2017 Q4 Harita Güncellemesi

mtunctr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yunusemre kardeş emeğine sağlık. Halen 2017 Q4 haritayı bekliyorum. Özelden mesaj da attım. Teşekkürler.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube videosunun altında linkten indirebilirsiniz.
Muzof bey youtube den haritayı indirip zipten dosyayı çıkartıp usb i r nava takarakmı güncellemeyi yapmamız gerekiyor (şuanki versiyonum 7.05md)

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

Çok kısa bir şekilde harita güncelleneyi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle aşağıdaki linkteki dboot uygulamasını usb ye atıp rnav ı mızı güncelleyelim yani win ce giriş eklentisini oluşturalım.

dboot: https://mega.nz/#!NRoxXZRA!FaSElq6d5...r68Xwz7C09PUuk

Daha sonra sizlere özel mail adreslerinize yolladığım haritayı rardan çıkartıp usb ye atın ve r nav ınızın başına geçin. Aracınızı çalıştırın ve ekrana renault logosu gelince ekranın sol altını kontrol edin orada d boot 2.0 2017 yazdığı an ekranın ortasında parmağınızı sağa sola hareket ettirin. 2 defa onay isteyecek sizden ok diyerek onayı verin ve winn ce menüsünün açılmasını bekleyin. Buradan sonrası çok basit aynı bilgisayarda işlem yapıyormuş gibi usb ye attığınız dosyaları kopyalayarak r nav ın storage 4 diskindeki content kısmının içerisine yapıstırın. dosyaları tek tek kopyalamanız önerilir.

1. mesajı okudunuzmu

Muzof bey youtube den haritayı indirip zipten dosyayı çıkartıp usb i r nava takarakmı güncellemeyi yapmamız gerekiyor (şuanki versiyonum 7.05md)

mtunctr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

Çok kısa bir şekilde harita güncelleneyi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle aşağıdaki linkteki dboot uygulamasını usb ye atıp rnav ı mızı güncelleyelim yani win ce giriş eklentisini oluşturalım.

dboot: https://mega.nz/#!NRoxXZRA!FaSElq6d5...r68Xwz7C09PUuk

Daha sonra sizlere özel mail adreslerinize yolladığım haritayı rardan çıkartıp usb ye atın ve r nav ınızın başına geçin. Aracınızı çalıştırın ve ekrana renault logosu gelince ekranın sol altını kontrol edin orada d boot 2.0 2017 yazdığı an ekranın ortasında parmağınızı sağa sola hareket ettirin. 2 defa onay isteyecek sizden ok diyerek onayı verin ve winn ce menüsünün açılmasını bekleyin. Buradan sonrası çok basit aynı bilgisayarda işlem yapıyormuş gibi usb ye attığınız dosyaları kopyalayarak r nav ın storage 4 diskindeki content kısmının içerisine yapıstırın. dosyaları tek tek kopyalamanız önerilir.

1. mesajı okudunuzmu

Yunusemre bey ve MUZOF Bey merhaba

Ben 1. mesajı da sizin mesajlarınızı da tekrar tekrar okudum. Benim versiyon 4.0.6. , dBoot 2.0 yükledim. Wince menüsüne girdim. Verdiğiniz linkteki dosyayı indirip flash belleğe attım. Wince menüsünde My device ye girdim. Buradan MD klasörü, Storagecard4 - NNG - content - Map klasörüne girip haritaların tümünü (6 adet) seçtim. Edit-copy yapıp tekrar ana klasöre kadar geldim. Buradan storagecard4 - NNG - Content - Map klasörüne girip edit - paste yaptım. Yaklaşık 5 dk. kadar yapıştırmasını bekledim. Daha sonra Poi dosyası için de aynı yolları izleyerek StorageCard4 - NNG - Content - Poi klasörü içine kopyaladım. Daha sonra ekranda bulunan Redemarrer e bastım. Yes No şeklinde seçenek geldi ben yes e basarak wince den ayrıldım. (Videoda suspend e basıp öyle çıkmış ben de daha önce öyle yaptım. Ancak pembe ekran geliyor ve öyle kalıyor. 5 dk. kadar bekledim. Renoult amblemi gelmedi. Daha sonraki denememde Redemarrrer ile çıkış yaptım.). Rnav yeniden başladı ancak haritalar gözükmedi. Ayarlardan haritalara baktığımda sadece 2009 haritası gözüküyor. Tekrar Wince ye giriş yaptım. storagecard4 deki map klasöründe sadece basemap ve turkey isimli iki adet dosya mevcut. POI klasöründe ise hiçbir şey yok. Navigasyonda harita bomboş çıkıyor. Acaba nerede yanlış yaptım. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

İş güç derken bayadır bu forumdan uzaktaydım. Uzun bi aradan sonra girince rnav güncellemeler, 2017 haritası falan görünce baya heyecanlandım. Tabii hiç vakit kaybetmeden bütün güncellemeleri ve 2017 harita yüklemesini sorunsuzca tek seferde yaptım. Bu paylaşımları yapanlara çok çok teşekkür ediyorum. Şu an rnav sürümüm 7.0.5 ve 2017 haritası sorunsuzca çalışıyor. Benim merak ettiğim, şu anda 8.0.5, hatta 9.1.1, hatta ve hatta 10. küsür sürümler paylaşılıyor. Bu güncellemeleri yaparsak 2017 haritası için bir sıkıntı yaratır mı? Ayrıca bu sürümler arasında çok ciddi bir fark var mı? Ya da hiç maceraya gerek yok, 7.0.5 sürümü ile yola devam mı edeyim? Çünkü ilk 6.0.3 sürümünü yükleyince rnav aşırı derecede hızlanmıştı, özellikle dokunmatik tepki hızı muhteşemdi. 7.0.5 sürüme geçince o hız sanki biraz düştü gibi geldi bana. Daha da üst versiyonlara geçtikçe iyice kasıntırık bir sisteme dönmesinden korkuyorum.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
poı dosyası biraz büyük bendede kopyalanması epey sürmüştü ama neticede oldu tekrar tekrar yüklemeye çalıştım sizde aynen tekrar tekrar deneyin normal pc gibi başlattan kapatın bekleyin kapanmazsa sigortasını çıkarın ama cihazın 4 haneli kodunu önce bulun sonrasında soracaktır.

Yunusemre bey ve MUZOF Bey merhaba

Ben 1. mesajı da sizin mesajlarınızı da tekrar tekrar okudum. Benim versiyon 4.0.6. , dBoot 2.0 yükledim. Wince menüsüne girdim. Verdiğiniz linkteki dosyayı indirip flash belleğe attım. Wince menüsünde My device ye girdim. Buradan MD klasörü, Storagecard4 - NNG - content - Map klasörüne girip haritaların tümünü (6 adet) seçtim. Edit-copy yapıp tekrar ana klasöre kadar geldim. Buradan storagecard4 - NNG - Content - Map klasörüne girip edit - paste yaptım. Yaklaşık 5 dk. kadar yapıştırmasını bekledim. Daha sonra Poi dosyası için de aynı yolları izleyerek StorageCard4 - NNG - Content - Poi klasörü içine kopyaladım. Daha sonra ekranda bulunan Redemarrer e bastım. Yes No şeklinde seçenek geldi ben yes e basarak wince den ayrıldım. (Videoda suspend e basıp öyle çıkmış ben de daha önce öyle yaptım. Ancak pembe ekran geliyor ve öyle kalıyor. 5 dk. kadar bekledim. Renoult amblemi gelmedi. Daha sonraki denememde Redemarrrer ile çıkış yaptım.). Rnav yeniden başladı ancak haritalar gözükmedi. Ayarlardan haritalara baktığımda sadece 2009 haritası gözüküyor. Tekrar Wince ye giriş yaptım. storagecard4 deki map klasöründe sadece basemap ve turkey isimli iki adet dosya mevcut. POI klasöründe ise hiçbir şey yok. Navigasyonda harita bomboş çıkıyor. Acaba nerede yanlış yaptım. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

mtunctr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
poı dosyası biraz büyük bendede kopyalanması epey sürmüştü ama neticede oldu tekrar tekrar yüklemeye çalıştım sizde aynen tekrar tekrar deneyin normal pc gibi başlattan kapatın bekleyin kapanmazsa sigortasını çıkarın ama cihazın 4 haneli kodunu önce bulun sonrasında soracaktır.

Muzof bey ilginize teşekkür ederim. Rnav ı 4.0.6 dan 6.0.3md ye güncelledim. Dboot 1.7 oldu. Haritaları wince ile ilgili klasörlere attım. Bilgisayarı kapatıyor gibi wince den çıkış yaptım. Pembe ekran geldi. 10 dk kadar bekledim. Reno ekranı gelmedi. Kontağı kapattım. Ancak rnav inatla kapanmadı. Epey bekledim. Aracı kapattım. 20 dk sonra baktım ekran hala açık ve pembe şekilde duruyor. Akü kutup başını söktüm. Taktım. Rnavı açtım. Ancak bu sefer de navigasyon çalışmadı. Kabul tuşu gelmiyor. Acil yardım bekliyorum. 2. Sorum : Wince kapat tuşundan neden kapanmaz anlamıyorum. Bu sorunu yaşayan varmı çözümü nedir

mtunctr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a. Arakadaslar,

Ben 7.05MD Sürüme güncelledim. DBOOT 2.0 yüklü, Harita 2017Q4 yüklü.
Arabayi calistirinca hemen Navigasyon Bölüme geciyor, oradan harita bölümünde 2017Q4 görebiliyorum.
Ana Menü gectikten sonra Harita bölüme gecersem, uyari bölümde kabul isareti tuslarsam ekran donuk kaliyor.
Radioyu ac kapa dügmesinle kapatip acarsam, ekran saat göstergede kaliyor arkadan radio sesi geliyor.
Bu durumda tek araci komple kapatmam lazim.
Yani simdiki durumda navigasyonu kulanamiyorum.
Bana yardimci olabilirmisiniz.
Simdiden Tesekkürler.

Aynı durum bende de oldu. Versiyon 6.0.3md. Yardımcı olacak kimse yokmu. Yunusemre ve muzof beyler bu konuda bir çözüm Öner’iniz varmıdır. Teşekkürler

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
navigasyonu kabul et tuşunu aktifleştirmek için bu dosyayı yükleyiniz