Megane 1 - Çalışmıyor

ZekiMüren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, 1.6 16v sıralı lpg'li aracım soğukken çalışmıyor iki veya üçüncü marşta alıyor, direk lpgde basarsam çalışıyor buji ve yakıt filtresi yeni değişti

Yolda silkeleme problemi vardı bobin dediler, sen ilk bobini değiş geçmez ise bakarız dediler mais marka 1 takım aldım taktım 1 hafta önce yine çalışmıyor yine silkeliyor benzin pompasından diyenler var ama bilmiyorum ilgilenenler için Allah razı olsun

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, 1.6 16v sıralı lpg'li aracım soğukken çalışmıyor iki veya üçüncü marşta alıyor, direk lpgde basarsam çalışıyor buji ve yakıt filtresi yeni değişti

Yolda silkeleme problemi vardı bobin dediler, sen ilk bobini değiş geçmez ise bakarız dediler mais marka 1 takım aldım taktım 1 hafta önce yine çalışmıyor yine silkeliyor benzin pompasından diyenler var ama bilmiyorum ilgilenenler için Allah razı olsun
Çalışır vaziyetteyken motoru stop edip, hemen geri çalıştırın , araç normal şekilde çalışıyorsa benzin pompasıdır

Yalnız şunu belirteyim, problem sadece sabahları mı oluyor, gün içinde normal şekilde çalışıyorsa pompadan değildir

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinle ne alakası var..
bobinden olsa araç lpg de de çalışmazdı...

benzin pompasının fişine bak..arka koltuğun altında...
fişini temizle..
yeni çalışmıyorsa, yeni benzin pompası alacaksın...

bu arada eski bobinlerinin markası ne..renault denso mu :D

ZekiMüren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinle ne alakası var..
bobinden olsa araç lpg de de çalışmazdı...

benzin pompasının fişine bak..arka koltuğun altında...
fişini temizle..
yeni çalışmıyorsa, yeni benzin pompası alacaksın...

bu arada eski bobinlerinin markası ne..renault denso mu :D

Vallahi bilmiyorum markasını ama daha fabrikanın taktığı bobinlerdi ilk defa değişti, genelde benzin Pompasını çalışmamaya bağlıyor herkes ama yolda silkeleme sorunu için kimse bir şey demiyor, diyende volan sensörü krank mili sensörü falan diyen çıktı

ZekiMüren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalışır vaziyetteyken motoru stop edip, hemen geri çalıştırın , araç normal şekilde çalışıyorsa benzin pompasıdır

Yalnız şunu belirteyim, problem sadece sabahları mı oluyor, gün içinde normal şekilde çalışıyorsa pompadan değildir

Araba bikere çalıştımı tamam, motor sıcak yada soğuk farketmezsizin istersen elli kere stop et bas çalışıyor sıkıntı yok, sabah akşam fark etmiyor motor soğudu zaman ilk marşta yapıyor, yani yoldan geleyim soğusun yada günün herhangi bir saatinde motor soğuk olduğu zaman söylediğim arızayı veriyor bi sefer çalışınca stop et bas çalışır yine

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğine göre beklendiğinde benzin pompasının basıncı düşüyor , manometre ile herhangi bir pompa tamircisi veya özel serviste 2dk'da pompa basıncını ölçtürebilirsin . Büyük bir olasılıkla sorun pompadan kaynaklanıyor ve bu şekilde devam edersen yolda kalabilirsin.

Bobinleri değiştir düzelmez ise duruma göre bakarız diyen sözde ustanı değiştirmeni tavsiye ederim. Usta dediğin kafasını,mantığını kullanır,görünüyor ki bu adam keyfince sizi masrafa sokuyor

ZekiMüren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğine göre beklendiğinde benzin pompasının basıncı düşüyor , manometre ile herhangi bir pompa tamircisi veya özel serviste 2dk'da pompa basıncını ölçtürebilirsin . Büyük bir olasılıkla sorun pompadan kaynaklanıyor ve bu şekilde devam edersen yolda kalabilirsin.

Bobinleri değiştir düzelmez ise duruma göre bakarız diyen sözde ustanı değiştirmeni tavsiye ederim. Usta dediğin kafasını,mantığını kullanır,görünüyor ki bu adam keyfince sizi masrafa sokuyor

Bobinleri değiştirmiştir olmama rağmen hala neden silkeleme yapıyor öyleyse?

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silkelemeyi hem benzin hem lpg 'de yapıyor mu

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ZekiMüren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silkelemeyi hem benzin hem lpg 'de yapıyor mu

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallahi hiç denemedim desem yalan olmaz benzinde yapıyor yada yapmıyor olması neyi gösterir