0.9 Clio 4(2014) Güncel Yakıt Verileri

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

izmir bodrum izmir yolculuğumuz kazasız belasız tamamlandı.

araç verilerini sizinle de paylaşmak istedim. ( resim olarak yüklemeyi başaramadım malesef )

Geçilen Mesafe : 552.3 Km
Kalan Yakıt : 237 Km
Ortalama : 5.5 L / 100
Tüketilen Yakıt : 30.9 L

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Full depo'dan 237 km'lik yakıt mı kaldı?

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ewet

izmir den yola çıkmadan önce depo yu full ledim

( benzin alırken pompa tık dediği anda yakıt almayı bıraktırıyorum, gırtlak denilen şekilde doldurmuyorum )

tekrar izmir e döndüğümde aracın verdiği veriler bu şekilde idi

toplam da 800 km yapacak mı ben de bilemiyorum

bu hafta sonu 100 km daha yolumuz var inşallah.. ordan sonra daha net belli olur diye düşüyorum.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 hafta önce depoyu 255 tl'ye fulledim. Toplamda 47 lt benzin görünüyordu. Bu benzinle, benzin ışığı yanana kadar sürdüm ve değerler şu şekilde;

Geçilen Mesafe : 750 Km
Kalan Yakıt : muhtemelen son 30-40 km
Ortalama : 6,3 L / 100
Tüketilen Yakıt : 46,5

Şehir içi kullanımı olduğu için biraz ortalamam yüksek ancak "ortalama-geçilen" mesafe olarak baktığımda sizin araç biraz daha fazla yakıyor sanırım. Bir depo benzinle şehirler arası 850-900 km'ye yakın gitmesi lazım. Tabi birçok değişken var, araçtaki kişi sayısı, klima, yol vb. Bakım ya da lastikle ilgili de olabilir.
İyi günler dilerim.

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce didim ve simav seyahatlerimde de baktım ama ben hiç 850-900 km görememiştim.. kendi hesaplarımda ortalama 0,30 krş oluyordu. yine o seviyelerde gibi aslında ama bilemedim. hatta bu yolculuk diğerlerine göre yüksüz idi. klima deseniz sadece giderken yolun yarısında var idi. anlayamadım. bakım aralık 2017 ama lastikleri kontrol mü ettirsem acaba

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce didim ve simav seyahatlerimde de baktım ama ben hiç 850-900 km görememiştim.. kendi hesaplarımda ortalama 0,30 krş oluyordu. yine o seviyelerde gibi aslında ama bilemedim. hatta bu yolculuk diğerlerine göre yüksüz idi. klima deseniz sadece giderken yolun yarısında var idi. anlayamadım. bakım aralık 2017 ama lastikleri kontrol mü ettirsem acaba

Bakımdan sonra fark eder bence. Lastikler ve hatta lastik hava basıncı bile yakıta etki ediyor, kontrol edilmesinde fayda var.
Bakımdan çıkınca yeniden gözlemlerinizi paylaşırsanız herkes için faydalı olur, iyi sürüşler.

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafama takıldı şimdi bu konu :)

konu açılışındaki ilk mesajda 1100 km 300 tl ve 60 lt yakıt ortalama 5.1 ile 5.5

cevap verilen bir mesajda 1000 km 220 tl

başka bir mesaj 1010 km ortalama 5.0

özetle, eğer bunlar tek depo ise bir sorun var gibi ama ortalama bende de 5.5.. bir de şunu söylemeyi unuttum.. ilk defa bu depo da ECO modu kapattım ne kadar fark edecek ( performans ve yakıt ) anlamak için.. bununla alakalı olabilir mi dicem bu sefer diğer depolar neden 1000 km görmedi

soru işaretlerim devam ediyor :)

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu açılışındaki mesajda söylediğim gibi 1100 km gittim ama bu bir depo yakıt ile değildi. Depoyu 240'a filan fulledim üzerine 60 tl daha aldım diye hatırlıyorum. toplam 300 tl ile 1100 km.

Bu arada "EKO mod"da, gazın tepkisi %15 düşüyor ama bunun yakıta etkisi ne oranda bilmiyorum.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde yaptığım Bandırma-İstanbul yolculuğunun yakıt verilerini paylaşacağım.

Geçilen Mesafe : 642 Km
Kalan Yakıt : muhtemelen son 25-30 km.
Ortalama : 5,9 L / 100
Tüketilen Yakıt : 38,2

Benzin ikaz ışığı yanarken 200tl aldım, İstanbul'a gidip geldikten sonra 400 km yol yapmıştım. Yaklaşık 250 km daha şehir içinde kullanmaya devam ettim. Uzun yoldan olsa gerek ortalamam 5.9'a kadar yükseldi. Bu da yaklaşık km'de 31 kr'a tekabül ediyor. Normalde dur kalk çok olduğu için şehir içi ortalamam daha yüksek olabiliyor.

baris2012tce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 0.9 2012 var bende de.şehir içi 6.3-6.4 ün altına düşemedim.Ortalamayı sıfırlamıyorum.normal mi çok mu bilmiyorum.Bahsettiğiniz veriler çok düşük geldi bana dizellerde bile yakalayamayan insanlar var :)