'05 model 1.5 dci 180.000 Km bakım hakkında Önerilirinize ihtiyacım var.

Tugay TAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar baslıkda da belırttıgım uzere aracımın 180 bın bakımını yaptıracagım suan 17650 km de,Bir oncekı sahıbı 168 bın de trıger setı degıstırmıs, 170 bınde yag bakımı tum fıltrelerını degısımını yapmıs, Bana sadece 180 bın de yag ve yag fıltresını degıs dedı, Benım ıcım el vermedı,Yag bakımı ve tum fltrelerı degıstırmek ıstıyorum. Siz den rıcam;
1-Yağ ne marka hangı serisi olmalı ( Dcı motor ıcın en uygun olanı Fıyat onemlı degıl)
2-Yağ-hava-mazot-polen filtreleri ne marka olmalı,(fıyatı sorun degıl)
Zaten aracımın yuruyen aksamı komple sıfırlandı, Ön iki aks takımı lastık porye bılyası dıscler degıstı,şanzıman yagı yenı degıstı-alt motor kulagı degıstı( yaglı takoz varmıs ona bı bakılcak)
Ve bunlar harıcınde nerelere bakılmasını onerırsınız sızın dusuncelerını beklıyorumhımm

Tugay TAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koskoca Renault platformunda bir kişinin bile düşüncesi yok mu sımdı bu konuya....Diğer marka otomobıl platformlarından burdan cok daha fazla bılgı alıyorum renault hakkında, İyi günler...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koskoca Renault platformunda bir kişinin bile düşüncesi yok mu sımdı bu konuya....Diğer marka otomobıl platformlarından burdan cok daha fazla bılgı alıyorum renault hakkında, İyi günler...

Kızılacak bir durum yok sakin, herkes işe gitmek için yolda yada kahvaltıda. Her an herkes forumda bulunamaya biliyor. Şimdi gelelim sorunuza. Ben megane 2 aracıma orjinalden başka hiç bir yan sanayi ürün taktırmadı ve ustamda önermedi. Hepsini gidip reno parçacılarından ben aldım ve ustam taktı. Yağ olarak Mobil F1 5w-30 kullandım. Çok memnundum çekişinden ve sessizliğinden. Kazasız sürüşler dilerim.

tgbvrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Yağ konusunda tavsiyem elf 10 40 olacaktır bundan önce shell kullandım 5w40 ince yağ sesiz fakat aracıma iyi gelmedi yada bana öyle geldi tavsiyem elf marak almanız yönündedir. Fiyat olarakda uygun olduğundan şüpheniz olmasın.

faithless1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yağ olarak shell kullanıyorum. Hatta şu reklamlarda dönenden. Gerçi aracım yetkili servis bakımlı olduğu için onlar en iyisini koyuyorlar zaten. Benimde 120.000 km bakımım geldi. Triger, baskı balata vs değişecek. Kötü bir huyum var. Yetkili servisten başka yere gitmiyorum. Pahalı ama en azından yaptıkları iş garantili. Birşey olduğunda hak idda etmek daha rahat.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yağ olarak shell kullanıyorum. Hatta şu reklamlarda dönenden. Gerçi aracım yetkili servis bakımlı olduğu için onlar en iyisini koyuyorlar zaten. Benimde 120.000 km bakımım geldi. Triger, baskı balata vs değişecek. Kötü bir huyum var. Yetkili servisten başka yere gitmiyorum. Pahalı ama en azından yaptıkları iş garantili. Birşey olduğunda hak idda etmek daha rahat.

Evet pahalılar ama en azından sorun olsa da çözüyorlar ve de garantili yapıyorlar. Özellikle Triger gibi önemli değişimlerin serviste yapılması taraftarıyım.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bu konuda kafam rahat olsun diyorsanız, bakımlarınızı yetkili servislerde yaptırmanızı öneririm. Yağ konusuda yetkili serviste kullandıkları marka dci araçlar için fotoğrafdaki yağı kullanıyorlar.

11025773_765425746898479_7272922369797495533_n.jpg

faithless1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demekki farklılık gösteriyor servisten servise yada bana shell denk geldi. Aslında iyi de oldu. Aracımı 25.000 Km de iken almıştım. o günden bu yana Shell den başka hatta GTL - Nitro dan başka mazot koymadım arabama :)

Tugay TAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur edıyorum yorumlarınız için, Yanlız yetkili servislerde guvenemedıgım seyler var, Neyse geleyim konuya,Ustamla bugün bir parca lıstesi cıkardık yarın sıparıs verıcez bakımını yapıcaz, Parçalar şöyleki
Sardes Marka - Polen filtresi
Oem - Mazot filtresi
Europar - Hava filtresi ( Çift katman )
Oem yağ filtresi
Mobil1 0-40 Motor yağı
Sizce bu parcalar nasıl ben tum fıltrelerı Oem alma taraftarıydım ama Ustam Sardes polen fıltresi ıle Europar hava fıltreını tavsıye ettı, Sizin düşüncelerinizi de almak istedim. Yağ konusunda da en uygun olan budur dedi, Sizlerede danısmak ıstedım cunku Hem dci motora Hemde renault a yabancıyım

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ben pek anlamam ama bilgisi olan dostlarım seni aydınlatacaktır.:eyv