0.9 tce sağ yolcu koltuğu tarafı kaloriferinden soğuk hava geliyor.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam, aracım 2013 model 0.9 tce motor. Sağ yolcu tarafından kalorifer soğuk ile ılık arası üflüyor. Göğüs ve ayak dahil. Şoför tarafı da nispeten sıcak üflüyor. Sebebi ve çözümü nedir sizce ? Başına böyle bi sorun gelen kimse var mıdır ?

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Merhabalar

Aynı sorundan ben de muzdaribim. Benim de araç 0.9 icon. Bir kaç gün önce motor soğutma suyu eksildiğini farkettim. Antifirzli su alıp üzerine ekleme yaptım fayda etmedi, yine su eksiltiyor. Dün akşam ise ön tarafa oturan arkadaşım alttan soğuk hava üflediğini söyledi. Kontrol ettiğimde gerçekten ön yolcu tarafından serin, şöför tarafından ise sıcak hava üflüyor. Hem su eksiltme hem de üzerine belirttiğiniz sorun ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suyu az eksşltiyorsa radyatör tıkayıcı sıvılar var. Bende de eksiktme yapmıştı Bor un ürünğ vardı onu aldım sızıntıyı kesti, su eksiltmiyor. Ama o sağ taraftan soğuk üflemesi cidden can sıkıcı. İnş sorunu bulabiliriz

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer borularının temizliğini yaptırdım bugün 100₺ gibi ücrete. Sağ taraf için de; torpidonun altında sağ taraf için hava(kalorifer) girişi var oranın vidalarının olmadığını farkettim. Polen filtresinden dolayımıdır bilmiyorum. Oraya da 2 vida salladım. Şimdi ise kısmen sağ taraftan daha sıcak hava gelmeye başladı.. Bilginize.