Kadjar Yakıt Tüketimi Veritabanı

ghent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu okuyunca aracımdan şüphe duymaya başladım, henüz 8500 km'de 1.5DCi ve 19" jantlar var üzerinde, Ankara-İstanbul arası sürekli 110 km ile hız sabitleme kullanarak geldim, yakıt ortalaması 5.9 lt , şehir içinde de 6.3-6.4 görüyorum sürekli. Sizce sorun nedir? Burada 4.3 gibi rakamlardan bahsediliyor o rakamları anlık görmek bile zor benim araçta :D

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu okuyunca aracımdan şüphe duymaya başladım, henüz 8500 km'de 1.5DCi ve 19" jantlar var üzerinde, Ankara-İstanbul arası sürekli 110 km ile hız sabitleme kullanarak geldim, yakıt ortalaması 5.9 lt , şehir içinde de 6.3-6.4 görüyorum sürekli. Sizce sorun nedir? Burada 4.3 gibi rakamlardan bahsediliyor o rakamları anlık görmek bile zor benim araçta :D

Etken bir cok parca var ve malesef sundan demek zor. Ama soyle soyleyeyim benim arac fluence ben sehirdisi sizin hizlarinizda ortalama da 4.0-4.9 arasi degerler yakalayabiliyorum ama bir cok arkadas 5 litrenin altina dusememis. Ben bu degerleri uzun yolda surekli aliyorum ki bakima 1.000-2.000 kala bile ( filtreler degisiecek halde ) 4 litreleri goruyorum. Servise bir gosterin ama ne olur bilemem tabi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ghent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Etken bir cok parca var ve malesef sundan demek zor. Ama soyle soyleyeyim benim arac fluence ben sehirdisi sizin hizlarinizda ortalama da 4.0-4.9 arasi degerler yakalayabiliyorum ama bir cok arkadas 5 litrenin altina dusememis. Ben bu degerleri uzun yolda surekli aliyorum ki bakima 1.000-2.000 kala bile ( filtreler degisiecek halde ) 4 litreleri goruyorum. Servise bir gosterin ama ne olur bilemem tabi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Biraz daha dikkatli kullannalim bakalim neler olacak :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Beeeeee

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
17 inç janti olan kadjarlar daha az yakit tüketiyor. Tahminen 1litre kadar fark edebilir.

19 inç olanlarin tuketimi daha çok. Benim arac 19 inç jantli. sehir dışı 4.9, şehir içi 5.5 ortalamasi var.

70-80km/s hizlarda sabit seyir edilirse tuketim epey düşüyor. Benim ona sabrim çok yok. Bazen kisa mesafelerde 4.3 gibi rakamlar goruyorum (200km lik mesafelerde)

Hakan_egypt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuda okudugum degerler beni şok etti. Benim aracimda sorun mu var acaba?
1.2 turbo 130hp
2019-800km
9.2lt/100km altina dusemedim.
Eco modda kullaniyorum.
Hizlanma 4.5 yildiz
Ongoru 4 yildiz.
Bu yakit tuketimi nedir arkadaslar.

denizket

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford Focus kullanan arkadaşların yakıt tüketimi nasıl şu an? Malum o yıllara göre çok çok arttı benzin, lpg :)

alieren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford Focus kullanan arkadaşların yakıt tüketimi nasıl şu an? Malum o yıllara göre çok çok arttı benzin, lpg :)

Valla hocam çok fazla ya şu an kilometrede 2-3 TL yakıyorum ben, neden bilmiyorum ama diğer kişilere göre çok fazla :)

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yolda 1.5 dizel 5.1-5.5lt, 120-160km arası değişen hızlarda yakıyor, 120km altına düşerse 5lt civarı yada altına geliyor. Araç full bakımlı, hiçbir yan sanayi ürünü kullanılmıyor bu değerlerde kullanıyorum. Aracın bakılmasına göre yakıt tüketimi de değişiyor, adi bir hava filtresi bile tüketimi etkiliyor yada ucuz kötü yağ, Mais filtre mümkünse LiquiMoly TopTec 4400 tavsiye ederim.