaman soyledigim ve tecrube ettigim ( kesinlikle kiyaslama yok ama yeri gelmosken soylemekte faryda var ) bir audi servisine gittiginiz zaman sizi o kadar bilgiye boguyorlar ve sordugunuz sorulara o kadar dolu karsilik verebiliyorlar ki artik sor.aya cekiniyorsunuz. Ne yazkki durum renaultta boyle. Ne kadar ekmek o kadar kofte olayina gelecek olursak bir vw kadar pahali degil ama servis arac giris surumune baktiginizda vw ile arasinda cok az fark var. Dolayisi ile ayni seviyede iletisim ve saygiyi hak ediyoruz.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renaultta bilgisiz eleman cok. Cogu da ustayim diye geciniyor. Tavsiyem bu tip islemlerinizde agirlikli olarak hasar yapan servislerden yana kullanin. Yani soyle soyleyeyim benim gityigim servis icin periyodik bakim ilinci sıradadır ve hatta cogu zaman bakim liftlerini boş görürsünüz. Ama hasar tarafina gecin adim atacak yer bulamazsınız. Adamlarin isi hasar bu konida uzmanlasmislar. Reklam yapmak degil niyetim ama periyodik bakim yapan servislerden pek bir ilgi alaka veya cozum beklemeyin. Zaten gereginden fazla bilgisizler teknik anlamda. Cogu daha geri gorus kamerasini calisgirmaktan muzdarip. Bu ve bunun gibi bir cok sey. Captur varken kalkos titreme yapiyor, sol ayna da titreme var, arka deri koltuklardan ses geliyor sikayetleri ile gittim daha kabul kartini eline alir almaz utsa renault bu ne bekliyorsun diye bir yaklasimla giristi acar. Yani bu adami afedersinizde ne yapmali? Daha sozunu bitirmeden patlamadim adama arabaya da islem yaptirmadan aldim maise mail attim olayi bildirdim. Ertesi gun aradilar getirin arabayi bakalim dediler ama gitmedim bir daha. Her zaman soyledigim ve tecrube ettigim ( kesinlikle kiyaslama yok ama yeri gelmosken soylemekte faryda var ) bir audi servisine gittiginiz zaman sizi o kadar bilgiye boguyorlar ve sordugunuz sorulara o kadar dolu karsilik verebiliyorlar ki artik sor.aya cekiniyorsunuz. Ne yazkki durum renaultta boyle. Ne kadar ekmek o kadar kofte olayina gelecek olursak bir vw kadar pahali degil ama servis arac giris surumune baktiginizda vw ile arasinda cok az fark var. Dolayisi ile ayni seviyede iletisim ve saygiyi hak ediyoruz.

Aynen dediğin gibi hocam. Artık boş zamanlarımda gidip motorun hava filtresi kapağını çıkartıp inceliyorum. Bir müdahale yapmam fakat motorun neresinde ne var öğrenmeye bakıyorum. Bu arada dediğin gibi demekki bu kadar iletişim kuruyoruz ki o derece ilgi alaka var.