Sağ ön koltuğa 1 litre süt döküldü

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onun için araba satılır mı ?pire için yorgan yakmak gibi.koltuk eski tip şu ger değil artık köpük sünger onlar çekmez.

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bnmde sag on dösemeye süt döküldü ne kadar bilmiyom paspatan alt dosemeye gecmis islak bezle sildim geceydi ertesi gun deterjanli su ile sildim gitti sandim ama zamanla kapali oldukca arac baya bi koku yaptii ilerleyen zamanlarda azaldi o koku ha tam gecmedi.halada var ama cok cok hafif bi koku belli bile olmuyor paspasi kaldirisam y hafif bi cikar sonra kesilir yani dicem satmayi düşünmedim dusunmemde baya gideriz o kokuylaa

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.hepsiburada.com/forsche...XO-04Kb6PS8puDy6JGSRefDYG7_uV9RhoCwW0QAvD_BwE

moralinizi bozmayın arabayı sat yok koltuğu sök falan saçma sapan yorumlara aldırmayın bizzat babamın honda sına tam 5 litreye yakın döküldü hemde yeni sağılmış inek sütü bu verdiğim linkteki ürünü kullandık belli aralıklarla kullanıkça koku azaldı ve 2 hafta sonra kokudan eser kalmadı biz 2 tüp harcadık ama size 1 tüp yetecektir.

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi reno mais aradı ve defalarca koltuğu yıkayıp vakumlamalarına rağmen kokunun devam ettiğini ve tatmin olmadıklarını söylediler, normalde bugün alacaktım arabayı ancak koltuğu serviste bırakarak arabayı almamı teklif ettiler süngeri çıkararak ayrıca yıkayacaklar ve "koku geçince ararız gelirsiniz koltuğu takarız" dediler bana mantıklı geldi bir kaç gün tek koltuk idare edicez artık..

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kokunun nedeni bakterilerdir, bakterileri öldüren bir kimyasal kullanılmazsa bakteriler sürekli çoğalır. Sadece deterjan işe yaramaz. Makinanın yıkama suyunda bakteri öldürücü kimyasal kullanılmalı veya baştada dediğim gibi sirke kullanılmalıdır. sharkemre nin söylediği üründe işe yarar fiyatıda uygun. Ama bu tür işlerde kendiniz yapacaksanız 1 litre suya 2 çorba kaşığı sirke 1 çorba kaşığı sıvı deterjan (kesinlikle çamaşır suyu etkili olmamalı renk atması yapar) veya daha iyisi loc olacak şekilde halı yıkama makinası ile işlem yapmanız, daha sonra aynı bölgeye karbonat döküp ertesi gün çektirmeniz ve bunu 1-2 defa daha tekrarlamanız halinde hiçbirşey kalmaz. Bu işlerde asıl temizlik ürünü beyaz sirkedir, leke iz bırakmaz renk attırmaz, ancak ülkemizde malesef çok yaygın değil.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ayni ilaci onerdim ama boşver arkadaş turkce anlamiyor heralde forum acmis yazilan cevaplari takmiyor bile :D

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Çok enteresan konuymuş dikkat edelim süt dökmeyelim bari. Çağrı Bey'in önerdiği ürünü bir deneyin baya kaliteli bir ürüne benziyor.

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ayni ilaci onerdim ama boşver arkadaş turkce anlamiyor heralde forum acmis yazilan cevaplari takmiyor bile :D

yok türkçem iyi çok şükür ve cevaplar için teşekkür de etmiştim ancak tüm cevapları irdeleriğimde koltuktan dökülen sütü çektirmenin süreci hızlandıracağını düşünerek önce yıkatmayı tercih ettim özetle yaklaşık 10-15 kez koltuk yıkanarak su tekrar çekildi ve koku bariz şekilde gitti şimdi her ihtimale karşı tavsiye ettiğiniz üründen aldım ve az da olsa tekralama ihtimaline karşı en az bir tüp kullanacağım tekrar teşekkürler..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok türkçem iyi çok şükür ve cevaplar için teşekkür de etmiştim ancak tüm cevapları irdeleriğimde koltuktan dökülen sütü çektirmenin süreci hızlandıracağını düşünerek önce yıkatmayı tercih ettim özetle yaklaşık 10-15 kez koltuk yıkanarak su tekrar çekildi ve koku bariz şekilde gitti şimdi her ihtimale karşı tavsiye ettiğiniz üründen aldım ve az da olsa tekralama ihtimaline karşı en az bir tüp kullanacağım tekrar teşekkürler..

Koku her ne kadar azalmis olsa da bir kac aydan once kurtulmaniz cok zor. Benim arabaya cocuk kustu ve kac kere detayli temizlik yaptirdiysam uc dort aydan once koku gitmedi. Soguk havada sorun olmuyor ama sicak havayi actiginiz anda inceden inceye koku yayilmaya basliyor. En sagliklisi arac bosta kaldigi surece camlari acik birakip havalandirmak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Satıp matma o yüzden söylüyoruz basit bişey abartmış bi kaç kişi geçer o koku :)