0.9 Tce Soğuk motorda kalkış esnasında titreme sorunu

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 0.9 tce 2019 model joy paket. Sabahları soğuk motorda kalkış yaparken ileri ya da geri fark etmeksizin kalkışta titreme ile kalkıyor. Yarım debriyaj yapamaz oldum araçta. Motor ısındıktan sonra hiçbir şekilde titreme olmuyor. Aracım daha 11000 km de. Başka araçlarda da bu sorun var mıdır ? Yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Şİmdiden teşekküler.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı durum var. Araç titremesin diye soğuk kalkışta 2000-2500 devir arasında debriyajı bırakıyorum. Ustaya sorduğumda küçük motor yapar demişti.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok saçma bir durum ama araç ısındıktan sonra motoru büyümüyor sonuçta hacim yine aynı hacim. Servise götürdüğümde herhangi bir sorun bulamadık dediler. Ancak kalkışta bu şekilde olması mantıklı gelmiyor. Baskı balatada sorun olsa araç her kalkışında titrer çekişten düşer ama böyle de bir durum söz konusu değil.

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede aynı araçtan 2020 model 7000 kmde var.bende kalkışta titreme yok ama 1.ve 2 vitese atınca debriyajdan ayağımı çekerken ilk hareket halinde alttan tak diye bi ses geliyor.çözümü bulamadım.bide ayrıyeten araç soğukken aracı 3.vitese atip hızlanırken bi anlığına araba 2-3 kere tekler gibi oluyor sonra bidaha yapmıyor

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylemiş olduğunu tak sesi tüm cliolarda mevcut olan konu. 2013 model 1.2 clio kullanmıştım daha önce aynı şey onda da vardı. Bir sorun olarak görmedim ayağı sert çekince öyle ses yapabiliyor.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok saçma bir durum ama araç ısındıktan sonra motoru büyümüyor sonuçta hacim yine aynı hacim. Servise götürdüğümde herhangi bir sorun bulamadık dediler. Ancak kalkışta bu şekilde olması mantıklı gelmiyor. Baskı balatada sorun olsa araç her kalkışında titrer çekişten düşer ama böyle de bir durum söz konusu değil.

Soğuk motor ile sıcak motor arasında yakıt yanma verimliliği fark eder bu da aracı güçten düşürür. Soğuk havada araçların yakıt tüketiminin artması nedeni budur.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önerisi ya da daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan var mı acaba ? Araç çok yeni ve çok sinir bozucu bir hale geldi nerdeyse arabayı satıcam o duruma geldim artık.

Tolga Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9tce 90hp clio aynı olay bende de var servise sorucam , 1 ve 2 vites tak tuk ses geliyo kalkış yaparken sanki şanzuman gibi ama bakalım 3000 i dolduruyım göstericem.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracınızda da sabah kalkışta titreme sorunu var mı acaba ?

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9tce 90hp clio aynı olay bende de var servise sorucam , 1 ve 2 vites tak tuk ses geliyo kalkış yaparken sanki şanzuman gibi ama bakalım 3000 i dolduruyım göstericem.
servis sonuçlarını burdan yazarsan çok memnun oluruz