Benzin Göstergesi Kalkmıyor

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sembol 2012 Aut. modeli yeni aldım. Aracı tanımaya çalışıyorum.
1-Benzin göstergesi aşağıda olduğundan ve kırmızı ışık yandığından 150 TL benzin aldım. Kırmızı ışık söndü ama ibre kalkmadı. Servise gittim şamandıra sorunu dediler ve 1200 tl değişmesi gerek dediler. Şamandıra arıza tamiri yapmıyorlar.
Bahsettiğim arıza nereden olabilir ve bunu elektrikçiyemi yaptırmalıyım.

2-Birde teyp üzerindeki telefon koyma gibi yerin adı nedir bilmiyorum ama bazı modellerde orada ekran var sanırım saat vs gösteriyor. Benimaraçta orası boş. O çukurun bir adı varmı ve oraya göre dijital ekran satılıyormu. Size resmi yolluyorum
Resimdeki kırmızı panel bende boş.

3pY790.png

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
teyp ekranı diye ara abi

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Sorum hk. yorum varmı acaba

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Sorunuz için şu çözümü bir deneyin. Aracınızın akü kutup başlarını çıkarın yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin sonra tekrar bağlayın akü kutup başlarını. Ve aracınızı çalıştırın düzelmesi lazım. Eğer hala düzelmezse şu seçeneği deneyiniz. Şamandıranın aynısında bulun bir tane araca montaj etmeden sadece dışardan soketini bulduğunuz şamandıraya takın ve kontağı açıp 10 dakika bekleyin sonra kontağı kapatıp soketi tekrar aracın şamandırasına takın ve aracı çalıştırın. Dahada düzelmezse şamandırayı değiştireceksiniz.

2. Sorunuz için sizin aracınızda teybin üzerinde ekran var muhtemelen bu olduğu için yukarda ekran olmaz. Ha illa ben istiyorum diyorsanız çözümü şu şekilde yapabilirsiniz. Symbol ün Full moedelinin çıkma teybini bulacaksınız aynı zamanda çıkma birde torpido ekranı bulacaksınız tabi ara kablosuyla beraber bulmalısın o zaman istediğiniz olur.

Saygılar...

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Sorunuz için şu çözümü bir deneyin. Aracınızın akü kutup başlarını çıkarın yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin sonra tekrar bağlayın akü kutup başlarını. Ve aracınızı çalıştırın düzelmesi lazım. Eğer hala düzelmezse şu seçeneği deneyiniz. Şamandıranın aynısında bulun bir tane araca montaj etmeden sadece dışardan soketini bulduğunuz şamandıraya takın ve kontağı açıp 10 dakika bekleyin sonra kontağı kapatıp soketi tekrar aracın şamandırasına takın ve aracı çalıştırın. Dahada düzelmezse şamandırayı değiştireceksiniz.

2. Sorunuz için sizin aracınızda teybin üzerinde ekran var muhtemelen bu olduğu için yukarda ekran olmaz. Ha illa ben istiyorum diyorsanız çözümü şu şekilde yapabilirsiniz. Symbol ün Full moedelinin çıkma teybini bulacaksınız aynı zamanda çıkma birde torpido ekranı bulacaksınız tabi ara kablosuyla beraber bulmalısın o zaman istediğiniz olur.

Saygılar...

Çok teşekkür ediyorum. 2. seçeneğinizi gayet net anladım. Entegreli radyo ile yapılabiliyor demekki.
1. cevabınızı deneyeceğim. Ama biraz anlayamadım .
Şöyle mi?

Dışarıdan bir şamandıra aparatı bulup aracımın benzin deposu üzerindeki soketi çıkarıp dışarıdanbulduğum şamandıraya takacağım ve kontağı açıp 10 dakika bekleyeceğim. Daha sonra soketi çıkarıp yine eski yerine yani aracıma takacağım.. böylemi demek istediniz..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ç böylemi demek istediniz..
Evet anladığınız gibi demiş, şamandıra takılmış olabilir bu yöntemle düzelebilir...

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ediyorum. 2. seçeneğinizi gayet net anladım. Entegreli radyo ile yapılabiliyor demekki.
1. cevabınızı deneyeceğim. Ama biraz anlayamadım .
Şöyle mi?

Dışarıdan bir şamandıra aparatı bulup aracımın benzin deposu üzerindeki soketi çıkarıp dışarıdanbulduğum şamandıraya takacağım ve kontağı açıp 10 dakika bekleyeceğim. Daha sonra soketi çıkarıp yine eski yerine yani aracıma takacağım.. böylemi demek istediniz..

Evet aynen öyle demek istedim. Ama öncelikle ilk dediğimi bir yapın düzelme ihtimali çok yüksek. Önce aracınızda yol bilgisayarı varsa bütün değerleri sıfırlayın sonra Akü Kutup başlarını söküp 10 dakika kadar bekleyin sonra geri takın kutup başlarını ve aracınızı çalıştırın. Bu şekilde düzelmezse diğer seçeneği deneyin. Yalnız bulacağınız şamandıra aracınızın üstündekiyle birebir aynı olması lazım. Araca montaj etmeden dışardan sadece soketi takıp kontağı açıp 10 dakika beklemeniz yeterli. Sonra kontağı kapatıp yeniden aracın üzerine takarsınız soketi ve aracı çalıştırırsınız. Bu iki yöntemle düzelmezse kesinlikle şamandıranın değişmesi lazım. Saygılar...

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim @USTA ve @LAGUNA2002

Sonucu aynı konu altına paylaşacağım.

Saygılar

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlız işlemı yaparken akuyu sokecegınden dolayı gerı taktıgında teyp kod isteyecek bilgin olsun kardeş