04.05.2013 Servis Tecrübem ve Sonuçları

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-Link kısmına takıldım, sizin araçta zaten R link yok mu ? Yada ben karıştırıyor olabilirim.

Servis neresi ise helal olsun demek geliyor içimden gerçekten çok bilgili ve ilgili bir gün olmuş. Ayrıca detaylı anlatımınız için teşekkürler.

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için teşekkürler. Bantı nasıl yapıştırdılar bilemiyorum ama uygulama sonunda benim arabadan ses kesildi. Selçuğun aracında ses hiç yok. Ne yani onun arabasının aerodinamik yapısı beya benimki farklımı? Külahıma anlatsınlar. Bagaj takozlarını çözmeleri iyi olmuş bana halen değişmediğini standart olduğunu söylüyorlar. Bıktım artık servise gitmekten.

Pulat Hocam şöyle söyliyim , bantı sağlam çektiğine şahidim çünkü uygulamayı yaparken ben içeride bekliyordum.

Yaklaşık 5 dakikada 2 tarafa da bantları yapıştırdı. Kapıyı ne kadar içeriden zorlasam hareket bile ettiremedim o kadar sağlam yapıştırdı etrafı.

Aerodinamik yapısı mantıklı geliyor çünkü az önce abimin Astrayı kullandım , segment olarak bizden bir üstte olsa da o araçta da bizim araca benzer bir ses geliyor. ( Bizimkisi kadar abartı olmasa da )

Bu gibi şikayetler 2 tip olur dedi usta. Eğer fuşşşş /fışşş iste nasıl anlarsanız :) diye rüzgarın bir boşluktan bulup içeri girebildiği tarzda bir ses yaparsa o zaman haklısın rüzgar alıyor araba deriz ama bu öyle bir ses değil dedi. Anlatımlardan sonra bende hak verdim ama bu demek değil ki ses ten rahatsız değilim , tabiki rahatsızım.

İzmirde var ise rüzgar sesi sorunu yaşamayan arkadaşlar , buluşalım 2 araç ile de söyle bir çevreyolu ya da otobana çıkalım test edelim.

Bagaj sorunundaki sesden çok fazla şikayetçi değildim , belli belirsiz duyuluyordu ,ilk başta test sürüşüne çıkan servis müdürü ve yanındaki usta fark etti bagajdan gelen sesi :D

ZAten bagajdan gelen sesi çözmeleri 2 dakika , mevcut sabit takozu çıkarttılar , ayarlanabilir takoz taktılar :eyv

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-Link kısmına takıldım, sizin araçta zaten R link yok mu ? Yada ben karıştırıyor olabilirim.

Servis neresi ise helal olsun demek geliyor içimden gerçekten çok bilgili ve ilgili bir gün olmuş. Ayrıca detaylı anlatımınız için teşekkürler.

Hocam benim aracım Icon modeli , mevcut sistem R-NAV Multimedya sistemi ,

Çıkış gücü 25 watt sanırım ,

R link bir üst model , internet bağlantısı olan yani. Bu modellerde yanlış bilmiyorsam çıkış gücü 35 watt civarı. Bu yüzden daha kaliteli bir ses ambiansı yaratıyormuş.

Toki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hangi servis öğrenebilirmiyiz. İkaz ışığı yanmıyorsa serviste sizde o özellik yok diyolar. İlk defa bilgisayar bağlanarak çözüme ulaşanı gördüm.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim aracım Icon modeli , mevcut sistem R-NAV Multimedya sistemi ,

Çıkış gücü 25 watt sanırım ,

R link bir üst model , internet bağlantısı olan yani. Bu modellerde yanlış bilmiyorsam çıkış gücü 35 watt civarı. Bu yüzden daha kaliteli bir ses ambiansı yaratıyormuş.

Rnav versiyonlar ister icon olsun ister touch olsun 4x20 watt ses cikislidit

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hangi servis öğrenebilirmiyiz. İkaz ışığı yanmıyorsa serviste sizde o özellik yok diyolar. İlk defa bilgisayar bağlanarak çözüme ulaşanı gördüm.

Hocam yanlış anlaşılma olmuş sanırım , benim de Vites değiştirme ikaz ışğını çözemediler.

O konuda yazışmalar yapacaklarmış.

Yani vites gösterge lambası hala çalışmıyor

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rnav versiyonlar ister icon olsun ister touch olsun 4x20 watt ses cikislidit

Bana söylenen , arkaların önlerden farklı olduğu ,

Arkaların hopörlörünü gösterdiler , ufacık birşey.. Bana dediği bak bu alet ne kadar bası ve tizi ayırmada başarılı olabilir yönündeydi.

Abim de yeni opel Astra Sport paket araç var.. Onun aracındaki ses kalitesi ile bizim cliolardakini karşılaştırmak saçmalık ötesi olur.

İnanılmaz bir ses kalitesi var Yeni Astralarda.. Sonuçta Abimin aracı 55.000 TL bu araç 45.000 TL , bu kadar farka bu denli ayırım yapmaması lazımdı Renault'un bence.

Ses sistemleri gerçekten beş para etmez.

Toki

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle üşenmeden sıkılmadan servis de yaşadıklarını bu kadar açıklayıcı bir şekilde paylaştığın için teşekkürler
**Vites değiştirme ikaz ışığı konusunda; bende de aynı sorun vardı servise götürdüm eleman yol bilgisayarına elindeki bilgisayarı bağladı ve oradan sistemi silip baştan yükledi sorun düzeldi şu an çalışıyor bende. Ama tavsiye etmem pek çalışmaması daha iyi idi dikkat alıyor çok :) 1.800 devirde değiştir uyarısı çıkıyor pek takmıyorumm onu.

**Rüzgar sesi içinde bende bu denemeleri yapmadılar ama aynısı söylediler aynaların yapısından kaynaklanıyor diye.. şimdilik buna yapacak bir şeylerinin olmadığını belirttiler. Mais e yazdım oradan da servisteki cevap a benzer bir cevap aldım. :)

**Direksiyon kutusundan gelen sesden çoğu arkadaş muzdarip ama ben daha onun için servise gitmedim gelişmeleri buradan takip ediyorum araç sökülüp takılsın istemiyorum zırt pırt..

Hayırlısı bakalım.. beklemeye devamm..
Bu arkadaşa sormak istemiştim aslında :) ikaz ışığını çözmüş

lkr_yldz

İlker YILDIZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle olsa sürücü kapısı hariç diğer tüm kapıları en son kapatınca da kapanmaması lazım. yani sadece yolcu kapısınıda kapatsan aynı srounu yaşaması lazım.
benim anladığım kadarıyla sadece sürücü kapısında bu sıkıntı :eyv
Benim aracimdaki sorunda o iste bütün kapılar öyle hepsi basınçtan zorlanıyor sadece sürücü kapısı değil