Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 79 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vites Kutusunu Kontrol Ettiriniz mesajı

Teşekkür / Beğen

N ye uzun bekleme sırasında geçici olarak şanzımana yük bindirilmemesi amacıyla getirilir. Eğer bekleme süreniz 30 sn üzeri ise N ye alınır beklenir. P de ise araç zaten park edilmiş ve önceden N ye alınmış ve arabanın yükü arka tekere bindirilmiştir bu nedenle şanzımana yük binmeyeceği için uzun ömürlü olur 250.000 km gitmesi gibi ...

Teşekkür / Beğen
    konuyu nereye yazıcagımı bulamadım burdan hortlatayım dedım2012 flum var edc sanzıman vıtes gecıslerınde normalde sıkıntı yok ama serı kullanımlarda 5 ten 6 ya gecerken 6 dan 5 duserken arada cırtlama sesı gelıyo bunu neden yapar sankı debraza tam basmazsında gacırdar oyle bır ses

Teşekkür / Beğen
    Ayırma çatalı arızası ilk seçenek, daha sonrada elektrovanalara bakılmalı

sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Emrecaglar99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçmi kullanırken aracın davranısından sesınden tıtremısnden anlamıyorsunuz. Yada arabadan hiç anlamıyorsnuz bu kadar basit. Araç D konumunda durucagı zaman yada dusuk hızlarda ayagınızı gazdan cektıgınızde kedını boşa atar sizin onu boşa atmanızın bir anlamı yoktur olmayacaktır aracın yada sanzımanın yıpranmamasını önlemek gibi bi durumda söz konusu degıl. N konumu araç çalışmaz haldeyken kullanılıcak bişeydir aku biter yada herhangi bişey olur alırsınız N ye çekiciye yada saga sola itersiniz bu kadar basit bu durum eski tork konvektörlu sanzımanlarda bile vardır araç D konumunda kendini boşa atar. Otomatik arabayı N alıp bekleyenler manuel kullansınlar bence daha sağlıklı olurç

önce üslubuna dikkat et adam gibi yaz bırak seni babanıda çağır ikinizede araç kullanmasını öğreteyim bu bir ikincisi git istediğin EDC ustasına , mühendisine sor yarı otomatiklerde uzun süreli beklemelerde N ye almak sağlıklıdır der bu araçtanda anlaşılıyor sen anlamıyorsan o senin oto cahilliğin
    Konu sharkemre tarafından (3 Hafta önce Saat 00:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Teşekkür / Beğen
    Alıntı sharkemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce üslubuna dikkat et adam gibi yaz bırak seni babanıda çağır ikinizede araç kullanmasını öğreteyim bu bir ikincisi git istediğin EDC ustasına , mühendisine sor yarı otomatiklerde uzun süreli beklemelerde N ye almak sağlıklıdır der bu araçtanda anlaşılıyor sen anlamıyorsan o senin oto cahilliğin
    Bence sen önce Babanı bi çağır EDC ustasına git, Sonrada bi muhendise sor otomatik araba boşa atılırmı diye bunları yaptıktan sonra gel dostum Babanla beraber araç kullanmayı öğret bana oto cahilliğimi yenmemde yardımcı ol senin gibi aydın insanların bu topluma katkısı çoktur

sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Emrecaglar99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sen önce Babanı bi çağır EDC ustasına git, Sonrada bi muhendise sor otomatik araba boşa atılırmı diye bunları yaptıktan sonra gel dostum Babanla beraber araç kullanmayı öğret bana oto cahilliğimi yenmemde yardımcı ol senin gibi aydın insanların bu topluma katkısı çoktur

edc ler yarı otomatiktir tork konvertörü yoktur git istediğine sor ukala herif asla kendini boşa atmaz aracın tepkisinden anlarsın zaten tabi anlayacak biriysen uzun süreli beklemelerde ya N ye alacaksın yada manuel modda kullanacaksın aç oku izle EDC nin en büyük düşmanı sıkışık trafik, D de uzun süreli bekleme ve özellikle yokuş aşağı yada yukarı el frenini çekmeden direk P ye geçirmektir bunlara dikkat eden kişiler rahatlıkla 150 binleri görür yakın arkadaşımda clio 4 edc var 153 binde ve birkez bile vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı almadı ama şirketteki fluence ler bu tür kullanılmadıklarından çoğu gerek kavramadan gerek robotize mekatronik sorunlardan 100 bini görmeden büyük masraflar çıkardılar tabi kiralık olduğu için şirketin çok umrunda olmadı bilmeden ahkam kesmeyin ben memnun olsam da birdaha yarı otomatik araç almam çünkü sürekli dikkat ve titizlikle kullanılması gerekiyor.

fenerclio3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Aranıza yeni katıldım clio 3 aldım 2008 yarı otomatik aracımda vites kutusunu kontrol ettirin yazıyor ancak yürüründe hiç bir sorun yok manuele geçmiyor vites geçişleri sıkıntısız. Bilgisayara bağlandığında şanzıman beynine giden akım rölesinde anormallik yazıyor başına böyle bir şey gelen varmı ? Akü değiştirdim düzelmedi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı sharkemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edc ler yarı otomatiktir tork konvertörü yoktur git istediğine sor ukala herif asla kendini boşa atmaz aracın tepkisinden anlarsın zaten tabi anlayacak biriysen uzun süreli beklemelerde ya N ye alacaksın yada manuel modda kullanacaksın aç oku izle EDC nin en büyük düşmanı sıkışık trafik, D de uzun süreli bekleme ve özellikle yokuş aşağı yada yukarı el frenini çekmeden direk P ye geçirmektir bunlara dikkat eden kişiler rahatlıkla 150 binleri görür yakın arkadaşımda clio 4 edc var 153 binde ve birkez bile vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı almadı ama şirketteki fluence ler bu tür kullanılmadıklarından çoğu gerek kavramadan gerek robotize mekatronik sorunlardan 100 bini görmeden büyük masraflar çıkardılar tabi kiralık olduğu için şirketin çok umrunda olmadı bilmeden ahkam kesmeyin ben memnun olsam da birdaha yarı otomatik araç almam çünkü sürekli dikkat ve titizlikle kullanılması gerekiyor.
    Çift kavrama edc dsg vb. Araç durduğunda daima kendini boşa atar durmana gerekte yok yavaş seyir halinde giderken 20 30km hızda zaten otomatik olarak boşa alır aracı gaza basmadığın sürece gaza basarsan tekrar vitese geçer. Sen kavrayamamışsın demekki otomatik vitesi biraz bilgisiz kaldın.

safali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı emrecaglar99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çift kavrama edc dsg vb. Araç durduğunda daima kendini boşa atar durmana gerekte yok yavaş seyir halinde giderken 20 30km hızda zaten otomatik olarak boşa alır aracı gaza basmadığın sürece gaza basarsan tekrar vitese geçer. Sen kavrayamamışsın demekki otomatik vitesi biraz bilgisiz kaldın.
    Gerçekten memleketin sorunu bu .Piyasa bunlarla dolu.
    Adam hiçbirşey bilmiyor,bilmediğini kabul etmiyor,bir de sana ders veriyor.denilebilecek birşey birakmamiş sağolsun.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 11 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 11 misafir)