0,9 mu yoksa 1,2 mi ?

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 998cc de yokuşta çekmiyor, tıkanıyor,50 yi geçeiyor, anadollar bile geçiyor...:aytuğ her okuduğunuza inanmayın, hocam boşverin atmosferikleri devir turbo devri... 2 siylede benzinli devam edeceksiniz 0,9 dan vazgeçme. tüketim olarak. 1,2 lerden daha az yakar :eyv tecrübeyle sabittir.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motor 6.1 lt karısık kullanımım bi ara 5.5 civarına kadar düştü çok şaşırmıştım ama 5.5-6.5 arası değişir diye tahmin ediyorum.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zevkle kullanmak istersen 0.9 tce yi seç bence icon donanımada çıkmışsın tasarruf istersen ECO Mode u açarsın :).

Birde 1.2 motor bir kaç seneye tedavülden kalkacak şu an stokları eritiyorlar.Renault 2014-2015 de turbosuz motor kullanmayacağını açıkladı..Yani gelecek 0.9 tce den yana kullanım zevki önemli başta biraz fazla vereceksin ama sonra unutacaksın.Ancak 1.2 alırsan her binişte keşke daha performanslısını alsaydım diyeceksin şu soruyu sor ben ne istiyorum :)

Fiyatlara baktım da 0.9 tce yi seçerdim :eyv

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zevkle kullanmak istersen 0.9 tce yi seç bence icon donanımada çıkmışsın tasarruf istersen ECO Mode u açarsın :).

Birde 1.2 motor bir kaç seneye tedavülden kalkacak şu an stokları eritiyorlar.Renault 2014-2015 de turbosuz motor kullanmayacağını açıkladı..Yani gelecek 0.9 tce den yana kullanım zevki önemli başta biraz fazla vereceksin ama sonra unutacaksın.Ancak 1.2 alırsan her binişte keşke daha performanslısını alsaydım diyeceksin şu soruyu sor ben ne istiyorum :)

Fiyatlara baktım da 0.9 tce yi seçerdim :eyv

renault un 1.2 motoru kaldıracağı uretmeyeceği açıklamasını nerde duydunuz veya okudunuz bunu paylaşırsanız sevinirim.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3'üm vardı 1.2 75Bg... Aracı kullanırken çok yoruluyordum... Sürekli ben itiyormuşum hissi veriyordu... O kiloyu o motor zor taşıyor... Sattım kurtuldum... Clio 4 900cc'yi test etmiştim gayet keyifli bir sürüşü vardı... Turbo her an kendini hissettiriyordu... Ama ben gittim Megané 3 aldım sırf D sınıfı araç ihtiyacım için... Ben olsam Clio almam ama 1.2 mi 900cc mi dersen 900cc derim...

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault un 1.2 motoru kaldıracağı uretmeyeceği açıklamasını nerde duydunuz veya okudunuz bunu paylaşırsanız sevinirim.

Sadece 1.2 motor olarak değilde 1.6 16v motor yerine 1.2 tce yi tanıttıklarında açıklamışlardı renault un kendi sitesinde vardı 2014 veya 2015 ten itibaren turbosuz motor kullanmayacaklarını açıklamışlardı yani 1.6 16v motor da kalkıyor Scenic için bile 1.2 tce kullanılacak ayrıca yakın gelecekte 1.2 dci motorda tanıtılacak 1-2 sene içinde :eyv

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada bu 1.2 joy un baz fiyatı nekadardır yani indirim vs ile asagi yukarı bir deger istiyorum 30.300 denilen normal fiyatı. Ben satıs mudurleri sans eseri ilokul arkadasımın esi ciktigindan extra bisi aldım ve sis lambası eklettim ama sizin cevrenizde yeni alan varmı yada bildiginiz fiyat teklifleri indirimler ne kadardır.. Ben kaskoyuda onlara yaptırmaya calısıcam ama bakalım :)

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motor icon aracım var şehir içinde 3bin devir vites değiştirerek kullanıyorum arac çok rahat gidiyor hiç bir sorunu yok yakıt olarak şehir içinde 6-7 arası tüketiyor şehir dısında 5.2 ye düşmüştüm 4bin devirde vites degistirirseniz aracta çekiş olarak hiç sıkıntı cıkmıyor. 0.9 da kullandım bir tanıdık aldı arasındaki bence tek fark 0.9 un biraz daha cabuk kavraması baska hiç bir farkı yok ayrıca sakin kullanmak isteyen milleti vızırt diye gecip hava atıcam makaslara giricem gibi tavırlarınız yoksa ani hızlanmanın size bir etkisi yok bence sakin sakin kullanın 1.2 hiç bir şekilde sorun yaratmıyor neredeyse 40 derece eğimli bir yokusta 2.viteste 4 bin devire kadar cıkarak tırmandı bayılmadı bile.

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben olsam düşünmeden tce alırdım. 1.2 gitmiyor mu gidiyor ama rampalarda hele tabir uygun mu bilmem ama kaptırarak girmek lazım :D tce turbo mis mis...

pigeon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorum yapan bütün arkadaşlara tekrar teşekkür ederim 900cc almaya karar verdim cumarteside siparişi verdim ay sonuna yetiştirmeye çalışacağız dediler hayırlısı artık :)