Masaj koltuk arizasi

varolife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar. Surucu koltugu masaj arizasi veriyor surekli. Serviste 2 sefer garantiden yaptirdim tekrar tekrar bozuluyor. Basit bir sekilde yapiyorlar. Problemi bilen varmi. Basit biraey ise bi dunya yol gitmiyeyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede olmuştu geçen yaz. Önce soketlerinden dediler tam oturmamış, ama sonra tekrlalayınca komple masaj mekanizmasını değiştirdiler. şu an sıkıntı yok.

Ama arızalıyken ve parça beklerken şunu farkettim; bel desteğinin fazla şişirirsem çalışmıyordu. Biraz içe ayarlarsam çalışıyordu. bunu servise söyleyemedim çünkü parça geldi ve değiştirmişlerdi.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede olmuştu soketten yaparlarsa tekrar arıza veriyor mutlaka parça sipariş edip öyle komple değiştirmeliler , bende ön konsoldaki gece ışıklarıda bazen titreme yapıyor onunda cipi bozuk galiba bir kaç kişi değiştirtmiş servis zamanı onuda bildiricem . Ne kadar çok teknoloji o kadar çok arıza demek ama bu kadar dolu bir araç yapmak ve çoğunu standart koyması renault alkışdan fazlasını hak ediyor .

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım megane ama muhtemelen aynı mekanizma ve entegreler kullanılıyordur. Bende masaj fonksiyonu arada çalışıyor, bazen duruyor. Aracı bırakıp yeniden geldiğimde çalıştığı oluyor. Bazen çalışsa bile ekrandan seçtiğim masaj konfigürasyonunun bir etkisi olmuyor örneğin bel masajını seçiyorum ama her noktadan çalışmaya devam ediyor. Servise götürdüğümde 1 günlük aracı bırakmamı istemişlerdi uygun zaman olmadığı için henüz götüremedim. Benzer problemlerin çözüm şeklini görmek iyi oldu.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım megane ama muhtemelen aynı mekanizma ve entegreler kullanılıyordur. Bende masaj fonksiyonu arada çalışıyor, bazen duruyor. Aracı bırakıp yeniden geldiğimde çalıştığı oluyor. Bazen çalışsa bile ekrandan seçtiğim masaj konfigürasyonunun bir etkisi olmuyor örneğin bel masajını seçiyorum ama her noktadan çalışmaya devam ediyor. Servise götürdüğümde 1 günlük aracı bırakmamı istemişlerdi uygun zaman olmadığı için henüz götüremedim. Benzer problemlerin çözüm şeklini görmek iyi oldu.

Motoru arızalı değişmeli . Talismanlarla aynı

emrahsezen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soketleri gevşemiştir muhtemelen hocam

neuro

Kayıtlı Üye
11-Bilecik
Bende her iki koltuktada aynı sorun oluştu anlamadım Perşembe servise bırakıcam muhtemelen soketleri tekrar takıp çalışıyor diyecekler ama dedikleri gibi komple değiştirilmesi gerekiyor muhtemelen tekrarlar arıza

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arızamı yapan usta bana dediği şuydu soketi çıkar tak çalışır ama bir müddet sonra gider masaj motorunun değişmesi gerek demişti ve siparişi vermişti 1 ay sonunda fransadan gelerek yapılmıştı daha sonra hic bozulmadı ellerinde parça varsa yapıp verirler yoksa genel merkezden istiyorlar oradada yoksa fransayı bekliyeceksiniz

neuro

Kayıtlı Üye
11-Bilecik
aynen benim de soketi tak çıkar yapıp yeniden öğretme yaptılar ama fabrikadan eğer sorun devam ederse mutlaka motor değişimi yapın talimatı gelmiş 10 dakika sona atmaya devam ediyor aradım sipariş verdiler pazartesi her iki koltuk motoru deşiğecek yanında da gitmişken orta kolçak ve sürücü tarafı kafa dayamayı söyledim onlarda gelip değişicek dediler.

ferhatsayili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen benim de soketi tak çıkar yapıp yeniden öğretme yaptılar ama fabrikadan eğer sorun devam ederse mutlaka motor değişimi yapın talimatı gelmiş 10 dakika sona atmaya devam ediyor aradım sipariş verdiler pazartesi her iki koltuk motoru deşiğecek yanında da gitmişken orta kolçak ve sürücü tarafı kafa dayamayı söyledim onlarda gelip değişicek dediler.

Hocam sürücü tarafı kafa dayamada ne gibi bir sorun vardi