Fluence ön kapılar dışarıdan açılmıyor

fahrimazi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu günlerde yamuğru havalardanmı kaynaklanıyor ne oluyor bilmiyorum ama sıkıntının birini hallediyorum başkası çıkıyor. Aracın bu günde ön iki kapı da dışarıdan açılmıyor elimi uzatınca kilit açılıyor fakat kapılar açılmıyor nedenini bilen varsa paylaşabilşrmi bu bilgiyi

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu günlerde yamuğru havalardanmı kaynaklanıyor ne oluyor bilmiyorum ama sıkıntının birini hallediyorum başkası çıkıyor. Aracın bu günde ön iki kapı da dışarıdan açılmıyor elimi uzatınca kilit açılıyor fakat kapılar açılmıyor nedenini bilen varsa paylaşabilşrmi bu bilgiyi[/QUOTE
Şu söyleyeceğemi denermisiniz ?

Arabanın içine girin. Kilit tuşuna 5 sn basın. Ekranda pasif yazacak. sonra tekrar basın aktif yazacak. Arabayı çalıştırın kapatın. Sonra kapınızı deneyin. Olmazsa birkere daha yapın. Bu işlem resetleme işlemi. İşe yarayabilir ?

fahrimazi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi yaptım kapı düzeldi teşekkürler fakat direksiyonun altından şık şık röle sesi geliyor kafasına göre bir ritimde o neden kaynaklanıyor acaba

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi yaptım kapı düzeldi teşekkürler fakat direksiyonun altından şık şık röle sesi geliyor kafasına göre bir ritimde o neden kaynaklanıyor acaba
Kontagi ceviren sistemin sesi sanirim..

fahrimazi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç hareket halinde iken geliyor sesler bu arada sorun düzelmemiş sabah aracın yanına gittim yine aynı açılmadı kapılar başka deneyebileceğimşz bir şey var mı?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuan aklıma birşey gelmiyor..

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model fluence touch plus donanım seviyesinde 60000km araç sahibiyim. Ön kapıların dışarıdan açılmama sorununu yaklaşık bir aydır yaşıyorum. Beni çıldırtmak üzereydi. Biraz daha bu sorun devam etse kapıyı kıracaktım. Bu gün boş vakit bulup oto sanayiye bir önceki arabamı götürdüğüm oto kilitçiye gittim. Arabayı görür görmez ben söylemeden kendisi söyledi ön kapıların dışarıdan açılmıyor mu diye. Haliyle bende evet dedim. Kilit mekanizmalarını söktü bakım yaptı gerekli yerleri yağladı ve kilit mekanizmalarını taktı. Şimdilik sorun çözüldü gibi duruyor. Ustanın söylediğine göre bu araçlarda bu sorun kronik. Ben bu gün gelen 4. fluence' ymişim. Ortalama bir ayda 40 fluence geliyormuş bu arızadan. Ayrıca tam anlamamakla beraber otomatik cam sorununuda söyledi bu araçlar için. Onlarada bakım yaptı. Toplam maliyeti 120 lira.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model fluence touch plus donanım seviyesinde 60000km araç sahibiyim. Ön kapıların dışarıdan açılmama sorununu yaklaşık bir aydır yaşıyorum. Beni çıldırtmak üzereydi. Biraz daha bu sorun devam etse kapıyı kıracaktım. Bu gün boş vakit bulup oto sanayiye bir önceki arabamı götürdüğüm oto kilitçiye gittim. Arabayı görür görmez ben söylemeden kendisi söyledi ön kapıların dışarıdan açılmıyor mu diye. Haliyle bende evet dedim. Kilit mekanizmalarını söktü bakım yaptı gerekli yerleri yağladı ve kilit mekanizmalarını taktı. Şimdilik sorun çözüldü gibi duruyor. Ustanın söylediğine göre bu araçlarda bu sorun kronik. Ben bu gün gelen 4. fluence' ymişim. Ortalama bir ayda 40 fluence geliyormuş bu arızadan. Ayrıca tam anlamamakla beraber otomatik cam sorununuda söyledi bu araçlar için. Onlarada bakım yaptı. Toplam maliyeti 120 lira.

Benim sağ kapı bazen yapıyor bu durumu. İlk zaman afalladım resmen arkada çocuk kilidi var ( içeriden açılmıyor ) normal de on ne is niye böyle oluyor falan diye. Ama bir kaç kereden fazla yapmadığı icin kafama takmadım. Benim arabanın garantisi Nisa'n ayında dolacak. Dolmadan bütün eksik işlemleri garantiden halledeceğim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fuat57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşla merhaba 2013 fluancem var yeni yeni sag kapı dışardan acılmıyor napabilirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşla merhaba 2013 fluancem var yeni yeni sag kapı dışardan acılmıyor napabilirim

Bu araclarda fluencelerde olabiliyor bu tip durumlar ozellikle kapilarin disaridan acilmamasi. Bazi arkadaslar sanayide kilitci ile cozmusler isi. Benim basimda bir kere geldi sag yolcu kapisi acilmamisti ama sonra duzeldi. Su ana kadar bir sorun yasamadim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi