Clio 4 silecek kolu ayarları

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar silecek kolunda küçükten büyüğe damlalar var fakat hangisine getirseniz süre değişmiyor,silecekler yaklaşık 10 saniyede bir çalışıyor,bendeki bozukmudur yoksa başka bir ayarı varmıdır.
YqV4kZ.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soket ile ilgili bir sorun olabilir mi? Veya kol arızalı olabilir mi?

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yagmur sensorlu aracda o damlalar sensorun hassasiyetini ayarlamak icin.fasila hizini degil.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Aracım 2013 Fluence Yağmur Sensörü Yok Ama Kolun Üstündeki Hassasiyeti En Büyük Damlaya Aldığım Zaman Silecek Daha Hızlı Gidip Geliyor Küçük Damalaya Aldığım Zaman Yavaş Gidip Geliyor Silecekler...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Damla işaretleri fasıla özelliği olan bütün sileceklerde mevcuttur. Yağmur sensörü ile bir alakası yoktur.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
yağmur silecek kolu benim araçta clio 4 joy da bu damlalar yok 4 kademe var ayrıca arka cam için var birde su sıkmak için geriye çekmek var yani 1 kademe aldıgınızda saniye olarak siliyor ıkıncı kademede aralıklı sılıyor ama şirket aracında böyle kol var ve sılme yogunlugunu ayarlıyorsunuz.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Damla işaretleri fasıla özelliği olan bütün sileceklerde mevcuttur. Yağmur sensörü ile bir alakası yoktur.

Evet fasila olanlarda damla isareti vardir ancak otomatik silme islevli yani sensorlu arac ile sensorsuz ayari farklidir.bakiniz kullanim kitapcigi sayfa 1.73

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fasıla ayarı sadece silecek 1. kademede çalışırken aktif olur. Her damlalarda farklı saniyeler de çalışır. Yağmur sensörü ile alakası yoktur o damlaların.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağmur sensörlü araçlarda o kademeler yağmur cama değince sileceğin hızını ayarlıyor. benimde aracımda yağmur sensörü var. 1. kademe indiriyorum silecek kolunu ve o damlacıkları 3. kademeye getiriyorum güzel oluyor

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soket ile ilgili bir sorun olabilir mi? Veya kol arızalı olabilir mi?

dört kademe var hepsinde normal çalışıyor, ikinci kademede hızı ayarlaması lazım fakat ben hangi damlaya getirsem yaklaşık 10 saniyede bir çalışıyor,kol sağlam gibi,soket derken neden basettiniz.