0.9 otomatik stepway hk.

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar hepinize selamlar.

Annem için araç arayışındayım, kendisi şu an hyundai getz otomatik kullanıyor artık değişim vakti geldi.
Annem sağa sola bakarken bir araba var jeep gibi şöyle güzel böyle güzel anlata anlata bitiremiyor ama markada bilmiyor tabi aldım çıktım yola neyse park halinde bir stepway gördük mavi renk bizimki buna aşık olmuş illa da bundan isterim deyip duruyor.

Aldım sinopta ki dacia bayiine gittik bize iki seçenek sunuldu 1.5dci 90hp otomatik (56.500tl) 0.9 benzinli turbolu otomatik (46.500tl)
ellerinde test aracı yoktu yokuşta kaydırma yapıyormu ya da performansı nasıldır konusunda bireysel bir fikir edinemedim. Ayriyetten çok km yapmıyor yılda 6-7000km ancak yapar ama yine de kullanım açısından üzülsün istemiyorum.

0.9 motor olan araç nasıldır? şanzıman nasıldır kaydırma yapar mı? önerirmisiniz? yoksa dizele mi yönleneyim yardımcı olursanız sevinirim.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor bence tatmin eder. 1.5 e vereceginiz vergi bakim farkini düşünün. ya da 10bin farki bankaya koyun her ay gelecek 100 tl faizle benzin alirsiniz

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 turbo ile 1.5dci aynı güce sahip torku yüksektir ama şuan altındaki getzden daha iyidir o kesin baktınız aracı birçok galerici otomatik vites olunca aldı birgünlüğüne kiralayıp keyif yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Şanzıman kaydırma yapmıyor şuanlık bir şikayet yok zaten üretim amacıda bayanlara uygun fiyata yüksek cip tarzı araçlar vermek pahalı alıp haşat olacağına bu daha makul :)

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istersenız Samsundaki bayide test aracı var mı yok mu ögrenebilirim, test etmeden bence almayın derım, arac tam otomatik degıl vites gecişleri bariz belli oluyor bilginiz olsun...

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 turbo ile 1.5dci aynı güce sahip torku yüksektir ama şuan altındaki getzden daha iyidir o kesin baktınız aracı birçok galerici otomatik vites olunca aldı birgünlüğüne kiralayıp keyif yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Şanzıman kaydırma yapmıyor şuanlık bir şikayet yok zaten üretim amacıda bayanlara uygun fiyata yüksek cip tarzı araçlar vermek pahalı alıp haşat olacağına bu daha makul :)

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

getz ilk arabasıydı sayesinde 50 yaşında araba kullanmayı öğrendi hatun :) geri kaçmıyor bir de küçük diye almıştım yağı suyu ihmal edilince conta yaktı araç o gün bugün derdi bitmiyor. stepway için 4 yıl garantili dedi sinopta ki satışçı; en azından başı ağrısa servis, dişi ağrısa servis rahat eder inşallah

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istersenız Samsundaki bayide test aracı var mı yok mu ögrenebilirim, test etmeden bence almayın derım, arac tam otomatik degıl vites gecişleri bariz belli oluyor bilginiz olsun...
İstanbul a geri döndüm ailem Sinop ta ikamet etmekte, burda avrupa yakasında bi test aracı bulabilirsem denemeye çıkacağım, ya da kiralayıp 1-2 gün geçirmek çok mantıklı fikir. Önerdiğiniz bir bayi varmı?(ist avrupa yakası tercih) bugüne kadar renault ve dacia grubu ile ilgili ne satış ne servis tecrübem olmadı çünkü

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul a geri döndüm ailem Sinop ta ikamet etmekte, burda avrupa yakasında bi test aracı bulabilirsem denemeye çıkacağım, ya da kiralayıp 1-2 gün geçirmek çok mantıklı fikir. Önerdiğiniz bir bayi varmı?(ist avrupa yakası tercih) bugüne kadar renault ve dacia grubu ile ilgili ne satış ne servis tecrübem olmadı çünkü

Sponsorumuz İnanlar Otomotive gidebilirsiniz, forumdan yonlendirdiler derseniz, size yardımcı olacaklardır,

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun arayışlar, git geller, testler ve araştırmadan sonra nihayet annemi mavi boncuğuna kavuşturdum :) araç 0.9cc olmasına rağmen turbo gerçekten başarılı, şanzıman 5 ileri hafif sarsıntılı geçiyor vitesler ama çok rahatsız edici düzeyde değil. Yokuş kalkış desteğini başarılı buldum (benim için en önemli faktördü) onun dışında eco modu start stop ve bluetooth telefon bağlantısı gibi özelliklerin standart olarak gelmesi, aynı zamanda modern tasarım bana verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla aldığımı düşündürdü. sadece depo kapağının anahtarla açılma mevzusu olmasa tadından yenmezmiş. araçla ilgili elimden geldiğince, dilim döndüğünce bilgi verdim. merak edilen bi husus varsa yardımcı olmak isterim.
14095754_10154430219236948_6209452799699561062_n.jpg