2017 Q4 Harita Güncellemesi

maviidream

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

Çok kısa bir şekilde harita güncelleneyi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle aşağıdaki linkteki dboot uygulamasını usb ye atıp rnav ı mızı güncelleyelim yani win ce giriş eklentisini oluşturalım.

dboot: https://mega.nz/#!NRoxXZRA!FaSElq6d5t3Dn2cVS8xYp5xV4cwBSr68Xwz7C09PUuk

Daha sonra sizlere özel mail adreslerinize yolladığım haritayı rardan çıkartıp usb ye atın ve r nav ınızın başına geçin. Aracınızı çalıştırın ve ekrana renault logosu gelince ekranın sol altını kontrol edin orada d boot 2.0 2017 yazdığı an ekranın ortasında parmağınızı sağa sola hareket ettirin. 2 defa onay isteyecek sizden ok diyerek onayı verin ve winn ce menüsünün açılmasını bekleyin. Buradan sonrası çok basit aynı bilgisayarda işlem yapıyormuş gibi usb ye attığınız dosyaları kopyalayarak r nav ın storage 4 diskindeki content kısmının içerisine yapıstırın. dosyaları tek tek kopyalamanız önerilir.
Video çekemedim zamanım olmadı yarın video çekeceğim ama işlem çok zor değil.

0EzzdW.jpg

Link ölü

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
google da ;Basarsoft 2018.03 (Q1) Türkiye + (KKTC) Haritası (21.05.2018)

aratın ve indireceğiniz dosyaları bu konunun ilk mesajında yunus emre beyin anlattığı gibi cihaza kopyalayın. hepsi bu kadar. kolay gelsin. haritaları forumda direk paylaşamıyoruz bu yüzden kendiniz bulup indirmelisiniz.

ayrıca birşeyleri yanlış yaparsanız sorumluluk sizin bunu unutmayın.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
google da ;Basarsoft 2018.03 (Q1) Türkiye + (KKTC) Haritası (21.05.2018)

aratın ve indireceğiniz dosyaları bu konunun ilk mesajında yunus emre beyin anlattığı gibi cihaza kopyalayın. hepsi bu kadar. kolay gelsin. haritaları forumda direk paylaşamıyoruz bu yüzden kendiniz bulup indirmelisiniz.

ayrıca birşeyleri yanlış yaparsanız sorumluluk sizin bunu unutmayın.

Aynen map içindeki turkey dosyalarını ve poi klasorundeki turkey.poi dosyasını cihazdaki storage card 4 /nng /contect/ilgili klasör kopyalayınca 2018 e güncelleniyor.

Sözkonusu dosyayı internetten bulup usb ye kaydedin sonra araca inip dbootla medianavin win ce içine girip usb deki dosyaları tek tek ilgili yerlere kopyala yapıştır yapın.hatta nolur nolmaz önce cihazın nng content klasörünü usb nize kopyalayıp yedeklemiş olun.

Windows kullanabilen herkes çok rahat yapar.sorumluluk herkesin kendine aittir.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet şuan itibariyle harıtam 2018 .03 oldu winceden eski harita 2017 nin yedeğini usbye aldım neolur ne olmazdiyerekten boşuna yedeklemişim birsorun olmadı winceden renavın map kılasöründe haritaları ve poideki haritayı sildim yerine MD deki 2018 03 haritayı kopyalayıp yapıştırdım sonuç olarak enson güncel harita olmuşoldu. sorunsuz çalışıyor. gereksiz ülkelerin hepsinide renawdan sildim sanki renawın hızı birazdaha arttı gibi geldi bana herkeze iyi forumlar:silah

never1die

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende 4.0.6 olan cihazıma google aratıp başka sitelerden buldum 2018 mart güncellemesini gerekli dosyaları değiştirdim fakat indirdiklerim uyum sağlamadı sanırım hata verdi cihaz açılırken(detected navigation) ve navigasyon aktif tuşu silik oldu bende yedeklediğm kendi dosyalarını yüleyerek tekrar eski çalışır haline getirdim.
Şimdi 2018 mart güncellemesini yapan arkadaşlardan yardım istiyorum;
1) 4.0.6 da harita ekleyemiyoruzmu? illa MD sürümmü olması lazım?
2) Yapan bir arkadaş(Basarsoft 2018.03 (Q1) Türkiye + (KKTC) Haritası (21.05.2018)) indirdiği site adresini bana pm atabilirse çok memnun olurum,herkese iyi forumlar.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat benim harita 2017 di renawın map dosyasında 6 adet dosyası vardı yedeğe aldıktan sonra 6sınıda silip renavın map klasörünü boşaltım ve 2018 yeni haritada 4 adet dosya vardı 4 dünü renavın map klasörüne yapıştırdım aynı şeyleri poi klasöründe de uyguladım ve sorun suz çalıştı istersen renavın içindeki 2017 haritanın yedeklerini alıp klasörün içindeki 6 dosyayı sil o şekilde dene belkide kopyalama yaptığın için sorun yaşamış olabilirsin.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada versiyonum 7.05md +media sikn + fawre mod yüklü bende fawre modu yüklleyip üstünede media skini yüklersen renawın o sıkıcı haritasındsn kurtula bilirsininiz tabelalar benzinlikler vs vs gibi yeni görünümlere renawı kullana bilirsiniz.

never1die

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımlarının için saol hocam. Pm gönderdiğin linki kontrol ettim,bende ordan indirdim o zaman dosyalarda sıkıntı yok anlaşılan. Benim 4.0.6 da map klasörünün içinde 2 dosya( Basemap.fbl+Turkey.fbl) poi klasöründe ise (Turkey.poi) dosyası mevcut hali hazırda çalışan sistemde,bunları değiştirdiğimde hata alıyorum navi çalışmıyor. Ama 7.0.5 te denemedim bir tane 7.0.5 md linki bulup indiriceğim birde öyle deneyim.

never1die

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 7.0.5md sürüm bulup yükledim ve 2018.3 başarsoftun dosyalarını aktardım ve sıkıntı olmadan 2018.3 güncellemesini yaptım bi radar için speedcam txt dosyası kaldı onuda uyarlamaya çalışacağım.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 7.0.5md sürüm bulup yükledim ve 2018.3 başarsoftun dosyalarını aktardım ve sıkıntı olmadan 2018.3 güncellemesini yaptım bi radar için speedcam txt dosyası kaldı onuda uyarlamaya çalışacağım.
NNG--->CONTENT-->SPEEDCAM--> SpeedcamUpdates.spud dosyamız var 1 adet bu da kullanıcıların eklediği hız kamerası radar vs. yerlerini işaretlediğinizde bu dosyaya yazıyormuş

nette bulduğum bilgiye göre

Navigasyon programı bizim kayıt ettiğimiz kameraları "SpeedcamUpdates.spud" dosyasına ekler, "speedcam.spdb"dosyası ile bir işlem yapmanız gerekmiyor. GJSPEditor programı "Open File" kısmından sadece *.txt dosyalarını açar. Aynı sırada "spud<->txt" tuşu olması gerekiyor ona basınca küçük bir program çalışır. Soldaki ayarı SPUD->TXT olarak değiştirin. "SpeedcamUpdates.spud" dosyasının yolunu gösterip çeviri işlemine başlayabilirsiniz.

deniliyor siz nasıl yaptınız
------------------------------------------

[FONT=&quot]AGUSTOS 01.08.2017 SPEEDCAM[/FONT]
Speedcam Kamera Bilgisi:

Sabit Hız Kamerası: 607
Kırmızı Işık Kamerası: 245
Ortalama Hız Kamerası: 44
Mobil Hız Kamerası: 1033

link burada

Son düzenleme: