Megane 1 - Çalışmıyor

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yo ben çok gördüm calisipda tam istenilen bar da benzin basamayan pompa arizasi. Olcturmekde fayda var

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yo ben çok gördüm calisipda tam istenilen bar da benzin basamayan pompa arizasi. Olcturmekde fayda var

senin gördüğün benzin filtresi tıkanıktır belki ))
belki de ne bilim mazotludur...

mazot pompası var mı bilmiyomda, mazot pompasıdır belki ))

adam enjektör,buji falan diyo...demek ki anlıyo...lpg de çalıştırmayı denemiştir bence:cool:

onu denemeden enjektör, bujiye girmez bence

zaten öyle bi işe giriyorsa...hiç uğraşmasın... direk sanayiye gitsin ))

Son düzenleme:

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cevaplar için çok çok sağolun ama problem devam ediyor,bu gün akünün yanındaki ana sigortaları komple söktüm sigorta kutusunu wd 40 ile güzelce temizledim ve sigortaların yenisini taktım ve aracı çalıştırmak istediğimde sonuç aynı çalışmıyor.bu arada lpg de de çalışmıyor,yarın bujileri ve bobinleri söküp bakacağım sonucu yine buradan paylaşırım fikir yada tecrübesini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum pes etmek yok bu arızayı bulacağım inşallah bu arada 3 bin nüfuslu bir ilçede yaşıyorum il merkezi bana 80 km uzaklıkta mecburen kendi ustalığımızı kendimiz yapmaya çalışıyoruz, bu forumdan çok şeyler öğrendim sizlerin sayesinde bu yüzden bende başımdan geçen arızaları ve çözüm için yaptığım işleri paylaşıyorum ki başına bu gibi iş gelen arkadaşlar okusunlar ve tecrübe edinerek kendi problemlerini ellerinden geldiğince kendileri çözsünler, emin olun ustayım diyenlerin bir çoğu (işinin ehli ustaları tenzih ederim) sizden daha iyi bilmiyor eline tornavida alan herkes usta olduğunu zannediyor bize usta değil sanatkar adam lazım.usta deneme yanılmayla ve size herşeyin yenisini aldırarak probleminizi tamir etmeye çalışır (bende öyle yapıyorum işte) ama sanatkar insan direk teşhis yapar vesselam....

Son düzenleme:

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cevaplar için çok çok sağolun ama problem devam ediyor,bu gün akünün yanındaki ana sigortaları komple söktüm sigorta kutusunu wd 40 ile güzelce temizledim ve sigortaların yenisini taktım ve aracı çalıştırmak istediğimde sonuç aynı çalışmıyor.bu arada lpg de de çalışmıyor,yarın bujileri ve bobinleri söküp bakacağım sonucu yine buradan paylaşırım fikir yada tecrübesini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum pes etmek yok bu arızayı bulacağım inşallah
Sigorta kutusu gibi seylere wd 40 sikmayin. Yagsi bi tabaka birakip sigorta tablasini daha kötü hale getirebilir. Balata spreyi kullansaniz daha iyi olur aklinizda bulunsun. Volan sensorunuz saglammi? Bide mars her zaman ayni guctemi ceviriyor. Yoksa bazen yavasmi ceviriyor. Mesela bazen giy giy giy. Bazen giiy giiy giiiy gibi ?

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta kutusu gibi seylere wd 40 sikmayin. Yagsi bi tabaka birakip sigorta tablasini daha kötü hale getirebilir. Balata spreyi kullansaniz daha iyi olur aklinizda bulunsun. Volan sensorunuz saglammi? Bide mars her zaman ayni guctemi ceviriyor. Yoksa bazen yavasmi ceviriyor. Mesela bazen giy giy giy. Bazen giiy giiy giiiy gibi ?

marş sürekli aynı güçte ve iyi durumda çeviriyor,yarın volan sensörünede bakacağım araç 6 yıldır bende ve hiç volan sensörü arızası vermedi oksitlenmiş ve temizlenmesi gerekiyor olabilir.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marş sürekli aynı güçte ve iyi durumda çeviriyor,yarın volan sensörünede bakacağım araç 6 yıldır bende ve hiç volan sensörü arızası vermedi oksitlenmiş ve temizlenmesi gerekiyor olabilir.
Orjinal sifirda gerekiyor olabilir.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cevaplar için çok çok sağolun ama problem devam ediyor,bu gün akünün yanındaki ana sigortaları komple söktüm sigorta kutusunu wd 40 ile güzelce temizledim ve sigortaların yenisini taktım ve aracı çalıştırmak istediğimde sonuç aynı çalışmıyor.

wd 40 yağdır...pislikleri, pasları çözer...onunla sigortalar temizlenmez ))
wd 40 ın çok reklamı yapıldı...adamlar onunla araba cilalalmaya kalkıyo))

ben kaportanın içindeki kutudaki rolelerden veya kablo temazsızlığı diye tahmin ediyorum...

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar,bu gün bujileri söktüm gayet temiz ve iyi durumdalar zaten değiştireli 10 bin km oldu bujilerden olduğunu pek sanmıyordum ama yinede bi bakayım dedim.Bobinler de iyi durumda enjektörleri de baktım sıkıntı yok gibi ama araç hala çalışmıyor son bir ümidim volan sensörü onuda yarın bakacağım.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar,bu gün bujileri söktüm gayet temiz ve iyi durumdalar zaten değiştireli 10 bin km oldu bujilerden olduğunu pek sanmıyordum ama yinede bi bakayım dedim.Bobinler de iyi durumda enjektörleri de baktım sıkıntı yok gibi ama araç hala çalışmıyor son bir ümidim volan sensörü onuda yarın bakacağım.

vurdurarak çalıtırmayı denedin mi...vurdurarak çalışıyorsa volan sessörü sağlamdır

edit: vurdurarak çalışıyorsa volan sensörü bozuktur

Son düzenleme:

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar,bu gün volan sensörünü söktim baya bi kirlenmişti uç kısmındaki manyetik (mıknatıs) olan kısım paslı durumdaydı ince zımparayla iyice temizledim ve soketinide gözelce temizleyip yerine taktım ve sonuç mükemmel araba çalıştı ne kadar sevindim bilemezsiniz fikir verip yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum