Kadjar Yakıt Tüketimi Veritabanı

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 dizel EDC ve henüz 1200 km de. 1100 km uzun yol 4 yetişkin,120-130 km/s hız ile gittim. Ortalama tüketim 6.1 lt. Sizce çok mu?

şimdiki durumda çok değil

sıfır motor çok yakma eğilimindedir bir süre sonra uyum aşaması biter yakıt azalır. 4 yetişkin, 120-130 arası seyir, yer yer tırmanış, üstüne klima faktörü de varsa 6.1'e çok demem

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

sıfır motor çok yakma eğilimindedir bir süre sonra uyum aşaması biter yakıt azalır. 4 yetişkin, 120-130 arası seyir, yer yer tırmanış, üstüne klima faktörü de varsa 6.1'e çok demem

bencede bu tüketim normal çünkü hız yüksek

Kaya6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Klima hiç kapanmadı. Sürekli devredeydi. Ve ECO mod hiç kullanmadım. Ama zaten bildiğim kadarı ile ECO mod 70 km/s hız sonrası devre dışı kalıyor. Doğru mu biliyorum?

mehmetcelikmut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karaman-İstanbul arası ortalama 90 km hızla yakaladığım en az tüketim. Hafif birkaç rampa dışında hep eco mod açıktı.Konya-Ankara arasında klimayı açtım, İstanbul'a kadar klima açıktı. Araç 1.5 edc 19 jant 17 bin km. Daha önce bir kez de 3.9 l/100 km verisi elde etmiştim. Şehir içi ortalama 5,9 l/100 km. Kış aylarında 7,6 l/100 km'ye kadar çıkıyor. Genelde hep sakin kullanırım. Karma 4,5 l/100 km oluyor. Bunlar kendi bilgisayar verileri. Petrolde depoyu doldurunca kendi bilgisayar değerlerinden % 5-10 kadar fazla yaktığını gözledim. Tüketilen yakıt 27,1 litre gösteriyor, depoyu doldurunca 28,4 litre yakıt alıyor.
Herkese kazasız yolculuklar dilerim.

GetAttachmentThumbnail

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima hiç kapanmadı. Sürekli devredeydi. Ve ECO mod hiç kullanmadım. Ama zaten bildiğim kadarı ile ECO mod 70 km/s hız sonrası devre dışı kalıyor. Doğru mu biliyorum?

Hayir siz kapatmazsaniz surekli aktif, bana tuketiminiz fazla geldi. Ben arac 70 kmdeyden istanbuldan antalyaya gittim 4.1 litre yakti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gggezer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar... 2017 1.5 dci touch +muson paket manuel vites titanyum gri aracimi gecen hafta teslim aldim. Suan 650 km civari kullandim. 4.33 ten opetten depoyu fulledim. Yola cikmadan once yakit tuketimini sifirladim. Yalova - Bursa-Balikesir ve donus Bursa ve sehir iclerinde toplamda 650 km yol yaptim. Eko mod acik Klima acik start stop a uyuz oldugum icin devreden cikardim ;)...ve 110 km hiza sabitledim. Ara sira 120-130 a ciktim genelde 110 sbt kullandim. Ekranda yakit tuketimim 4.6 lt gorunuyor. Sehiricinde Tamamen vites dusurme ve yukseltme ekranina gore kullandim. 4.6 lt * 4.33 = 0.20 kurus... Fabrika verileri pek te hayal degil.... Ulasilabilir die dusunuyorum. Kullandikca zevk veren bir arac... Yakit tuketimide benim icin harika... Daha once 1.6 307 lpg li aracim vardi. Sehir disi tuketimin sakin kullanimda 18-20 kurustu... Bu cussedeki arac icin tuketim harika.... Kesinlikle tavsiye ederim....

grkmspr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatıyım geçen hafta Ankara - Antalya yolculuk yaptım. bilgi açısından.

1.5dci EDC 2015 Kadjar. Michelin primacy 3, 17" yazlık lastik. Mazot : Shell Fuelsave / Yolculuk 2 kişi + valiz (180kg)

Ankara(ev) / Antalya Kemer (otel) - 110km/s sabit - cruise control - 552km - ortalama 4.2lt/100km - toplam 23.3lt tüketim - klima açık auto modunda. - güneşli 23derece - sakin kullanım, eco mod açık.
Aynı noktadan
Antalya (otel) / Ankara (ev) - 110km/s sabit - cruise control - 556km - ortalama 4.7lt/100km - toplam 26.3lt tüketim - klima açık auto modunda. - yağmurlu 12derece, eco mod açık. (sakin arada sırada agresif kullanım özellikle ankaraya girişlerde polatlı tarafında felan arada trafiğe uyup 130-140larda vs seyir etmek gerekti, top speed denemesi sırf kısa bir mesafede 0.4lt gitti / son 200km felan 120km/s hızla gittim.,akşam biraz şehir trafiği, rakım farkı dağlar vs., hava kapalı ve yağışlı olduğundan farlar hep açıktı)

Bu arada Eco moddayken klima auto konumunda ise eğer gerek olmadığında A/C çalışmıyor. Bu nedenle gidişte afyon a kadar, dönüştede ilk 100kmden sonra neredeyse hiç (hava zaten serindi) A/C yi çalıştırmadı araç.

Yakıt konusunda Shell Fuelsave tercih ediyorum daha önceleri önce Opet sonra Shell Vpower alıyordum 6.5 yakıt tüketimi vardı şehir içinde Fuelsave önerdiler az tüketim için fuelsave den sonra 5.8lere kadar düşürdüm (Kışın Kış lastikleriyle), yaz lastikleriyle geçen ay ankara içi 5.3-5.5 ortalama tükettim.

4aEWYq.jpg
rOAXj1.jpg

Son düzenleme:

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
Yakıt tüketimi konusunda şüphelerim vardı. Deneme fırsatı buldum. Yakıtı depo kapağına kadar mazotu görünceye kadar doldurttum. 630 km yol yaptıktan sonra tekrar aynı şekilde pompacinin basinda bekleyerek deponun ağzına kadar tekrar doldurttum. Yol bilgisayarında ortalama tüketim 5,0 lt/100 km olmasına rağmen alınan yakıt yapılan yol hesaplamasında 5,5 lt çıktı. %10 fark var ve çok yüksek. Deneyimi olan arkadaşlar varsa paylaşımlarınızı bekliyoruz.1.5 DCI EDC. Shell nitro. Herkese iyi günler.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A1can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu hafta sonu istanbul - ankara - istanbul yaptım fulledim çıktım yola 2 kişi hız ortalmam gidiş dönüş 91 km / saat toplam ekranla birebir olarak 966 km de 49,6 lt yakıt tüketimi oldu, ekranda yazan yakıt tüketimi ile aynı litrede depo doldurdum inanılmaz dı çok şaşırdım toplam 320 tl ödedim yakıta. çok başarılı hesaplı havalı rahat bir araç 1.5 dc ıcon 19 ınch jant

apourolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 model dizel otomatik kadjar 2000 km şehir içi 4.6'ya kadar indi. 6000 km şehirlerarası klimalı 4.8 lt/100km ile devam ediyor.