Fluence ön kapılar dışarıdan açılmıyor

ugungoren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim 2013 Renault fluence ıcon otomatik aracım var.Benim ön kapılar yağmurlar başlayınca dışarıdan açılmıyor, fakat içeriden açılıyordu bende İzmir deki eski aydın yolundaki kilitçi Okan ustaya götürdüm söyledim bunların arızası belli dedi ve kapı kilidini söktü.Bende izledim ne yapıyor diye,bir güzel bütün kilidi söktü,kapı açma telinin girdiği klipsli bir cm genişliğinde bir kutu var onu açtı ve bunun içinde kürdan kalınlığında bir cm boyunda beyaz bir parça var bana gösterdi bu kapı anahtarla açıldığında ileri kayıp tekrar yerine gelmeli dedi fakat içi kir pas toz ve bunun üstü nede yağmur suyu girince çamur gibi olmuş içi böyle olunca da burada telin ucu sıkışıyor ve kapı dışarıdan açılmıyor.Usta pas cözücüyle bu ucun girdiği yeri temizledi,yağladı tekrar taktı (70 TL sıkışmış)şu an sorun çözüldü.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim 2013 Renault fluence ıcon otomatik aracım var.Benim ön kapılar yağmurlar başlayınca dışarıdan açılmıyor, fakat içeriden açılıyordu bende İzmir deki eski aydın yolundaki kilitçi Okan ustaya götürdüm söyledim bunların arızası belli dedi ve kapı kilidini söktü.Bende izledim ne yapıyor diye,bir güzel bütün kilidi söktü,kapı açma telinin girdiği klipsli bir cm genişliğinde bir kutu var onu açtı ve bunun içinde kürdan kalınlığında bir cm boyunda beyaz bir parça var bana gösterdi bu kapı anahtarla açıldığında ileri kayıp tekrar yerine gelmeli dedi fakat içi kir pas toz ve bunun üstü nede yağmur suyu girince çamur gibi olmuş içi böyle olunca da burada telin ucu sıkışıyor ve kapı dışarıdan açılmıyor.Usta pas cözücüyle bu ucun girdiği yeri temizledi,yağladı tekrar taktı (70 TL sıkışmış)şu an sorun çözüldü.

Geçen ay benim kapilarda da ayni sorun oldu fakat su ara kapilar düzeldi bagaj açılmıyor disaridan iceriden açılıyor sadece. Yarın servise gideceğim bakalim ne çıkacak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DUMANGAZİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2014 touch plus var sol ön kapı açılmıyor servis sadece kontrol için 250 tl istedi .sanayiye götürecem artık bakalım kaç para ödeyeceğiz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2014 touch plus var sol ön kapı açılmıyor servis sadece kontrol için 250 tl istedi .sanayiye götürecem artık bakalım kaç para ödeyeceğiz

Aracın garantisi yoksa ve bakımları dışarıda yaptırıyorsanız normal isteyebilirler.

davut.sel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 09.01.2020 tarihi itibarı ile yani bu gün bende de şoför kapısında aynı problemi yaşadım daha öncesinde de sinyal vermişti kumanda pilinden kaynaklanıyor zannettim. Çünkü pil uyarısı da vermişti ama bununla alakası yokmuş tabi. Sonra neden olabilir diye formları okudum sonra youtube den görsel olarak baktım ve
Benim yapabileceğim ne var acaba diye şu vermiş olduğum linkteki arkadşın
Yaptıklarını yaptım ve sorunum çözüldü. Uygulamak isteyen arkadaşlara tavsiyemdir. Ve v40 sıktıktan bir dakika sonra kapı normale döndü . Sıkıp hemen açmaya çalışmayın moraliniz bozulmasın dediğim gibi 1-2 dakika sonra deneyiniz diğer kapılarada uygulayabilirsiniz. Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bol şanslar dilerim. https://youtu.be/BpAHP1gqxP8

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu wd40 sorunu kısmen ve anlik cozuyor. Kalici bir cozum değil malesef. Sorunun tamamen ortadan kalkmasini istiyorsaniz guncellenmis kilit ile bütün kapı kilit mekanizmalarinin degismesi gerekir ki çok absurt bir maliyet çıkıyor ortaya. Her ne kadar araclarin garantisi bitmiş olsa da sonuçta fabrikasyon bir hata olduğundan renaultun tamamini değiştirmesi gerekirdi fakat bu da mümkün değil kalkdi ki garantili araçlarda bile bin türlü takla atıyorlar.