Vites Kutusunu Kontrol Ettiriniz mesajı

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
N ye uzun bekleme sırasında geçici olarak şanzımana yük bindirilmemesi amacıyla getirilir. Eğer bekleme süreniz 30 sn üzeri ise N ye alınır beklenir. P de ise araç zaten park edilmiş ve önceden N ye alınmış ve arabanın yükü arka tekere bindirilmiştir bu nedenle şanzımana yük binmeyeceği için uzun ömürlü olur 250.000 km gitmesi gibi ...

sis3939

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu nereye yazıcagımı bulamadım burdan hortlatayım dedım:)2012 flum var edc sanzıman vıtes gecıslerınde normalde sıkıntı yok ama serı kullanımlarda 5 ten 6 ya gecerken 6 dan 5 duserken arada cırtlama sesı gelıyo bunu neden yapar sankı debraza tam basmazsında gacırdar oyle bır ses

Yüksel METİN

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ayırma çatalı arızası ilk seçenek, daha sonrada elektrovanalara bakılmalı

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçmi kullanırken aracın davranısından sesınden tıtremısnden anlamıyorsunuz. Yada arabadan hiç anlamıyorsnuz bu kadar basit. Araç D konumunda durucagı zaman yada dusuk hızlarda ayagınızı gazdan cektıgınızde kedını boşa atar sizin onu boşa atmanızın bir anlamı yoktur olmayacaktır aracın yada sanzımanın yıpranmamasını önlemek gibi bi durumda söz konusu degıl. N konumu araç çalışmaz haldeyken kullanılıcak bişeydir aku biter yada herhangi bişey olur alırsınız N ye çekiciye yada saga sola itersiniz bu kadar basit bu durum eski tork konvektörlu sanzımanlarda bile vardır araç D konumunda kendini boşa atar. Otomatik arabayı N alıp bekleyenler manuel kullansınlar bence daha sağlıklı olurç

önce üslubuna dikkat et adam gibi yaz bırak seni babanıda çağır ikinizede araç kullanmasını öğreteyim bu bir ikincisi git istediğin EDC ustasına , mühendisine sor yarı otomatiklerde uzun süreli beklemelerde N ye almak sağlıklıdır der bu araçtanda anlaşılıyor sen anlamıyorsan o senin oto cahilliğin

Son düzenleme:

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önce üslubuna dikkat et adam gibi yaz bırak seni babanıda çağır ikinizede araç kullanmasını öğreteyim bu bir ikincisi git istediğin EDC ustasına , mühendisine sor yarı otomatiklerde uzun süreli beklemelerde N ye almak sağlıklıdır der bu araçtanda anlaşılıyor sen anlamıyorsan o senin oto cahilliğin

Bence sen önce Babanı bi çağır EDC ustasına git, Sonrada bi muhendise sor otomatik araba boşa atılırmı diye bunları yaptıktan sonra gel dostum Babanla beraber araç kullanmayı öğret bana oto cahilliğimi yenmemde yardımcı ol senin gibi aydın insanların bu topluma katkısı çoktur :)

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sen önce Babanı bi çağır EDC ustasına git, Sonrada bi muhendise sor otomatik araba boşa atılırmı diye bunları yaptıktan sonra gel dostum Babanla beraber araç kullanmayı öğret bana oto cahilliğimi yenmemde yardımcı ol senin gibi aydın insanların bu topluma katkısı çoktur :)

edc ler yarı otomatiktir tork konvertörü yoktur git istediğine sor ukala herif asla kendini boşa atmaz aracın tepkisinden anlarsın zaten tabi anlayacak biriysen uzun süreli beklemelerde ya N ye alacaksın yada manuel modda kullanacaksın aç oku izle EDC nin en büyük düşmanı sıkışık trafik, D de uzun süreli bekleme ve özellikle yokuş aşağı yada yukarı el frenini çekmeden direk P ye geçirmektir bunlara dikkat eden kişiler rahatlıkla 150 binleri görür yakın arkadaşımda clio 4 edc var 153 binde ve birkez bile vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı almadı ama şirketteki fluence ler bu tür kullanılmadıklarından çoğu gerek kavramadan gerek robotize mekatronik sorunlardan 100 bini görmeden büyük masraflar çıkardılar tabi kiralık olduğu için şirketin çok umrunda olmadı bilmeden ahkam kesmeyin ben memnun olsam da birdaha yarı otomatik araç almam çünkü sürekli dikkat ve titizlikle kullanılması gerekiyor.

fenerclio3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aranıza yeni katıldım clio 3 aldım 2008 yarı otomatik aracımda vites kutusunu kontrol ettirin yazıyor ancak yürüründe hiç bir sorun yok manuele geçmiyor vites geçişleri sıkıntısız. Bilgisayara bağlandığında şanzıman beynine giden akım rölesinde anormallik yazıyor başına böyle bir şey gelen varmı ? Akü değiştirdim düzelmedi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edc ler yarı otomatiktir tork konvertörü yoktur git istediğine sor ukala herif asla kendini boşa atmaz aracın tepkisinden anlarsın zaten tabi anlayacak biriysen uzun süreli beklemelerde ya N ye alacaksın yada manuel modda kullanacaksın aç oku izle EDC nin en büyük düşmanı sıkışık trafik, D de uzun süreli bekleme ve özellikle yokuş aşağı yada yukarı el frenini çekmeden direk P ye geçirmektir bunlara dikkat eden kişiler rahatlıkla 150 binleri görür yakın arkadaşımda clio 4 edc var 153 binde ve birkez bile vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı almadı ama şirketteki fluence ler bu tür kullanılmadıklarından çoğu gerek kavramadan gerek robotize mekatronik sorunlardan 100 bini görmeden büyük masraflar çıkardılar tabi kiralık olduğu için şirketin çok umrunda olmadı bilmeden ahkam kesmeyin ben memnun olsam da birdaha yarı otomatik araç almam çünkü sürekli dikkat ve titizlikle kullanılması gerekiyor.

Çift kavrama edc dsg vb. Araç durduğunda daima kendini boşa atar durmana gerekte yok yavaş seyir halinde giderken 20 30km hızda zaten otomatik olarak boşa alır aracı gaza basmadığın sürece gaza basarsan tekrar vitese geçer. Sen kavrayamamışsın demekki otomatik vitesi biraz bilgisiz kaldın.

safali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çift kavrama edc dsg vb. Araç durduğunda daima kendini boşa atar durmana gerekte yok yavaş seyir halinde giderken 20 30km hızda zaten otomatik olarak boşa alır aracı gaza basmadığın sürece gaza basarsan tekrar vitese geçer. Sen kavrayamamışsın demekki otomatik vitesi biraz bilgisiz kaldın.
Gerçekten memleketin sorunu bu .Piyasa bunlarla dolu.
Adam hiçbirşey bilmiyor,bilmediğini kabul etmiyor,bir de sana ders veriyor.denilebilecek birşey birakmamiş sağolsun.....

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar bende 2012 fluence otomatik bir aracım var yaklaşık 1 yıl önce aldım şimdi ise aracı çalıştırdığım zaman vites kutusunu kontrol ettiriniz,yokuş kalkınma desteği yardımı gibi ekranda yazılar çıkıyor kontağı çevirdiğim zaman ışıklar söndüğünde şanzıman kısmından sesler geliyor aracı çalıştırıyorum ve ekran yazıları 15-20 sn sonra gidiyor mauelde kullandığım zaman tek rakamlı 3 ve 5 viteslere geçmiyor birçok usta beyin ve şanzıman dedi bende servise götürdüm yazılım güncellemesi yaptı yaklaşık dedi birdaha yaparsa beyin değişeceğini söyledi ve 20 gün sonra birdaha yaptı bu defa her kontağı vurduğumda yapmaya başladı bu olay başından geçen varsa bilgilendirirse yapacağım aşamalar rahat olur benim için Sizin araç düzeldi mi ne yaptınız

Merhaba Fatih Bey, sorunu nasıl çözdünüz ?