0.9 tce 60.000 bakım

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

aracım 0.9 tce 58.000 km de 2012 model trafik çıkış 2013..

bakım uyarısı çıktı göstergede.. servisi aradım 1.160 tl fiyat verdiler ( 4 yıllık indirim ile beraber net fiyat )

yapılacak işlemleri sordum.. klasik yağ bakımı ve filtre değişimi ile beraber kayışlarda değişecek dediler..

bizim araçlarda zincir olması lazım diye biliyorum.. bunun üzerine başka bir servisi aradım..onların söylediği de şu " evet zincir var o yüzden değişmeyecek ama kayış grubu ile gergi kayışları değişecek " dediler, bujiler değişebilir imiş..

karar veremediğim şu ki bu bakımı yetkili serviste mi yapsak yoksa dışarıda mı

aracın garantisi yok bu arada ve daha önceki bakımlarda dışarıda yapılmış ki yetkili servis kayıt bulamadı

düşüncelerinizi paylaşırmısınız

teşekkürler şimdiden

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence iyi bir araştırma yapıp bakımı dışarıda yaptırın. Benim Muğla sanayi de ustam var yarı fiyatından daha düşüğe on numara iş çıkarıyor. Siz de iyi bı usta bulup bu konuda çok rahat edebilirsiniz. Benzinli motorda bilgim olmadığı için fiyata yorum yapamayacağım

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dışarıda yaptırın bence aracın aynısı bende var 2013 garanti bitti bu sene dışarıda yaptırdım v kayışına bakıyor usta gerek duyarsa değiştirir bendekine gerek duymadı.

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aksesuar kayışı değişiyor 60binde. Parçaları kendiniz temin edip sanayide işinin ehli bir ustaya yaptırın. Garanti de yoksa boşuna o kadar para vermeyin.

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

aracım 0.9 tce 58.000 km de 2012 model trafik çıkış 2013..

bakım uyarısı çıktı göstergede.. servisi aradım 1.160 tl fiyat verdiler ( 4 yıllık indirim ile beraber net fiyat )

yapılacak işlemleri sordum.. klasik yağ bakımı ve filtre değişimi ile beraber kayışlarda değişecek dediler..

bizim araçlarda zincir olması lazım diye biliyorum.. bunun üzerine başka bir servisi aradım..onların söylediği de şu " evet zincir var o yüzden değişmeyecek ama kayış grubu ile gergi kayışları değişecek " dediler, bujiler değişebilir imiş..

karar veremediğim şu ki bu bakımı yetkili serviste mi yapsak yoksa dışarıda mı

aracın garantisi yok bu arada ve daha önceki bakımlarda dışarıda yapılmış ki yetkili servis kayıt bulamadı

düşüncelerinizi paylaşırmısınız

teşekkürler şimdiden

Hocam Merhaba,

Bakımı yaptırdınızmı ?

Aracım sizinle aynı model ve aynı kmde hemen hemen. 0.9 TCE 54 binde 60.000 bakımın için 20.000 bakımında uygulananların aynısı diyorlar.

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

henüz yaptırmadım.. standart yağ bakımı dışında aksesuar kayışları değişiyor.. biz de triger kayışı yerine zincir olduğundan değişmiyor..

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

henüz yaptırmadım.. standart yağ bakımı dışında aksesuar kayışları değişiyor.. biz de triger kayışı yerine zincir olduğundan değişmiyor..

Merhaba,

Aksesuar kayışları derken açılımı nedir tam olarak biliyomusnuz ?

Triger zinciri 80binde diyorlar sanırım 80.binde değiştireceğim bende.

Lastikleri degiştirdinizmi fabrika çıkış lastiklerinimi kullanıyorsunuz ? Benım fabrıka cıkıs lastikleri var değiştirmeye düşünüyorum yıl olarak ömrünü doldurdu artık gözümde.

narkozz456

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı durumu yaşadım. Yetkili servis 1300 fiyat çıkardı. Triger kayışı, gergi kayışı, filtreler değişecek dedi. Özele götürdük adam ne trigeri bu araba zincirli dedi. Baktım internetten gerçekten de öyle imiş. Özelde periyodik bakımını yaptırdık orijinal malzemeler ile. Her şey 250 TL ye mal oldu. Araç 35 binde bu arada.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda Clio 4 0.9, 2014 model. Şu an 49.000 'de ve Şubatta senelik bakıma sokacağım.

Eski sahibi garanti kapsamında 3 senedir özel serviste bakım yaptırmış ben de "iyi niyet garantisi" ve satışta rahat ederim düşüncesiyle yetkili servise götürmeyi düşünüyorum.

Aracımın 4. bakımı olacak ancak araç 50.000'de olacağı için ağır bakıma almazlar dire düşünüyorum. Tecrübeleri olan varsa paylaşabilir mi? Bana ne kadar masraf çıkar?

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

öncelikle yetkili servise giderek fiyat almanızı öneririm.. yağ+filtre bakımı ile beraber ateşleme bujileri de değişecek bunlara ilave olarak aksesuar kayış setini değiştirmek size kalmış ( garanti olmadığı için kullanıcı tercihli bakım oluyor ) biz de triger kayış yok zincir var kafanıza takmayın o konuyu.. şu anda %20 indirim zaten var ayrıca sizin taleplerinize uyacak bir paket yaparlarsa daha da uygun hale gelir diye düşünüyorum.