Benzin Göstergesi Kalkmıyor

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyla alakasız ama km altında saat çıkıyormu?.. Saati yok bu arabanın :)

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bir iyi oto elektrikçisine gittim. Yaklaşık 2 saat kontrol etti. Kablolarda şamandırada bir sorun yok dedi. Benzin göstergesi arızalı teşhisi koydu.

Şimdi bunu Balıkesir ve İzmir!de tamir ediyorlarmış. Tamir işine pek sıcak bakmıyorum yenisi malum pahalı. Çıkma almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım..Çıkma fiyatları nekadardır..

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bir iyi oto elektrikçisine gittim. Yaklaşık 2 saat kontrol etti. Kablolarda şamandırada bir sorun yok dedi. Benzin göstergesi arızalı teşhisi koydu.

Şimdi bunu Balıkesir ve İzmir!de tamir ediyorlarmış. Tamir işine pek sıcak bakmıyorum yenisi malum pahalı. Çıkma almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım..Çıkma fiyatları nekadardır..

Sorun çözülmesine sevindim. Dediğim gibi gösterge arızasına hiç rastlamadım demekki binde bir oluyorsa oda size denk gelmiş.
Göstergenin yenisinide alsanız çıkmasınıda alsanız yaptırmanız gereken bir işlem daha var. Kilometresini ayarlatmanız gerekicek.
Gösterge için fiyat alabileceğiniz güvenilir parçacı tavsiye edebilirim. RENPAZ ticaret sahibinden de ilanları var nette web siteleri var. Ben burdan alırım hep yedek parça lazım olduğu zaman orjinal parçada fiyat olarak türkiyede en uygun yer diyebilirim. Telefondan ulaşın oraya Mehmet beyi isteyin ve benim yönlendirdiğimi söyleyin Megane II si olan Adana lı komutan yönlendirdi derseniz daha çok yardımcı olur her konuda.

Saygılar...

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Nedret bey, notunuzu aldım..
Aslında bende pek inanmadım arızanın gösterge panelinden olduğuna. Çünkü Benzin gösterge ibresi kontağı açınca 1. çizgiye geliyor. Arızalı olsa hiç ibre oynamaz. Bir başka elektrikçiyede göstersemmi acaba. Boşu boşuna gösterge almadan..

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İbre 1. çizgide

5GgY7L.jpg

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba. Göstergeyi sökebilirmisiniz? Siz sökemezseniz söktürün göstergesiz bir şekilde gidin çıkmacıya tabi en az yarım depoda yakıtınız olsun mutlaka. Çıkmacıdan zaten denemeden alınmaz usta bir deneyelim diyin, zaten soketleri takıp denersiniz hemen 2 dakikalık iş. Denediğiniz göstergede benzin ibresi kalkarsa demekki sorun göstergededir. Sorunu ayak üstü çözmüş olursunuz.
Denemeden fiyatını sormayın karıştırmayın hiç. Denedikten sonra fiyatını sorun fiyatı yüksek bulun aşağı olmazmı diyin indirirse yine yüksek diyin kartını isteyin ben bi düşüneyim araştırayım olmazsa gelir alırım diyin.

Saygılar...

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam o şekilde yapacağım. Bulunduğum yerde çıkmacı yok İzmir'e gideceğim sanayii yakın zaten çıkmacıya, sanayide söktürüp üzerinde deneyerek alacağım. Ben sökemem..Dediğin gibi ibre aynı olursa şamandıra da deneyebilirim. Halledeceğiz bi işekilde.. Senin parçacıya yazdım bilgi vereğim dedi yoğunluktan unutmuş olacak cevap vermedi bende acele etmedim.
Dünde biri geri geri geldi ön tampona geydirdi bereker kırılmadı öküz dedim. Müzik son ses kornayı duymadı..Biraz çizik oldu :goz
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam o şekilde yapacağım. Bulunduğum yerde çıkmacı yok İzmir'e gideceğim sanayii yakın zaten çıkmacıya, sanayide söktürüp üzerinde deneyerek alacağım. Ben sökemem..Dediğin gibi ibre aynı olursa şamandıra da deneyebilirim. Halledeceğiz bi işekilde.. Senin parçacıya yazdım bilgi vereğim dedi yoğunluktan unutmuş olacak cevap vermedi bende acele etmedim.
Dünde biri geri geri geldi ön tampona geydirdi bereker kırılmadı öküz dedim. Müzik son ses kornayı duymadı..Biraz çizik oldu :goz
Teşekkür ederim.

Sonucu sizden daha çok merakla beklediğime emin olabilirsiniz.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
gelişme var mı

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam aynı duruyor ele alamadım
Biraz beķlesin masraflı şimdi