0.9 Turbo 90 bg Stop & Start çekişi nasıldır?

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kangoo gibi içi ferah bir araçtan clio ya geçince aileniz biraz sorun yaşar, basık gelir mekan. 900cc motor düzde iyi görünüyor ama dik rampalarda test sürüşü yapan olmadı diye biliyorum :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 yas bakımlı oldukdan sonra 20 yasta olsa sorun olmaz bence benım meggy 15 yasında ama hala canavar gibi yenı modellere tas cıkartıyor :eyv senın kangooya bi chip Tunning bi acık hava filitresi, ohh miss.. Yakıt duser guc artar..

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kangoo gibi içi ferah bir araçtan clio ya geçince aileniz biraz sorun yaşar, basık gelir mekan. 900cc motor düzde iyi görünüyor ama dik rampalarda test sürüşü yapan olmadı diye biliyorum :)
Rampa konusunu test sürüşüne çıktığımda bir rica edip, galerinin yukarısında bulunan köye doğru çıkmayı deneyecem :)
İşte, benim çekincem de bu, kangoodan sonra b segment bir araba çok basık gelecek. Bana göre sorun yok ama, bizimkilere biraz sorun olabilir. Yeni kangoo alsak, bu sefer de uzun yolda hız sınırı sorun çıkarıyor bize. Şehirler arası yolda 120 ile gitmek nerede, 90 ile gitmek nerede.

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 yas bakımlı oldukdan sonra 20 yasta olsa sorun olmaz bence benım meggy 15 yasında ama hala canavar gibi yenı modellere tas cıkartıyor :eyv senın kangooya bi chip Tunning bi acık hava filitresi, ohh miss.. Yakıt duser guc artar..
Dediğim gibi arabanın maşallahı var, tık demedi ve hala gücü emsallerine göre yerinde. O konuda sıkıntı yok ki dediğin eklemelerle birlikte güzel bir performans artışı yaşarım. Ama benim aklımda eğer yenilemezsek arabayı kendime ait f7r meggy almak var kısmetse. :)
Clio 4 veya emsal bir araç alırsak, f7r askerlikten sonraya kalıyor. Yani 2 yıl daha ertelemiş olcam. :)

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rampa konusunu test sürüşüne çıktığımda bir rica edip, galerinin yukarısında bulunan köye doğru çıkmayı deneyecem :)
İşte, benim çekincem de bu, kangoodan sonra b segment bir araba çok basık gelecek. Bana göre sorun yok ama, bizimkilere biraz sorun olabilir. Yeni kangoo alsak, bu sefer de uzun yolda hız sınırı sorun çıkarıyor bize. Şehirler arası yolda 120 ile gitmek nerede, 90 ile gitmek nerede.
yani rampa performansı da önemli sonra pişman olmamak için. 1.4 ERA beni düzlükte geçerken, rampada yaklaşamıyor bile. Ama bunda turbo var denemeden bilinmez. Ailecek test sürüşü yapılmalı hatta :)
hız sınırı şehirlerarasında büyük sorun gerçektende.

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani rampa performansı da önemli sonra pişman olmamak için. 1.4 ERA beni düzlükte geçerken, rampada yaklaşamıyor bile. Ama bunda turbo var denemeden bilinmez. Ailecek test sürüşü yapılmalı hatta :)
hız sınırı şehirlerarasında büyük sorun gerçektende.

Haftaya satış danışmanı da dahil 4 kişi araca binip bir yokuş yukarı ve düz yol performansını deneyelim. :)

sunnysun111

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın sabah 0.9 TCE yi denecem... baya bi kasmayı planlıyorum.. 1.5 dizelden vazgeçirecek mi bakalım...

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mümkünse, hızlanmasından daha çok, çekişine bakabilir misiniz? Yokuş yukarı ve araç yüklü iken çekişi nasıl olacak acaba.
Şu anda aklımıza takılan nadir sorulardan birisi bu. 0.9 motorun çekişi nasıl?

sunnysun111

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mümkünse, hızlanmasından daha çok, çekişine bakabilir misiniz? Yokuş yukarı ve araç yüklü iken çekişi nasıl olacak acaba.
Şu anda aklımıza takılan nadir sorulardan birisi bu. 0.9 motorun çekişi nasıl?

Biraz önce denedim 0.9 TCE yi, çekişi, gidişi herşeyi harika..... 4. viteste 175 i gördüm... rampada araçta 3 kişiydik, hiç sıkıntı çıkarmadı.. araç 6000 devirde bile gaz kesmiyor.. Benim çok hoşuma gitti gerçekten.. 1.6 benzinli araçlara taş çıkarır..