Talisman - trafik işaretleri okuma özelliğinin açilmasi

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aldığım bayiye bildirmiştim onlarda teknik ekibe yazdık demişlerdi cevap geldi araçlarda böyle bir özellik yok demişler , ancak ben aracımı alırken özellikle sordum tabela okuma özelliği var mı ? diye satıcıda bana var abi dedi bende aracı aldım hb modellerde var bu özellik ayrıca satıcıda abi bizede eğitimlerde bu özelliğin var olduğu söylendi dedi bende dedim güngörendeki servis bu işi yapmış kamerayı değiştirmiş araç tabela okumaya başlamış dedim satıcının bana dediği söylediklerini aynen teknik ekibe tekrar aktaracağım dedi ama bu işten umudu kessek iyi olur zira bu özellik olsa bile araçlarda açmayacaklar anlaşıldı :sinirli:sinirli:sinirli:sinirli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ocak sonunda da yeni yazılım geleceğini söylemişlerdi.Ondan da henüz haber yok.Ben bir kaç kez daha mesaj atacağım.

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben fransaya maili attim

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar , bende fransaya maili mayıs başında atmıştım ,aynı gün geri dönüş yaptılar ,bana söyledikleri ülkemizdeki tabelalar ölçüleri uyumlu olmadığı bunu için fransaya bilgi verildiği buna göre düzeltme yapılıp tekrar araçlara güncelleme ile yükleneceği tabela okuma sisteminin devreye gireceğini, ayrıca apple car play programınında nisan 2017 den sonraki araçlarda standart olduğunu mirror sisteminin daha önceki araçlara yeni güncelleme ile geleceğini bu güncellemede olmaz ise sonbahardaki güncellemede geleceğini belirttiler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
merhabalar , bende fransaya maili mayıs başında atmıştım ,aynı gün geri dönüş yaptılar ,bana söyledikleri ülkemizdeki tabelalar ölçüleri uyumlu olmadığı bunu için fransaya bilgi verildiği buna göre düzeltme yapılıp tekrar araçlara güncelleme ile yükleneceği tabela okuma sisteminin devreye gireceğini, ayrıca apple car play programınında nisan 2017 den sonraki araçlarda standart olduğunu mirror sisteminin daha önceki araçlara yeni güncelleme ile geleceğini bu güncellemede olmaz ise sonbahardaki güncellemede geleceğini belirttiler
Çok güzel bir haber.İnşallah Hepsi olur bunların.

Hakinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, ben de fransaya mail attım bir süre sonra müşteri temsilcisi geri dönüş yaptı konuyla ilgili araştırma yaptığını ülkemize gelen talisman ların Portekiz fabrikasında üretildiğini ve tabela okuma sisteminin bize gelen araçlarda kesinlikle bulunmadığını ifade etti. Bu sistemin çalışması için özel bir kamera donanımının olması gerektiğini bu donanımın ise ülkemize satılan modellerde bulunmadığını ifade etti.Görüştüğüm kişi Renault mais multimedia sorumlusu olduğunu ifade etti.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İthal megane 4 lerde tabela okuma özelliği var.Kamera özel değil.Megane 4 teki kamera ile talismandaki kameraların parça numaraları aynı.Yani herşeyi ile aynı kamera.Olay yazılımsal.Ancak bu topa girmek istemiyorlar.Uzun far asistanı ve şerit takip olan araçta bununda olması gerekiyor.Dediğim gibi parça numarası aynı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İthal megane 4 lerde tabela okuma özelliği var.Kamera özel değil.Megane 4 teki kamera ile talismandaki kameraların parça numaraları aynı.Yani herşeyi ile aynı kamera.Olay yazılımsal.Ancak bu topa girmek istemiyorlar.Uzun far asistanı ve şerit takip olan araçta bununda olması gerekiyor.Dediğim gibi parça numarası aynı.

Belki o sistemleri paket olarak satiyorlarsa ve atiyorum tabela okuma ozelligi acilimca otomatik olarak diger gonksiyonlarda aktif oluyorsa acmak istemeyebilirler. Ama sacma olan sey su herkes istedigi donanimi ayri ayri alabilmeli ve aracta standarttan en doluya buna uygun uretilmeli ki montaj vs islemlerde zorluk yasanmasin. Bu konuda hyundai derim baska bi sey demem. Elite plus diye bir donanim var ki opsiyon olan ne varsa her sey o donanimda standart. Markalar neden boyle kacak dovus yapiyor kar etmek istiyorsan koy bi pakete fiyatta bu de opsiyonla bilmemneyle ugrastirma milleti. Hadi onu da yapmiyorsun araclari baz olanlari ozellikle upgrade edilebilir yap en azindan ne servisler burun kivirsin ne de donanim almak isteyen kisinin onune duvar ciksin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz bu araçları aldığımız dönemde (2016 Aralık) Renault'un resmi sitesinde İcon donanım Talisman için tabela okuma standart özellikler arasında yazmaktaydı...
Bir önceki aracım Fluence 1.5 DCi İcon + Beyond Paketti. Faturada Bi-Xenon far yazmasına rağmen hiçbir dolu paket Fluence'de Bi-Xenon yok; uzun farlar normal sarı halogen, sadece kısa hüzmeli farlar Xenon.
Yani Kısacası ya Renault Genel Merkezde çalışan arkadaşlar ya araç donanımları ile alakalı terimlerden bi-haber yada Renault gerçekten yazılımsal olarak açmak istemiyor tabela okuma sistemini...

Hakinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben de kamera vb. donanımda bir fark olduğunu düşünmüyorum, konu şu trafik tabela sistemi ve hız ikazı özelliği bu araçlarda bulunmakta ancak disable konumda ama bunu enable yapmak için servislerdeki personele kullandığı cihazlarda bu tür değişiklikleri yapabilme yetkisi ve eğitimi verilmesi gerekiyor. Bu noktada renault buna yanaşmayıp, yok donanım farklı yok şu yok bu deyip bahaneler üretiyor. Bundan birkaç yıl sonra araç garantileri dolunca servisler dışında yazılım ve cihazlarla bu özellikler açılırsa kimse şaşırmasın.