Clio 4 silecek kolu ayarları

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağmur sensörlü araçlarda o kademeler yağmur cama değince sileceğin hızını ayarlıyor. benimde aracımda yağmur sensörü var. 1. kademe indiriyorum silecek kolunu ve o damlacıkları 3. kademeye getiriyorum güzel oluyor
Bendeki arac touch modeli yağmur sensörü yok,fakat dediğiniz gibi damlaların bir işlevi olması lazım,bende çalışmıyor.

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fasıla ayarı sadece silecek 1. kademede çalışırken aktif olur. Her damlalarda farklı saniyeler de çalışır. Yağmur sensörü ile alakası yoktur o damlaların.
sorunda bu zaten bende her damladada aynı saniyede çalışıyor.

Murad

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 icon kullanıcısıyım;
Hassasiyetini artırıyor. Örn: en küçük damlada sensör algılaması daha az 6-7 sn de bir çalışıyor, son kademeye alınca 1-2 sn ye düşüyor tabi burada yağmurun şiddetinede bağlı bir durum.
Durum ile ilgili teknik destek alınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende şunu sorayım; 1.kademenin en hızlı ayarı ile 2.kademe arasında fazla bir fark görmüyorum ben?
Birde arka cam sileceğinin çalışma prensibini tam anlayamadım. Su sıkmak için ikinci kademede bekletmekmi lazım yoksa bırakıp çekecekmiyiz?

iggem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmur sensörlü clio kullanıcısıyım. küçük olan damlada iken sensörün algılama hassasiyeti düşüyor. örneğin cam komple damlacık olana kadar çalıştırmıyor sileceği. en büyük damlada ise camda birkaç damla olduğunda silecek hemen çalışıyor. Silecek hızıda her kademede yağmur şiddetine göre otomatik ayarlanıyor..Arka cama su sıkmak için su gelene kadar ikinci kademede beklemek gerekiyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmur sensörlü clio kullanıcısıyım. küçük olan damlada iken sensörün algılama hassasiyeti düşüyor. örneğin cam komple damlacık olana kadar çalıştırmıyor sileceği. en büyük damlada ise camda birkaç damla olduğunda silecek hemen çalışıyor. Silecek hızıda her kademede yağmur şiddetine göre otomatik ayarlanıyor..Arka cama su sıkmak için su gelene kadar ikinci kademede beklemek gerekiyor.

Nihayet dedigimi tasdikleyen cikti.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağmur sensörü olmadığı için ve de üretimden maliyetten tasarruf için her modele aynı kolu dayamış geçmişler diye düşünüyorum ben..