Yay presleten varmı ?

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 için yazıyorum. ne soğuk ne sıcak press yaptırmayın. ben vakti zamanında yaptırmıştım soğuk press araç kamyonetten beter hale gelmişti

eKibaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
r21 concord'a coil yaptıracam. İst avrupa yakasında tanıdık varmıdır iletişim nosu yeri vs.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence icin onler pres arkalar kesilerek islem yapildi. Yetkili serviste yaptirdim arkalari kendileri kesti onler icin prese gonderdiler. Kullanim tarafinda bazi sikintilari var ozellikle dikkat etmek gerekiyor. Sifira sifir dusurmedim 3 parmak kadar pay var. Kasislerden rahat geciyorum ( 2 kisi ile rahat 4 kisi olunca capraz mecburen ). Tuzaklardan ( kapan ) gecerken tuzaklarin tirnaklari mutlaka vuruyor arabanin altina eger aracta 3 ve uzeri kisi varsa aracin alti da vuruyor. Seke seke gitmek gibi bir olay yok fakat cukur, asfalt ustu boya, yama gibi zemin degisiklikleri oldugu gibi iceride, hissediliyor. Ben yaklasik 6-7 aydir kullaniyorum. Bir aorun yasamadim. Bu tip sorunlari yasayacagimi bilerek yaptirdim. Ayrica servis sahiplerinde biri 2014 biri 2013 model fluence var alindigindan beri bu sekilde kullaniyorlar. Yay omurleri kisaliyor tabiki ama 4 senedir kullanilan bir fluence var ornek olarak. Coil over cok dusunmustum bunu yaptirirken ama servisten zararli olduguna dair uyari alinca ve kesilip prealendikten sonra 5-6 senede bir yay degistirir devam edersin dendikten sonra almaktan vazgectim. Yoldaki en ufak degisimi hissetme olayi araci ne kadar dusurdugunuz ile alakali. Benim su an ki durumum da istanbul ici 2 kisi cok rahat, 4 kisi rahat sekilde seyahat edebiliyorum. 4 kisi iken ozellikle duzgun olan yollari tercih etmeye caliaiyorum.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

emreseker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 faz 1 aracım 2007 model ben ısıttırıp presledim biraz sertleşti ama sıkıntı sorun yok yine oldukça rahat zorlamıyor sıkmıyor arabayı, tavsiye ederim

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 aracıma geçtiğimiz Cumartesi günü Maslak Namiştain'da önlere coil, arkalara soğuk pres yapıldı. Valla şu an çok memnunum. Çok çekincelerim vardı. Trimden yana, hiç bir problem olmadığı gibi, yol tutuşunda çok ciddi bir iyileşme oldu. Eskiden girdiğim çukurlara yine aynı hızlarda girerek de test ettim. Ses ve kabine uygulanan şiddet nerede ise aynı.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi